Palma kokosowa (Cocos nucifera)- pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Palma kokosowa (Cocos nucifera)- pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Jak wyhodować kokosa, takiego sklepowego w doniczkę? Bez żadnych zabiegów? warto spróbować.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ariel pisze:Jak wyhodować kokosa, takiego sklepowego w doniczkę? Bez żadnych zabiegów? warto spróbować.
Nie do końca bez zabiegów bo troszkę trzeba go przygotować do wysiewu. Trzeba oskrobać z orzecha te włókna, kokos nie może mieć w sobie mleczka tzn. nie może w nim chlupać sok, no i stworzenie odpowiednich warunków temperaturowych i mikroklimatu o ziemi nie zapominając. Tak wygląda mój kokos wysiany do skiełkowania i czekam.

Obrazek
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

A to mleczko to wychlupać mam osobiście do wnętrza mnie czy ono ma jakoś wyparować cudownie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Musi samo się zasuszyć.
magda027
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 maja 2007, o 16:13
Lokalizacja: Reda

Palma kokosowa - pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Nie wiem jak mam postępowa z palmą kokosową chciałabym ją przesadzi w większą doniczkę ale nie wiem czy mogę no i jak często ją podlewac ? Prosze o pomoc. Magda
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak możesz to ją pokaż(jej zdjęcie) może nie potrzeba jej przesadzać, nie toleruje specjalnie tego.
Poczytaj trochę tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5461 a jutro wrzucę więcej info o tej palmie. :D :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

W poprzednim poście nie wrzuciłem linku oto on poczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... a+kokosowa, masz może skype? Może chociaż fotki z jakiegoś aparatu w telefonie (np. koleżanki).
A tu masz link o palmie kokosowej http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5461
magda027
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 maja 2007, o 16:13
Lokalizacja: Reda

Post »

Dzięki za ten telefon ale pożyczyłam aparat od koleżanki i kliknełam fotki oto ona.Magda

Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie przesadzaj jej w tym roku niech zostanie w tej doniczce co jest, co do opieki nad nią ten drugi link z poprzedniego mojego postu powinien Ci pomóc, podlewaj ją w każdym razie tylko na podstawek tak by nie moczyć orzecha, na razie poza lekko schnącymi końcówkami liści nie widać by coś jej dolegało, te końcówki delikatnie przytnij tak by z trzy milimetry tej suchej tkanki zostało na liściu, co drugi dzień zraszaj letnią wodą( w takie upały nawet codziennie ale nie za dużo i tylko mgiełką wodną tak by nie była palma jak po wyjęciu z pod prysznica) możesz koło niej na podłodze postawić jakiś wazon o szerokiej średnicy i nalać tam wody a na podstawek nasyp keramzytu lub żwirku i niech sobie rośnie do wiosny dopiero na wiosnę ją przesadź tylko sie przypomnij zanim zaczniesz przesadzanie bo trzeba to bardzo "delikatnie" zrobić. :D :D :D
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Ja też mam palmę , kupiona jakieś 2 tygodnie temu ,chętnie poczytam jak z nią postępować.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Krzysztof .
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Palma kokosowa (Cocos nucifera)

Post »

u mojej palmy kokosowej pojawiły się brązowe plamy na liściach, ostatnio nawet na młodym liściu.W dodatku zaczynają zasychać końce liści.Nie wiem co z tym zrobić, a palma jest co dwa dni zraszana wodą destylowaną z odstaną deszczówką, podlewam ją do podstawki, nie leję wody po kokosie.Palma stoi w słonecznym miejscu,ale nie w bezpośrednim słońcu.
pomocy ! :( Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: palma kokosowa - brązowe plamy na liściach

Post »

Jak często i jaką ilością wody i jakiej podlewasz palmę?, możesz pokazać doniczkę z kokosem?.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”