Medinilla magnifica- uprawa/pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Medinilla magnifica- uprawa/pielęgnacja

Post »

Od kilku dni jestem w posiadaniu Mendinilli. Naczytałam już się o niej i mniej więcej wiem co i jak...
Interesuje mnie czy ktoś z Nas ma tę roślinę w domu i może się pochwalić sukcesami w uprawie. Podobno uprawa w warunkach domowych bywa problematyczna :roll:
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Gratuluję szczęśliwej posiadaczce mendinilli wspaniałej! Nie mam, choc marzyłam o nie, jest przepiękna!
Nie potrafię ci pomóc, ale gratuluję i życzę powodzena w uprawie. Czy ona w tej chwili kwitnie? Jeśli tak, to koniecznie wklej zdjęcie... jeśli nie, to też wklej...
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Oj bywa, bywa, ale to piękna roślina i warta poświęcenia. Są tu osoby, które są posiadaczkami tej ślicznotki, więc zapewne podzielą się doświadczeniami. I koniecznie pokaż zdjęcie swojej roślinki.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Obrazek
Podobno Medinilla potrzebuje nawet do 90% wilgotności powietrza :shock: W warunkach domowych jest to chyba niemożliwe :( Okres spoczynku i wahanie temperatury chyba jestem w stanie zapewnić :roll:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ale Malwka będzie miała co przestawiać na tej podłodze niebawem... :;230 :;230 :;230
Roślina śliczna nawet jak nie kwitnie, Doruś może jakiś nawilżacz jej spraw...
ciekawam kto z nas ma ja u siebie i jak sobie z nią radzi ...będę tu zaglądać z ciekawości maniakalnej. :lol:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

KaRuś, myślisz, że bez nawilżacza się nie obędzie? Faktem jest, że w okresie zimowym mam dość suche powietrze w domu, więc może pokuszę się o zakup ;-) Ale i tak taki nawilżacz nie zapewni 90% wilgotności :?
Może martwię się na zapas...
Zaczyna już kwitnąć! Z każdym dniem największy pąk (a jest ich w sumie 7!!!) coraz bardziej się rozchyla, nie mogę się doczekać pierwszego kwiatu, podobno są imponujące :shock:

Malwa nie tylko z podłogi będzie miała kwiatuszki do skubania ;-) parapety u nas też uginają się od ciężaru doniczek :lol: Może kiedyś znajdę wreszcie czas by otworzyć swój wątek o kwiatach doniczkowych??? 8)
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Piękna! Czekam na zdjęcia rozwiniętych kwiatów :D
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Jaka śliczna - tfu, piękny okaz!
Pozdrawiam, Małgosia
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Dorciu :D

Piękny kwiat :P mnie też kusi od lat, zazwyczaj jest eksponowany razem ze storczykami :P
jak widzę w handlu.
Pewnym zabezpieczeniem( dla wiekszej wilgoci )jest ;:111 budowa piramidy kwietnikowej- w dole paprocie i coś tamm......Fakt, wiele wilgoci potrzebują, dopiero wtedy pokazą piękno.
Ona jest stworzona aby stać na piedestale :P , póki Malwinka nie raczkuje mozna bezpiecznie
umieścić na czymś wysokim.Póżniej to już do poziomuuuuuuuuuuuuu,jak wszystko :D .

Gratuluję Dorko okazu :heja
- testuj!! moze zachęcisz mniej zdecydowanych , na to wieksze cudo.

pozdrawiam JOVANKA
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

W tej chwili jedyne co mi przyszło do głowy (już wykonane! ) to umieszczenie tej doniczki w większej (dużo większej) wypełnionej keramzytem i częste zraszanie (najprawdopodobniej wodą z akwarium ;-) ).

Mam nadzieję, że ta roślina nie jest trująca :idea:
Teraz mam spokój, ale jak Malwa zacznie pełzać po podłodze to będę musiała baczniej przyjrzeć się pod tym kątem moim zbiorą i usunąć to i owo :?

Jovanko, raczej wolę uniknąć eksperymentów na tym okazie bo dostałam go od "M" zamiast tulipana z okazji 8 marca, więc sama rozumiesz :lol:

Dziewczyny, może orientujecie się jakie to duże rośnie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Najlepszy sposób umieścić roślinę w akwarium zrobionym przez szklarza takim kwadratowym o równej długości ścian i wysokim jednocześnie bardziej prostokąt niż kwadrat na dno żwir lub keramzyt i wilgotność zapewnisz podobnie jak ja swoim roślinom owadożernym zobacz u mnie w temacie. Przykładowe akwarium to szerokość boków 60 cm a wysokość ok 1 metra koszt to ok 60 zł u szklarza. A rośnie do ok 1 metra w domu. :wink:
Awatar użytkownika
MaJ@
100p
100p
Posty: 149
Od: 24 sty 2008, o 16:19
Lokalizacja: Tarnów

Post »

Ja kupiłam kiedyś i liscie zaczeły podsychać czarnieć i opadac i padła a była zraszana z 5 razy dziennie mało podlewana bo łatwo ją zalać stała na oknie ale jeszcze kiedyś kupie sobie jeszcze jedną .
Pozdrawiam serdecznie Ela.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Maju, coś mi się wydaje, że Twoją roślinkę w kwiaciarni spryskali nabłyszczaczem :?
Na którym oknie ją miałaś? Proszę opisz co i jak z nią robiłaś!


Przemo, dzięki, ale... nie skorzystam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”