Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomość
norbert76
 Tytuł: Re: Medinilla magnifica- uprawa/pielęgnacja
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 13:29 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Medinila w okresie jesienno - zimowym, przechodzi okres spoczynku i w tym czasie oczywiście nie nawozisz. Generalnie osobiście zaczynam nawożenie w momencie rozpoczęcia wzrostu, bądź kwitnienia i tak do końca lata, czyli mniej więcej do końca września nawozem do kwitnących. Natomiast w przypadku nowo kupionych roślin, nawożenie przez pierwsze dwa, trzy miesiące nie jest tak istotne, gdyż bardzo duża ilość roślin jest nafaszerowana różnymi odżywkami.
Okres spoczynku powinien być w niższej temperaturze - w okolicach 15 stopni.
Z góry zaznaczam, że to bardzo trudna w uprawie roślina, wymagająca podwyższonej stałej wilgotności powietrza.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Karolina_01
PostNapisane: 3 maja 2019, o 22:34 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Witam, bardzo zależy mi na szybkiej pomocy. Moja medinilla z uwagi, że kupiłam ją kwitnącą nadal stoi w produkcyjnej ziemi. Podlewam ostrożnie, zasilałam raz od zakupu nawozem do roślin kwitnących. Kwiaty rozwinęły się bardziej, zyskały intensywniejszy kolor, drobne pączki zaczęły rozkwitać. Niestety zaobserwowałam, że ich żywotność jest bardzo krótka. Pączek otwiera się w ciągu dnia, wieczorem zamyka, a na ok. trzeci dzień (czasem nawet wcześniej) samoistnie odpada. Stąd mam.pytanie... jaka powinna być prawidłowa żywotność tych małych pączków, czy medinilla gubiąc je tak szybko sygnalizuje, że coś jej nie pasuje? Czy pomimo okresu kwitnienia lepiej ją przesadzić? Będę wdzięczna za informację.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

norbert76
PostNapisane: 3 maja 2019, o 22:39 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Szczerze nigdy nie sprawdzałem ile pojedyncze kwiaty dokładnie się utrzymują, ale ogólnie kwiatostan to chyba coś koło miesiąca.

Karolina_01
PostNapisane: 3 maja 2019, o 23:23 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Może jednak jest ktoś kto ma jakieś spostrzeżenia w kwestii żywotności małych kwiatuszków medinilii? Czy komuś te małe cuda utrzymują się dłużej, czy może też obserwuje ich szybkie zamieranie? Za wszelkie wieści będę wdzięczna :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 284 ]  Idź do strony nr...        1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości