Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6 od 2022 r.

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Ja również prosił bym o pomoc w identyfikacji roślinki. Na google natknąłem się na coś takiego jak koleus - pokrzywka brazylijska. Czy to może być to?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Zobacz Plectranthus scutellarioides 'Royale Cherry Brandy.'

Edit: albo pod nazwą: Coleus Solenostemon scutellariodes 'Colorblaze Royale Cherry Brandy'
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Paproć - prośba o rozpoznanie

Post »

Drodzy,

Zazwyczaj jak kupuję rośliny to wpierw oznaczam sobie w głowie co to za gatunek jeśli nie jest podpisany ... Teraz zrobiłem niestety inaczej.
Czy macie pomysł co to za gatunek paproci?
Młode przyrosty lekko miedziano-czerwonawe, sprzedawana w LM w dziale roślin do wnętrz.

Dziękuję z góry za pomoc!
Obrazek
Kuba
Madzia_Lena
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 lip 2021, o 07:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Dzień dobry!
Po pierwsze witam, bo właśnie dziś się zarejestrowałam na forum i od razu na dzień dobry proszę Was o pomoc w identyfikacji palmy. Dostałam ją tylko z informacją, że to palma i generalnie urośnie wielka. Osoba, którą ją wyhodowała (nie ta sama, co mi ją dała) podobno już niejedną taką wyhodowała i wszystkim pięknie rosną (boję się czy u mnie tez tak będzie...). Szukałam po internecie i najbardziej pasuje mi palma kokosowa - jeszcze jej nie przesadzałam, wiec nie wiem czy gdzieś tam w środku jest kokos. Kojarzy mi się, że było mi mówione, ze z ziarenka została wyhodowana, ale pewności nie mam ;/. Liście w dotyku ma grube i te wyżłobienia wzdłuż nich są wyraźne i grube w porównaniu np do areki.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Palma kokosowa? A wiesz jak wygląda owoc kokosa, z którego kiełkują te palmy? :wink: Na pewno to nie jest ta palma.

Prawdopodobnie to feniks daktylowy albo kanaryjski, ale w przypadku większości palm, dopóki nie wypuszczą liści właściwych, czyli podzielnych, nie ma szans na 100% identyfikację, gdyż wiele ma podobny kształt liści początkowych.

Pozostaje więc tylko czekać, co może potrwać nawet z parę lat. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Madzia_Lena
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 lip 2021, o 07:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Szukałam zdjęć w internetach i na jakimś blogu znalazłam prawie takie jak moja, pewności nie miałam ani trochę, dlatego szukam dalej. Nie pasowało mi też to, ze wyczytałam, ze kokosową najczęściej się sadzi z kokosa, a tu mi powiedziano, ze ta była z nasionka. Chciałabym mniej więcej wiedzieć co to jest, żeby zaraz się to nie nadawało do wyrzucenia, co niestety u mnie może być bardzo możliwe :/.
Dziękuję za wskazania co to może być, poczytam co i jak i może znajdę jakiś złoty środek, żeby o nią dbać.
Dziękuję :D
kielb09
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 lip 2021, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

POMOCY:)Nazwa roslinki

Post »

Witam wszystkich.Otoz kupilem i choduje mala paryke w doniczke,i po jakims czasie zaczelo cos obok niej kielkowac :),wiec po jakims czasie przesadzilem w osobna doniczke i czekam co to z tej rosnlinki bedzie i z pomoca do was forumowicze: czy ktos z was wie co to jest za roslina???dziekuje z gory.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2726
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: POMOCY:)Nazwa roslinki

Post »

Skiełkowała jakaś pestka z cytrusa.
Pozdrawiam Anna
minackk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 cze 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za roślinka?

Post »

Dzień dobry, czy ktoś wie co to za roślinka? W sklepie niestety nie było opisu a pracownik też nie wiedział :)


Obrazek
hekki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 cze 2021, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Hej!

Dostałam wczoraj kilka roślin i o ile części z nich nazwy znam, to kilka jest dla mnie trochę zagadką, bo nie bardzo wiem nawet wśród jakich roślin szukać. Wkleję więc zdjęcia i bardzo proszę o pomoc ;:167

Numer 1:
Obrazek

Czy to nie jest przypadkiem jakaś mniejsza zielistka?

Numer 2:
https://images89.fotosik.pl/518/58489c4aa053f0bagen.jpg

Tutaj nie mam pojęcia co to może być.

Numer 3:
https://images90.fotosik.pl/518/4da88e7bffda9e90gen.jpg

Czy to jest epiphyllum?

Numer 4:
Obrazek

To mi przypomina szczepkę draceny.


Rośliny pochodzą głównie z biura, co do części z nich otrzymałam sugestie, ale niestety, nie mam pewności. Jak widać na zdjęciach, nie są raczej w idealnym stanie i chciałabym rozpoznać gatunki z dokładnością co do odmiany, jeśli to możliwe, żeby móc znaleźć jak najwięcej informacji i zająć się nimi odpowiednio.

Z góry dziękuję za pomoc ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

1. Zielistka
2. Hippeastrum
3. Epiphyllum? :shock: To jest Peperomia.
4. Dracena marginata.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
hekki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 cze 2021, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Dzięki!

Epiphyllum mi zasugerowano, ale właśnie szukając w google czegoś więcej na ten temat, pogubiłam się już całkowicie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc ;:167
iskra23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2020, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Identyfikacja roślin doniczkowych cz.6

Post »

Witam:)
Proszę o pomoc w identyfikacji rośliny, dostałam cebulkę tej rośliny jakieś dwa miesiące temu. Osoba która mi ją dała nie pamiętała jak się nazywa ta roślina, ale mówiła że lubi półcień/cień i że trzeba ją ściąć i wykopać na zimę, śmiała się że to taki ananas jakby. Teraz roślina ma wysokość ok 40 cm z doniczką faktycznie lubi cień i coraz szybciej rośnie, jest cała w takie dekoracyjne plamy, u podstawy plamy są fioletowego koloru a na górze czarnego.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”