Skoczogonki - małe robaczki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Katkazy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 1 mar 2008, o 14:06

Post »

Dzięki wielkie za super szybki odzew :D

Tak, robaczki chyba podskakują, chociaż będę musiała się upewnić.
WIec pewnie skoczogonki.. :?
Potraktuje je Actellic'em 500EC, ajk napisałeś. Rozumiem, ze do draceny tez sie nadaje?

Zastanawiają mnie tylko te meszki-muszki- lataja wokół pnia, liści i łażą po wierzchu ziemi w doniczce - nie wiem czy nie mają czegoś wspólnego z tym skoczogonkami, no i co mogą zrobić moim roślinom....

Czy poza tym Actellic..zastosować jeszcze pałeczki Provado profilaktycznie?
I czy ten Actellic moze jakoś roślinom zaszkodzić - tzn. czy moge sie spodziewać nie typowych objawów?

Uff, sorki, ze tyle naraz, ale nie spodziewałąm sie , ze pomoc przyjdzie od razu z najwyzszej półki....
Dzięki stokrotne
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Powiem tak roślinom zaszkodzić nie powinien żadnym, u mnie nic się z roślinami nie stało i żadnych objawów nie widać by miała na nie jakiś wpływ chemia jaką podlałem(możesz zrobić mniejsze stężenie np. 5ml wlać na 3-4 litry wody ale nie wiem jak wtedy z skutecznością), muszki to pewnie dorosła forma ziemiórki a te szkodniki które widzisz to ich larwy - też tak może być., może to nie skoczogonki. Co by to nie było Actellic je zatłucze a pałeczek nie ma konieczności już wkładać w ziemię. Szkoda że nie masz zdjęcia tych szkodników. :D
Katkazy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 1 mar 2008, o 14:06

Post »

Są tak małe, że chyba nie będę w stanie zrobić im portretu :lol:
Moze przy lepszym swietle....
Nie mniej jednak spróbuje potrktować je wskazanymśrodkiem i się z paskudztwem pożegnać, co by to nie było...skoczogonek, czy ziemiórka :D
Nie polubiliśmy się.... :evil:

Jeszcze raz dzięki za pomoc :D
asz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 lut 2008, o 14:31
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dziękuję pięknie za odpowiedź. :)
Prawdopodobnie są to skoczogonki ale na 100% nie jestem pewna. Zaobserwowałam dalsze niepokojące objawy i nie wiem co dalej począć.
Oto mój phalaenopsis z problemikiem:
Obrazek
A tu widzę pierwszy problem:
Obrazek
Nie wiem dlaczego płatki tego jednego kwiatuszka dostały takich brązowych plam. Może macie jakieś pomysły?
A oto drugi z problemów:
Obrazek
Niepokoją mnie te białe punkciki na korze. Czy to nie są przypadkiem larwy lub jajeczka tego skoczogonka albo inne świństwo?
Co radzicie zrobić w tym momencie: przesadzić kwiatuszka wcześniej topiąc robaczki czy jednak go zostawić na razie?
Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Witaj Asz! co prawda jestem początkująca w hodowli storczyków ale też miałam małe doświadczenie z tymi plamkami na płatkach u phalaenopsisa. Moim błędem było spryskanie go od góry do dołu i gdy krople wody osadziły sie na płatkach to na drugi dzień były w tym miejscu takie plamki... może to jest przyczyną? :roll: Powodzenia!
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Co to za stworzonka?

Post »

Witam!

Mam do Was pytanie - co to za stworzonka? Żyją na "nogach", tzn. wchodzą na nogi figurki, która jest zanurzona w ziemi mojego Papirusa. :lol: Czy są szkodliwe? Wyglądają jak małe przecinki...
Oto zdjęcia:

Obrazek Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc :-)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Karinko te żyjątka są czarne? Może to jakieś stonogi? Tylko są chyba troszkę za małe.

Masz możliwość zrobić większe powiększenie?
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Te żyjątka są czarne - nie mam jak zrobić powiększenia, bo one sa tak małe, że zdjęcie wychodzi zamazane wtedy :x

Zreszta te zdjęcia są naprawdę z bliska... :lol:
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Harryangel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 246
Od: 24 cze 2007, o 00:24
Lokalizacja: Suwałki

Post »

To mogą być skoczogonki.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Czy one są szkodliwe dla rośliny?

Są bardzo małe te na zdjęciach - czy skoczogonki nie sa większe? :?
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Tak sobie dumam, że cokolwiek to jest, to roślinka z ich obecności jednak nie skorzysta. Zwłaszcza, jeśli będą się jeszcze mnożyć.
Zastosuj jakiś owadobój w płynie lub pałeczce, a może pomoże sama wymiana ziemi?

:wit
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Harryangel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 246
Od: 24 cze 2007, o 00:24
Lokalizacja: Suwałki

Post »

Onak pisze:Czy one są szkodliwe dla rośliny?

Są bardzo małe te na zdjęciach - czy skoczogonki nie sa większe? :?
Nie są większe, a przeważnie jeszcze mniejsze. Ja widywałem je w doniczkach na powierzchni zbyt wilgotnej ziemi. Niektóre mogą być szkodliwe, inne nie.
Ale jeżeli żyją na powierzchni ziemi, a nie skaczą po roślinie, to można się ich chyba nie obawiać.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

ja miałem w paprotce owe skoczkonogi, pomogło skąpe podlewanie i przesuszenie ziemi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”