Ziemia - rodzaje, użycie różnych dodatków do podłoża w uprawie roślin doniczkowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Ziemia - rodzaje, użycie różnych dodatków do podłoża w uprawie roślin doniczkowych

Post »

Witam szanowne Grono!!
Zakupiłem na aukcji internetowej kilka nasion palmy, bambusa itp. W instrukcji przygotowania ziemi jest mowa o zmiwszaniu piasku. Czy może to być taki piasek jak żwir używany przy budownictwie oczywiście odpowiednio wypłukany, czy ma to być biały piasek??
Jak przygotować ziemie do wysiewu takich nasion?
pozdrawiam
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Weź z najbliższej piaskownicy. Wymieszaj pół na pół z ziemią. Wstaw do piekarnika w jakimś metalowym naczyniu i przez godzinę pomęcz ją w temp. 250 stopni. Po wychłodzeniu przesyp do pudełeczka poukładaj nasionka przysyp 1 cm warstwą tejże ziemi, włóż do woreczka foliowego i postaw na ciepły kaloryfer i czekaj.

Moje doświadczenia nie są pozytywne, ale życzę ci szczęścia. Może coś ci wzejdzie.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Cześć ja rozmnażam palmy i nie stosuję ziemi z opisów tylko zwykłą ziemię do palm a dokładnie palmomat od Tomka tak się nazywa ziemia w której ja rozmnażam palmy. musisz pamiętać o stworzeniu odpowiedniego mikroklimatu. jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić odezwij się .Przemo :D
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Podłoża do roślin doniczkowych

Post »

A ja dziś się napracowałam przy kwiatach - przesadzanie, sadzenie szczepek, wymiana ziemi itp. Napracaowałam się a tu jak się okazało to dopiero szczyt góry lodowej :roll: Doszłam do wniosku, że trochę za dużo tych kwiatów w domu mam... :wink:
A najlepsze jest to, że mój grudnik..... zwariował :wink: Kwitł obficie na Boże Narodzenie a tu niespodzianka...... dziś zauważyłam pełno pąków kwiatowych 8) Ciekawe co znów wymyśłi po tym kwitnięciu :?: Czy ktoś z forumowiczów miał taki przypadek :?:

A Hipek Christmas Gift zaczyna powoli rozkwitać, ma jedną łodygę i trzy duże pąki :D Natomiast Red Lion ma ogromne liście ale nie kwitnie :cry:

Kwitną zato pozostałe moje Hipki ale nazw ich nie znam - muszę poszukać w necie. Niemam aparatu więc nie mam jak zrobić fotek :( Ale uwierzcie - są cudne :D
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Widzę wiolinko, że i ty miałaś pracowity dzień przy kwiatkach. Też trochę dzisiaj poprzesadzałam. Stan zapełnienia parapetów osiągnął stan krytyczny, a jeszcze nie zaczęłam wiosennych wysiewów do ogrodu. Oj, przydałoby się jeszcze z jedno okno (ale na dwa też się nie pogniewam :wink: )
U mnie grudnik w zeszłym roku jak zaczął kwitnąć w połowie listopada tak skończył w połowie kwietnia, więc jeszcze się swoim nacieszysz.
A hipki koniecznie pokaż. Jak mam tylko jednego, a i tak paskuda kwitnie co kilka lat. Żadnego z niego pożytku :evil: .
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Dobry wieczór!
Chyba dzisiaj był dobry dzień na przesadzanie roślinek.
Od rana przesadziłam najpierw bonsai a potem grudnika, który już u mnie przekwitł.
Ciekawa jestem co myślicie o mieszance :Ziemia Terra Osmocote ?
Producent podaje:
TERRA OSMOCOTE
- gotowe podłoże do kwiatów domowych
- bez nawożenia przez 12 miesięcy
- zawiera nawóz OSMOCOTE
- wystarczy tylko podlewać
Zakupiłam tą ziemię i chcę przesadzić do niej beniaminka i hoje .
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

A ja kupuje ziemię uniwersalną do kwiatów doniczkowych, balkonowych i rabatowych gdyż potem i tak stosuję nawóz :D Jedynie do palm kupuję "palmówkę" :D
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja też kupuję uniwersalną a potem mieszam z kompostową z ogródka. W samej kupnej jeszcze nigdy nie udało mi się czegoś na dłużej utrzymać (z wyjątkiem skrzydłokwiatu - ten z kolei nie toleruje mojej kompostowej :evil: )
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ja mogę polecić ziemie uniwersalną i paprotkową firmy Aura,ładnie przepuszczalna,roślinki szybko się przyjmują i rosną. ;:228
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

miluck bardzo dobra ziemia tyle że jej pH nie kwalifikuje jej do posadzenia w niej hoi, beniamina jak najbardziej, co do tego że ma nawóz to jest on w postaci takich małych kuleczek i działa w ziemi rozpuszczając się podczas podlewania rośliny, osobiście staram sie unikać kupowania ziemi już z wymieszanym nawozem gdyż ja zasilam rośliny nawozem płynnym który jest zdecydowanie lepiej przez korzenie z ziemi pobierany. A jeśli chodzi o ziemię nigdy nie kupuję uniwersalnej dla każdej rośliny z danej grupy według wymagań pH, i składu ziemi kupuję specjalistyczną. :D
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Bardzo dziękuję za podpowiedz.
Poszukam na forum jaką ziemię do hoi , bo moja nie chce zakwitnąć a liście ma bardzo ładne.
Pozdrawiam
Jagoda
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

tu zgadzam się z Mirabilis ziemia uniwersalna+ kompostowa z ogródka,zawsze tak sadziłam i było ok,teraz mnie podkusiło sadzić tylko w ziemi kupnej i kwiatki rosną mi gorzej,a ziemia ciągle jest sucha,nie nadążam z podlewaniem, kwiatki ciagle więdną,doniczki robią sie leciutkie i wywracają się :evil: czeka mnie kolejne przesadzanie, :evil:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tutaj napisałem w jakiej ziemi hoja rośnie najlepiej zobaczcie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”