Szeflera zrzuca liście

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

:-(

Mija juz miesiac odkad staram sie wlasciwie bardzo niewiele podlewac ta szeflerke. Jednak nadal pojawiaja sie plamy jak na zdjeciu a potem liscie opadaja. Bardzo mi szkoda bo w miedzyczasie wypuscila tez 5 nowych listkow.

Z 2 tygodnie temu zaaplikowalam Provado Combi Pin profilaktycznie ale i to nic nie zmienilo.


Czy to moze byc antraknoza lub plamistosc lisci?
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Opryskaj jednym z tych preparatów Bravo 500 SC, Kaptan Zawiesinowy 50 WP, Dithane NeoTec 75 WG, Miedzian 50 WP, Amistar 250 SC, Score 250 EC, Topsin M 500 SC, Tarfun 80 WG, Gwarant 500 SC :D
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Dziekuje Przemo. Faktycznie te preparaty, ktore polecasz z tego co sie doczytalam sa skuteczne i uzylabym ich juz dawno gdyby nie fakt, ze mieszkam w tej cholernej Holandii, gdzie sa w wprzedazy zupelnie inne preparaty i nawet takie miedzynarodowe firmy jak bayer oferuja tu inne produkty:(

Jak będę na swieta w Polsce to sie solidnie zaopatrze w takie srodki, ale mam nadzieje ze szeflerka wytrzyma do tego czasu, tudziez nie padnie po uzyciu jakiegos holenderskiego wynalazku.
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz kupić przez neta w Polsce i Ci wyślą. Do świąt trochę daleko jeszcze:D
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

To jest mysl! Juz zabieram sie za szukanie sklepu ze sprzedaza wysylkowa. Aczkowiek jak bys mial pod reka jakis sprawdzony adresik to będę widzieczna :-)
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czy mój problem jest taki sam, jak Wasz? Nie nawożę szeflerki jakimiś wyszukanymi nawozami, ale od lutego zawsze stosuję bio-humus (na wszystkich roślinach). Czy on naprawdę mógł tak narozrabiać?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewabeata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 paź 2007, o 00:37
Lokalizacja: łomianki/mazowsze
Kontakt:

Szeflera - opadają listki

Post »

witajcie, mam od niedawna szeflerę, kupiłam cieniasa w supermarkecie, urosło jej u mnie już kilka listków, ale niestety zaczęła gubić starsze. Przeczytałam kilka wątków na forum na temat szeflery - przestawiłam ją już dalej od drzwi balkonowych, by uchronić przed przeciągami, obawiam się też, że może ze dwa razy babcia 'zaopiekowała się przesuszonym kwiatkiem'... nie wiem, czy to wystarczy, bo liście na dziwne - czy to może jakaś choroba?
zdjęcia: http://picasaweb.google.pl:80/tomaszsebastian/Szeflera
pozdrawiam, eb
Awatar użytkownika
Arwenka
100p
100p
Posty: 109
Od: 30 kwie 2008, o 21:02
Lokalizacja: Wsch. mazowsze

Post »

Mogła mieć za mokro i dlatego gubi listki . Ja też mam szeflerę i ładnie rośnie, nie przeszkadza jej jak ma suchą ziemię kilka dni .
Także wydaje mi się , że może babcia się za bardzo nią zaopiekowała :wink:
Awatar użytkownika
ewabeata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 paź 2007, o 00:37
Lokalizacja: łomianki/mazowsze
Kontakt:

Post »

witaj,
mam nadzieję, że to nie choroba i dojdzie do siebie, bo szkoda by mi jej było... jakoś tak zawsze bardziej przywiązuję się do kwiatów, które kupiłam zabiedzone, a ona właśnie taka była.
pozdrawiam, eb
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Roślina została przelana i ma zasoloną ziemię proponuję ją przesadzić do świeżej ziemi(koniecznie trzeba osuszyć system korzeniowy) dając drenaż na spód doniczki i poprzycinać odpowiednio. Daj mi na email lub wklej przez fotosika dobrej ostrości zdjęcia rośliny z dwóch stron oraz systemu korzeniowego. :D
Awatar użytkownika
ewabeata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 paź 2007, o 00:37
Lokalizacja: łomianki/mazowsze
Kontakt:

Post »

witajcie,
jakieś póltora miesiąca temu [po interwencji dodatkowych podlewaczy] ją przesadzałam. do ziemi dołożyłam piasku i żwirku. nie przesuszyłam korzeni, bo nie wiedziałam, że to należy robić. wyglądały dobrze [wnioskuję po porównaniu, bo w tym samym czasie padł mój nefrolepsis, który korzeni właściwie nie miał, udało mi się uratować malutką część].
czy powinnam mimo to przesadzić raz jeszcze?
jak powinno wyglądać i ile trwać to przesuszenie korzeni?
nowe fotki wyślę na maila. dzięki za odpowiedź :-)
pozdrawiam, eb
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli ją podlewałaś regularnie po przesadzeniu to samo przesadzenie na niewiele wpłynęło gdyż ziemia jest zdecydowanie za mokra, osusza się bryłę korzeniową papierowymi ręcznikami i zostawia na trzy, cztery godziny poza doniczką, odpiszę dokładnie co dalej jak przyjrzę się zdjęciom jakie wyślesz. :D
Awatar użytkownika
ewabeata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 paź 2007, o 00:37
Lokalizacja: łomianki/mazowsze
Kontakt:

Post »

Przemo,
wysłałam fotki, trochę ważą, ale mam nadzieję, że dojdą. proszę o sygnał, jakby co.
pozdrawiam,eb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”