Datura kwitnienie

Rośliny doniczkowe
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Datura nie kwitnie

Post »

Moja pomarańczowa robiła tak w zeszłym roku. Zakwitła dopiero w listopadzie jak już była w domu. W tym roku doliczyłam się na niej już 20 pąków. one czasem mają swoje dziwactwa.
Podobno nie zawiązują u nas nasion a umnie jedna zawiązała. Więc spokojnie.Ruszą :D
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Datura nie kwitnie

Post »

undek pisze: Od kilku lat hoduję Daturę ale z wyników moich starań nie jestem zadowolony .Krzaczek albo nie kwitnie wcale albo bardzo późno przed samymi mrozami .
Po prostu za mało nawozu albo nawóz z dużą ilością azotu. Wszystkie azofoski i osmocote (uniwersalne mieszanki) mają bardzo duży procentowy udział azotu i potasu, a relatywnie niedużą ilość fosforu, który powoduje zawiązywanie się pąków.
U mnie jeszcze w maju daturkę (ma jakieś 2 m) zaatakował przędziorek. Liście zaczęły żółknąć więc opryskałem na grzyba. Efekt żerowania przędziorka był taki, że opadły praktycznie wszystkie liście.
Po zwalczeniu przędziorka, w donicy 20l zrobiłem chyba z 5 głębokich otworów takim szpikulcem do rozsad (w doniczce były prawie same korzenie) i wsypałem osmocote działające 4 miesiące 16-9-12 - taką końską dawkę.
po 3 tygodniach kiedy zaczęła bujnie wypuszczać liście i zacząłem ją codziennie podlewać + oprysk nawozem na zawiązywanie pąków. W lipcu już kwitła, a dwa tygodnie temu miała jeszcze ponad 50 kwiatów.
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Datura nie kwitnie

Post »

to efekty oprysku na kwitnienie
Obrazek
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Datura nie kwitnie

Post »

Jaki środek zastosowałeś do oprysku na kwitnienie.
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Datura nie kwitnie

Post »

Jest ich wiele ale niestety w Polsce dostępne tylko w workach po 15 kg dla szkółkarzy
Chodzi głównie o odpowiednie proporcje składu
azot nie więcej niż 15% fosfor 40% lub więcej potas nie więcej niż 20%
Najlepiej działa gdy opryskujemy roślinę co 2-3 dni Ja dodatkowo codziennie podlewałem tym samym bo datura jest obżarciuchem
W sklepach z chemią/nawozami można kupić fosforan amonu skład - 12% azotu 52% fosforu
Ale jeśli nie stosujesz mieszanki z mikroelementami tylko fosforan amonu (monofosforan amonu) to musisz dawać mniejsze stężenie do oprysku żeby nie popaliło rośliny - max 1g na litr, a najlepiej 0,5g na litr i po wsypaniu do wody trzeba wszystko zużyć od razu. Przy mieszankach z mikroelementami można rozpuścic w wodzie i trzymać tak kilka dni
Ja kupiłem 15 kg mieszanki 10-50-20 +1% Magnezu
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Sprzedam balkonowe i ogrodowe - adrianic cz.2

Post »

Przez ostatnie 6 tygodni testowaliśmy nawozy na kwitnienie - Nawóz na tysiące kwiatów 10-30-20.

Do testu wzięliśmy sadzonkę datury Theas Liebling i przez dwa tygodnie podlewaliśmy ją nawozem na tysiące kwiatów 10-30 20
Poniżej przedstawiamy zdjęcia sadzonki po 4 tygodniach od zakończenia nawożenia. Po nawożeniu nawozem na tysiące kwiatów stosowaliśmy nawóz na olbrzymie kwiaty 6-18-36.

Każda roślina niezależnie od wieku i wielkości będzie kwitła jeśli damy jej odpowiedni pokarm. Oczywiście długość dnia też ma tu znaczenie ale na przykład przy daturach, dzwonkach, fuksjach pelargoniach czy hortensjach najważniejsze jest odpowiednie odżywianie roślin. U nas datury przy odpowiedniej temperaturze kwitną nawet w grudniu.

Jeśli chcesz mieć tysiące kwiatów na swoich roślinach prze dłuższy okres niż podają w opisach to MUSISZ je odpowiednio odżywiać.

Wyobraź sobie siebie gdy jesz tylko ziemniaki, których dietę porównuję do nawozów azotowych dla roślin z dużą ilością najtańszego mocznika, który możesz kupić za 16 zł (za 5 kg)...
A tu zdjęcia z testu na małej sadzonce
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nawóz działa? Wygląda na to, że tak :)
Nawóz ten nie sprawdza się przy roślinach, które wymagają ziemi o pH zasadowym
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Datura kwitnienie

Post »

Zostało mi trochę nawozu Peters Professional 10-52-10, czy nada się do podlewania datur? Moja 2-letnia Maya zakwitła miesiąc temu 6 kwiatami i od tamtej pory wypuszcza tylko liście. Podlewam ją nawozem Peters Professional Blossom Booster 10-30-20.
Druga z kolei wielkości 170 cm nie zakwita wale. :(
Pozdrawiam
Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”