Begonia - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
babcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lis 2006, o 13:53
Lokalizacja: małopolska

Begonia - choroby i szkodniki

Post »

Co robić? Mam begonie która ma biały nalot na liściach i kwiatach
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Prawdopodobnie to wełnowiec i trzeba będzie opryskać chemią, możesz pokazać zdjęcia? :D :D :D
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam,
Begonie nie są podatne na wełnowca. Biały nalot to mączniak prawdziwy który bardzo lubi te kwiaty. Pogoda sprzyja jego rozwojowi. Oprysk Topsinem załatwi sprawę, zrobić powtorny w okresie zalecanym przez producenta.
Powodzenia
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anet84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 21 lip 2007, o 19:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Begonia- problem

Post »

Kilka tygodni temu dostałam pięknie kwitnąca begonie. Zauważyłam, że jej ziemia jest jakaś dziwna, było w niej dużo "nitek", bardzo szybko przesychała, a po podlaniu cała woda od razu lądowała w podstawce. Roslina miała równiez nieproporcjonalną do swoich rozmiarów doniczke ( co było przyczyna jej ciągłego wywracania się ) postanowilam wiec ją przesadzić.
Po wyjeciu z doniczki okazało się, ze ma ona bardzo malutkie korzenie i jeszcze były one bardzo mocno owinięte w jakieś włókno. Rozwinęłam to włókno i umiesciłam ją w większej doniczce z uniwersalną ziemią. Boję się, że swoim zabiegiem zniczylam ta piękną roślinkę. :cry: Czy ktoś już spotkał sie z takim przypadkiem i wie co robić w takiej sytuacji?
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Nie jestem pewna co do tych nitek. Jeśli się nie ruszały :D , to pewnie były składnikiem "mieszanki", w której zazwyczj sprzedają kwiaty. Ma ona specjalnie dobrany skład do danej roślinki, jest lekka, woda w niej nie stoi i nie ma szans na przelanie rośliny. Ja przesadzając roślinkę z zastępczej doniczki, lekko okruszam tą "ziemię" ale nie całą i wkładam to do normalnej (nieco większej) doniczki z odpowiednią do roślinki ziemią.
Co do włókna, to myślę, że ono się samo w ziemi rozkłada w miarę wzrostu rośliny. Zawsze wkładam roślinę z "tym czymś", a przesadzając ją później, gdy jest konieczność, "tego" już nie ma.
Ja ostatnio przesadzając małe dracenki do większej doniczki zobaczyłam, że ich korzenie są uwięzione w "plastikowym kagańcu" i miałam problem... Zdjąć czy zostawic...i zdjęłam, a raczej wyrwałam z połową korzeni, bo nie chciało zejść. Ale dracenki mają się dobrze...

Mam nadzieję, że Twojej begonii nic nie będzie

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
anet84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 21 lip 2007, o 19:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

tak wygląda moja begonia zdjecia zrobione tuż po przesadzeniu Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Witam, ja też się spotkałam z taką jakby plastikową obręczą wokół korzeni i podczas przesadzania zdjęłam to cudo. A, że tego nie da się zrobić bardzo delikatnie obawiałam się o roślinkę. Mimo to, tak jak u Kajki wszystko jest O.K.
Anet zapewne i Twojej begonii taki zabieg nie zaszkodzi. Może jedynie trochę odchorować całe to zamieszanie. Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:2
Awatar użytkownika
netka77
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 cze 2007, o 19:32

Begonia choroby.

Post »

Proszę o pomoc.Ostatnio dostałam begonie.Piekna byla przez tydzien.......a teraz jej płatki kwiatowe brazowieja i opadają.Nie przelewałam jej i ma jasne miejsce.Co może byc przyczyna takiego stanu?
Jestem nowicjuszem w uprawie kwiatów,wiec proszę o rade jak uprawiac begonie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Może mają za ciepło :?: Nie lubią powyżej 21*C :D
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

wygląda na przypalaną
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Dziwne, liście widać że są zdrowe, a po kwiatkach jakby przymrozek przeszedł.
Waleria
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Końce płatków są przypalone/przymrozone, może miała stycznośc z zimnym lub gorączym powietrzem w fazie pąków :?:
Awatar użytkownika
netka77
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 cze 2007, o 19:32

Post »

Macie racje,wygladaja jakby je zima przyatakowala,ale tak nie bylo.Kupilismy ja w cieply dzien,a pozniej w jednym miejscu stala i tak stoi.Moze ma za cieplo,nie mam pojecia.Nie wiem jak ja dokladnie podlewac.Do spodka, czy pod kwiat,malo czy duzo....czy ziemia ma przeschnac,a moze nie dopuszczac by przeschla...


Proszę pisać poprawną polszczyzną. Dziękuję !
Ostatni raz zwracamy z moderatorami uwagę na ten temat - przeczytaj Regulamin Forum . Następnym razem obdarujemy Cię ostrzeżeniem :wink:
Admin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”