Rademachera - jak ją uprawiać?Wymagania,problemy

Rośliny doniczkowe
ewunia1968
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 11 wrz 2007, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Truskolasy

Post »

Radermachera woli światło rozproszone czyli półcień.Moja stoi na podłodze przy północnym oknie i jest jej tam bardzo dobrze.To moja druga radermachera i jest malutka,ale wcześniej miałam jeszcze jedną która rosła u mnie 5 lat w tym samym miejscu co ta teraz i miała się bardzo dobrze.Przekonaj się sama przeczytaj poprzednie strony forum i obejrzyj zdjęcia. ;:37
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

Moja rademachera pierwszy raz zrzuciła wszystkie liście bo prawdopodbnie miała za sucho. Została przesadzona, przeniesiona w jasniejsze miejsce, nawypuszczała pełno nowych liści. Po jakims czasie poszłam do szpitala i prawdopodobnie rodzina przelała, zobaczyłam ją w stanie znów bezlistnym. Po wyjęciu z ziemi korzenie i ziemia to była jedna gąbka. Przesadziłam ją do nowej ziemi, podsuszyłam, teraz stoi sobie w stanie bezlisnym, niby cos wypuszcza ale to są bardzo mizerne próby. Kupiłam kwasomierz glebowy- ta sama ziemia u wszystkich kwiatków ma pH 5,5, a u jednej rademachery ma.... 3,5! Czy rademachera uparła sie zeby popełnic samobójstwo?? Sama sobie zakwasiła ziemię?
Nie mam juz do niej siły...
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Radermachera - problemy

Post »

Hmm na dzień dzisiejszy wygląda tak i za bardzo nie wiem dlaczego się tak dzieje dostałam ją jakieś trzy tyg temu.
Obrazek Obrazek

Pomóżcie :)
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

Wydaje mi się,że ma za sucho :) Co ile ją podlewasz?
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Post »

Wkładam ją co jakiś czas do wody i sprawdzam czy jej się chce pić, średnio co około trzy może cztery dni podlewam ją od góry. Często zraszam.
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

A nie ma żadnych lokatorów? I czy ona rośnie w torfie? :)
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Post »

Bo ja wiem czy rośnie w torfie :roll: Rośnie w tym w czym ją dostałam a wygląda na torf :roll: Podlałam ją obficie niedawno więc zobaczę jak to będzie. Jedna połowa roślinki ma się dobrze a 2ga gorzej :roll: Lokatorów raczej nie ma spr bo na to już jestem uczulona i był pofilaktyczny oprysk i na grzyba i na lokatorów.
norway
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 sty 2010, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Radermachera nagle zgubiła liście

Post »

witajcie!kupiłam 3 dni temu radermacherę i była przepiękna.... ;:138 dziś opadły jej wszystkie liście :cry: ratunku!jak mam jej pomóc/pozdrawiam
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Radermachera nagle zgubiła liście

Post »

Musi mieć więcej wilgoći i chłodniej zimą ( wilgotnośći powietrza ), przydało by się zapewnić więcej światła !!
Awatar użytkownika
harpia411
200p
200p
Posty: 411
Od: 8 paź 2009, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Radermachera nagle zgubiła liście

Post »

nagła zmiana temperatury, mogło ja przewiać w czasie transportu do domu i dlatego gubi liście.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=29378" onclick="window.open(this.href);return false;
justa78
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 31 gru 2010, o 02:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Radermachera nagle zgubiła liście

Post »

właśnie przeczytałam że gubi liście jeżeli stoi w pomieszczeniu w którym pali się papierosy
Leokadia44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2019, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rademachera - jak ją uprawiać?Wymagania,problemy

Post »

Kupiłam Rademacherę Bonsai. Przesadziłam do ziemi dla bonsai, drenaż, nawiozłam... Kwiatek więdnie, niektóre liście opadają, niektóre robią się żółte.
Dzisiaj ucięłam kilka pędów. Co radzicie?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rademachera - jak ją uprawiać?Wymagania,problemy

Post »

Nie nawozi się roślin bezpośrednio po przesadzeniu! Krytyczny błąd uprawowy. Pierwsze nawożenie robimy dopiero po minimum miesiącu czasu.
Poza tym ziemia do bonsai dostępna w marketach nijak się ma do prawdziwego podłoża, którą jest akadama.
Trzy, nie sadzimy do samej ziemi, a do mieszanki ziemi i rozluźniacza.
Niestety trzeba przesadzić jeszcze raz do właściwego podłoża.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”