Co, gdzie kupić, za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
javelin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 5 wrz 2018, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sansewieria (Sansevieria) - wszystko o uprawie, cz. 3

Post »

Może kogoś to zainteresuje. Kolejna okazja w carefour Market (nie mylić z carefour hipermarket). Rok temu w podobnej porze była dostawa moonshine. Chyba wczoraj świeża dostawa kolejnej raczej rzadkiej odmiany. to chyba będzie "golden flame", donica 12cm, ładne sztuki, doniczki powyginane (można wyczuć nawet 2 maluchy). w sklepie "parapetowym" takie cudo 64.99, w carefourze całe 19.99 zł ;:oj w moim carefourze tylko 2 palety, każda 10szt, także nieduża ilość.


Obrazek
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

OBI dziś 22.2.2022 - Philodendron 'Pink Princess', sporo małych sadzonek doniczki ok. 6 cm cena 24,99 zł, mocno podlane, niektóre podniszczone, pewnie można negocjować rabaty.
pH. squamiferum - bardzo podniszczone w przecenie 5,99 zł/doniczka 5 cm. Ok. 5-6 sztuk.
'Philodendron Piramide' czy jakoś tak, raczej nie odmiana, tylko pewnie chodzi o to, że pnący, ale mi na pnącego nie wyglądał, raczej jakiś kundelek z 'Rojo Congo' z zaostrzonymi wierzchołkami liści. Ceny nie pamiętam, duży około 1 m wys./szer.
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

Biedronka od czwartku w ofercie starzec rowleya po 15zł, duża gęsta roślinka.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

OBI Stawowa Kraków, 10.8.2022 z tych ciekawszych: Philodendron 'Neon' (jasnozielony),'Red Sun'(pomarańczowo-czerwony) (oba po 15,99 zl sadzonka w don. 6 cm), 'Pink Princess' (też takie doniczki, ceny nie widziałam ale ok. 4-5 szt. zostało, dosyć ładne, ale przesuszone), pH. squamiferum też małe. Duże Homalomena rubescens, jakieś przedziwne i mega drogie, duże Kalanchoe z kwiatkami jak dzwonki, Calathea crocata kwitnące, Syngonium 'Frosted Heart'.
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

Auchan ul. Stawowa Kraków 27.8.2022 - sporo rzadkich filo (cytuję z etykiet): P. brandiantum za 24,99 zł, P. mamei duży ponad 200 zł, duże P. 'Florida Ghost', duży P. verrucosum, duże i przecenione mocno chyba 3 szt. (przelane albo przypalone nawozami) P. melanochrysum, dwa P. 'Medisa' lub inna nazwa, i jakieś zielono-pomarańczowe niepnące filo, także 'Imperial Red'. Syngonium 'Mottled', Syng. 'Pink Splash', S. 'Red Heart', dosyć duże S. 'Albo Variegata' 19,99 zł, mocno wyrośnięte Epipremnum 'Marble Planet' (czyli ta rzekoma M. kersteriana), Epi. 'Global Green' 12,99 zł, Epi. 'Happy Leaf' 15,99 zł.
Tak na szybko, bo nic nie kupiłam, nie mam już miejsca :) Widzę, że filodendronowa bonanza i moda już się kończy.
imosama
50p
50p
Posty: 81
Od: 15 sie 2022, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

Lidl w Rzgowie (łódzkie) widziałem sukulenty: Echeveria, Mammilarie, i parę innych gatunków, które nie były opisane na etykiecie i sam nie rozpoznawałem co to. Wysokości około 10-15cm. Cena 16 zł
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

OBI dziś 7.9.2022: Philodendron 'Golden Princess' (jak 'Green Princess', tylko spód nowych liści jest żółto-brązowy) małe sadzonki 12,79 zł, ładne, zdrowe. pH. 'Lemon Lime' i 'Pink Princess' małe cena ta sama j.w. 'Pink Princess' są też duże rośliny don. 19 cm. średn. i fajna cena, bo 135 zł za doniczkę, a pomyśleć, że 3 lata temu to je po +700 zł sprzedawano na Al ;) pH. 'Narrow Escape' duży, ale nie pamiętam ceny, pH. squamiferum bardzo nakarmione nawozem, duże. I takie cudo jak pH. 'Cinderella' duży 84 zł. pH. 'Prince of Orange, też takie wielkie wykarmione 103 zł. pH. 'Lemon' całkiem ładne.
Sporo storczyków mini i dużych. M. deliciosa. Do tego kolorowe aglaonemy, duże Alocasia 'Dragon Scale' 79 zł, różne małe syngonia i inne. Ja tam zazwyczaj patrzę tylko na Araceae, wzięłam sobie 'Lemon Lime'. Ogólnie teraz dają -20% na rośliny domowe.
Awatar użytkownika
Narvi
50p
50p
Posty: 57
Od: 28 mar 2020, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

Kilka dni temu w warszawskich Biedronkach pojawiły się Epipremnum Marble Planet (aka Monstera Karstenianum-Peru).
Widział je już ktoś w Gdańsku? Nie wiem czy dojdą na dniach czy już zeszły u mnie.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

Widziałem co prawda nie w Biedronce, ale są w Leroy Merlin.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Narvi
50p
50p
Posty: 57
Od: 28 mar 2020, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co, gdzie za ile w ofercie sprzedaży roślinek doniczkowych

Post »

No i tam chyba się będę musiał wybrać. Cena ponad dwa razy wyższa, ale swoją szansę w Biedronce chyba przespałem ;)
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Post »

Witam.
Gdzie teraz kupujecie fuksje jak Adrian nie prowadzi sprzedaży?
Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”