Tarcznik jak i czym zwalczać

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczki po tarcznikach

Post »

Doniczki możesz wyparzyć w gorącej wodzie i dokładnie umyć ludwikiem i denaturatem w dość dużym stężeniu z wodą, będą się nadawały do dalszego wykorzystania, rośliny raczej do spalenia, dziwi mnie jednak to że nie dałaś sobie rady z tarcznikiem to nie aż tak trudny szkodnik do likwidacji. Może pokaż te rośliny nim je spalisz?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Doniczki po tarcznikach

Post »

A stosowałaś środek, który nazywa się Tarcznik?
Waleria
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Doniczki po tarcznikach

Post »

Rośliny już niestety padły . środek o którym napisała Waleria ( firmy na literę B )stosowałam . Walczyłam od jesieni i moja cierpliwość sięniestety wyczerpała . A i bałam się że to dziadostwo rozniesie mi się wreszcie po wszystkich kwiatkach ( bo najpierw jeden oleander był zaatakowany ,a potem mimo iz stały w dwóch pomieszczeniach ,to i na drugi to robactwo wlazło )
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Doniczki po tarcznikach

Post »

Witajcie

tarcznik jest dość słabym preparatem, ja zwalczyłam tarczniki na moim beniaminie podlewając go wodą z mospilanem. Preparat wnika w roślinę, krąży z sokami, tarczniki je ssają i po nich, łatwo potem odpadały takie suche, brązowe brr ;p trzeba tylko stosować w miarę regularnie aż do ich wytępnienia łącznie z ich jajami.

powodzenia na przyszłość :)
pozdrawiam, Gosiek
Adriano931
ZBANOWANY
Posty: 455
Od: 4 lip 2010, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tarcznik na Cytrynie....

Post »

Pomóżcie mi poradźcie mi jak walczyć z tarcznikami na cytrynie na wszystkie mozliwe sposoby?.... Cytryna posiada masę pąków i boję się że opadną...;/ aktualnie straciła 3 liście całkiem zielone... ogonek liscia też w bdb stanie... jedyny mankament który łączy wszystkie te 3 liście to po jednym tarczniku na kazdym z nich.... Pomocy....
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy..Tarcznik na Cytrynie....

Post »

Usuń te tarczki, a miejsca gdzie były przemyj roztworem denaturatu lub jakimś detergentem z wodą. Niektórzy radzą oprysk wodą z szarym mydłem.

W tych tarczkach są młode tarczniczki :wink:
Adriano931
ZBANOWANY
Posty: 455
Od: 4 lip 2010, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy..Tarcznik na Cytrynie....

Post »

Ufffna dzień dzisiejszy sytuacja opanowana.... Spryskałem chemią a potem wyzbierałem i spaliłem te tarczniki..... tylko dlaczego mi cytryna zgubiła aż 3 liście? :|
Adriano931
ZBANOWANY
Posty: 455
Od: 4 lip 2010, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy..Tarcznik na Cytrynie....

Post »

Hmm moja cytrynka ma brudne liscie i zastanawiam sie czy mozna je jutro po 24 godzinach od oprysku przetrzeć "Sciereczką do liści nawóz dolistny + nabłyszczacz"? ;:7
Adriano931
ZBANOWANY
Posty: 455
Od: 4 lip 2010, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy..Tarcznik na Cytrynie....

Post »

aha Dzięki za podpowiedź :)
dzikiwiesiek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 gru 2010, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy..Tarcznik na Cytrynie....

Post »

a można popryskać wodą ?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Tarcznik na Cytrynie....

Post »

Adriano931 pisze:Ufffna dzień dzisiejszy sytuacja opanowana.... Spryskałem chemią a potem wyzbierałem i spaliłem te tarczniki..... tylko dlaczego mi cytryna zgubiła aż 3 liście? :|
A jak dzisiaj? Badziewie bardzo trudne do opanowania, najtrudniej wtedy, kiedy jaja wysypią się z tarczki na ziemię....niestety czasem warto roślinę zutylizować niż leczyć :(
Ale przede wszystkim trzeba ją odizolować od pozostałych roślin

Dla zainteresowanych przegląd obrazkowy czerwców (na kilku stronach) http://www.insectimages.org/search/action.cfm?q=scale
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

tarcznik na papirusie

Post »

Mam problem z papirusem, zaatakował go tarcznik, papirus jest wielki ma ponad 1,5 metra wysokosci wielki krzak i cały w tarczniu. prosze o pomoc czym go ratować.
Nie zauważyłam tego jak były początki bo jest to bardzo gęsty krzak, teraz jest tego tak duzo ze nie wiem co robic wielkie te tarczniki "wypasione" siedza wszędzie :(
Awatar użytkownika
rentgen
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 lis 2011, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: tarcznik na papirusie

Post »

Proponuję zastosować pałeczki doglebowe np.Provado? Combi Pin.Można też usunąć taczniki nożykiem,a miejsca gdzie się znajdowały przetrzeć wacikiem nasączonym w spirytusie lub denaturacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”