Skoczogonki - małe robaczki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

pomoże ;) bo te robaki są w ziemi ;) w sumie czytałem że na początku można zmienić tylko ziemię z góry tak 1/4 a jak to nie pomoże to wtedy całą
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Ok, to w takim razie zmienię ziemię :-) Dzięki.

P.S. Jaka ziemię kupić do papirusa? Zwykłą?
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Karinko i jakiś środek musisz dać, a skoczogonki to na pewno nie są, ale jakieś małe robactwo ;:214
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

w sumie skoczkonogi są właśnie na powierzchni gleby ... mi nigdy nie wyłaziły z doniczki ;)
Pasterz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 sty 2008, o 19:01
Lokalizacja: Warszawa

Post »

na moje oko to nie są skoczogonki
Ja z nimi aktualnie walczę są one białe zastosowałem Nomolt 3 dni temu nie wiem jak szybko powinien zadziałaś w każdym razie chodzą sobie po ziemi bez skrępowania :? Ziemię zmieniałem i bardzo ale to bardzo dokładnie wymyłem korzenie ale nie dało rady się widocznie jakiś jaj lub paru osobników pozbyć i wróciły. Oprócz nomoltu który zdaję się nie działa polecano mi jeszcze orthene i methomex 200
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pasterz zastosuj Acetellic 500 EC w dawce 5 ml. na dwa litry wody i tym podlej zlikwidujesz odrazu. :D

karinko zastosuj również Acetellic 500 EC ale w mniejszym stężeniu 5 ml. na 4 litry wody i wlej w ziemię niezależnie co to jest to sie ich pozbędziesz. :D
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Białe robaczki

Post »

Ostatnio w kwiatku znalazłam takie białe maleńkie robaczki, co to takiego? Na ogół ich nie widać dopiero jak się podleje zaczynają podskakiwać i są w miare widoczne. Niestety zdjęcia nie da się zrobić:( może ktoś kojarzy co to może być i jak je zwalczyć?
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Szukaj pod ''skoczogonki''. ;)
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

A one są białe? Bo na tym zdjęciu są czarne..
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

ograniczyć podlewanie (lubią wilgoć), jeśli to nie pomoże to trzeba zmienić ziemię, ewentualnie środki chemiczne
iza121
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 cze 2006, o 18:22

Białe, małe, skaczące co to ???

Post »

Witam dziś zauważyłam coś ruchliwego w moich kwiatkach. Jeden kwiatek w sumie zaczął schnąć nie wiem czy to przez to że mało słońca/wody, czy włąsnie przez te "zwierzątka" To coś jest malutkie ma ok 1mm i skacze. Na zdjęciu widać że ma coś jakby wąsy, starałam się zaznaczyć te robale co niektóre na zdjęciu na fioletowo. Jest ich cała masa. Jak się tego pozbyć, co to jest.




Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To skoczogonki, kup Acetellic 500 EC i dorób 5 ml na 2 litry wody i takim czymś podlej roślinę tak by woda z chemia przelała się na podstawek po czym wynieś doniczkę z rośliną do pomieszczenia gdzie przez 24h nikt nie będzie wchodził i będzie uchylone lekko okno (chemia jest bardzo szkodliwa dla człowieka szczególnie jej opary ale i bardzo skuteczna) :D
iza121
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 cze 2006, o 18:22

Post »

No dobrze a czy to jest groźne, bo wyczytałam na innych stronach że nie powoduje większych szkód. Jeśli nie są groźne to czy mogę je nawozić. Czy jest jakiś środek który nie jest aż tak szkodliwy jak ten, bo nie mam możliwości wyniesienia roślinek do innego pomieszczenia mogą być tylko tam gdzie śpię. No i mam jeszcze jedno pytanko skąd się to mogło wziąć w doniczce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”