Zysk - co najlepiej uprawiać?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
bubanet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 sie 2010, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zysk - co najlepiej uprawiać?

Post »

będę ubiegał się o dotacje unijną ułatwienie startu młodego rolnika (jestem zmuszony ponieważ powiązali to z rentą strukturalną). Nastawiłem się na warzywa w tunelach lub szkółke drzew ozdobnych (względnie owocowych). z moich wstepnych obliczeń żeby spełnić warunek musze mieć np. 300m2 kwiatów ozdobnych lub 0,5 ha drzew ozdobnych (0,25 przy drzewach owocowych). Mogę (i chyba to najlepsze rozwiązanie) żeby połączyć te uprawy (np. 150m2 kwiaty i 0,25ha drzew ozdobnych). Po przejeciu gospodarstwa będę posiadał 15ha i 2 ha pola. Gleba torfowa, wielkopolska, okolice Czarnkowa. moja działka graniczy z cmentarzem wiec zbyt na kwiaty by był. Myślałem też o małej przechowalni i handlu warzywami kupionymi na giełdzie w Poznaniu.

moje pytania:
jakie uprawy byłyby najlepszy dla początkującego?
jakie koszty musze przewidzieć w tej kwocie (chodzi o biznesplan) tzn. tunele, nawadnianie, sadzonki, inne rzeczy o których nie mam pojecia a będą potrzebne?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: od czego zacząć i jakie koszty uprawy pod tunelem

Post »

Przypuszczam , że chciałbyś jeszcze coś dodatkowo,może warto wybrać jedno czy dwa np. kwiaty i kiosk z kwiatami przy cmentarzu i to już dużo na początek
bubanet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 sie 2010, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: od czego zacząć i jakie koszty uprawy pod tunelem

Post »

w tej chwili przy pisaniu biznesplanu musze wiedziec co bedzie mi potrzebne w trakcie realizacji stąd moje pytanie.
w tą całą "zabawe" bedzie zaangażowane wiecej osób.
przechowalnia i handel ma być przy okazji i chciałbym zeby coś zostało po tej dotacji.
tunele i szkólka to ta część którą musze wykonać
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: od czego zacząć i jakie koszty uprawy pod tunelem

Post »

podstawa to szklarnia albo dobry blok tunelowy , co , mieszacze , dozowniki na , kapilary rury fi 16 pcv i wiele innych .
paawcio1985
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lis 2010, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Mam takie troche nietypowe pytanie. Zastanawiam sie jakie warzywo moglbym uprawiac zeby pozniej je sprzedac. Obecnie pracuje od 7 do 15 i w sezonie letnim popoludnia mam wolne. Wiec popoludniu moglbym sie zajac warzywami. Moi rodzice posiadaj gospodarstwo rolne, wiec jakas tam ziemie posiadam na ktorej moglbym posadzic te warzywa. Teraz zastanawiam sie tylko jakie? Zeby przynioslo mi chociaz kilka zlotych zysku. Wiec pytanie do Was jakie wybrac warzywo?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co najlpiej uprawiac?

Post »

Może trochę więcej danych: rodzaj gleby, możliwość nawadniania, co i w jakiej cenie u Was sprzedają, na co jest w okolicy zapotrzebowanie, odległość od punktu, w którym będziesz sprzedawał.
Waleria
paawcio1985
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lis 2010, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co najlpiej uprawiac?

Post »

Gleby sa IV klasy. Mozliwosc nawadniania bylaby. 15 km od siebie mam gielde rolno-warzywna. Cen jeszcze nie sprawdzalem. na razie wstepnie myslalem o ogorkach.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

Koperek pod folią.Z jednej powierzchni zbierzesz trzy plony w sezonie.Tylko nie wiem,czy po sezonie
wyprostujesz się, bo jak się schylisz wiosną,to w takiej pozycji zostaniesz do jesieni.
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

mirzan pisze:Koperek pod folią.Z jednej powierzchni zbierzesz trzy plony w sezonie.Tylko nie wiem,czy po sezonie
wyprostujesz się, bo jak się schylisz wiosną,to w takiej pozycji zostaniesz do jesieni.
Mirzan ty to z autopsji czy jak??? :;230 :;230 :;230 Rozwaliłeś mnie normalnie. :;230
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

Tak zaczęłam się zastanawiać,że właściwie to chyba wszystkie warzywa wymagają schylania się. Nawet wysokie pomidory, przy podwiązywaniu, trochę trzeba schylić się, i też potem czuje się w kręgosłupie.
Waleria
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

Koperek wiąże się w pęczki.Uprawiał sąsiad.Jak się schylił przy wejściu do namiotu,to prostował
się znów przy wejściu.Nie mogłem uprawiać koperku,bo nie zginam się tak łatwo w połowie,
figura moja przypomina biedronkę.
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

Jeśli w pobliżu masz miasto polecałabym kwiaty ogrodowe. Ja mam taki mały dochodzik. Do miasta mam 15 km . Mam dwa stoiska które przyjmują ode mnie wiązanki kwiatów, takie bukieciki. Zaczynałam od mieczyków. Teraz na wiosnę pierwsze idą stokrotki. Mam odmianę hiszpańską są niewielkie ale bardzo milutkie. Potem goździk brodaty, to jest właściwie hit każdego roku. Idą. każde ilości, na koniec sprzedaję prawie śmiecie, aż mi wstyd, ale wołają ciągle że mało. Następnie margerytka i odętka, ale te to już zależne od pogody, jeżeli są na mieście upały, kwiaty nie idą. A potem to już mieczyki i krokosmie. Krokosmia to też hit.Na koniec astry, tych nigdy za dużo. Ale to wszystko pomału w ciągu paru lat. Najtrudniej zdobyć odbiorcę. Teraz gdy już jestem na rynku miałabym ich więcej , ale moi odbiorcom dałam wyłączność, tzn biorą każde ilości (oczywiście w granicach rozsądku) i mają takie kwiaty jakich nie ma konkurencja. Pieniążki nie są duże, praktycznie te panie tylko sprzedając zarabiają więcej niż ja. Ale w tym roku starczyło mi na umeblowanie pokoju (szafa stół komoda biurko pod komputer, wersalka i fotele). Paro dniowy wyjazd w lipcu na Litwę do rodziny. No i na trzy tygodniowy wyjazd do Hiszpanii, w grudniu wyjeżdżam, wracam w styczniu. To takie większe wydatki, poza tym drobne codzienne. Jestem na wcześniejszej emeryturze i mam tylko parę groszy więc taki zastrzyk bardzo mnie wspomaga. Ale się rozpisałam, a jeszcze nie przebrałam mieczyków, a już najwyższy czas. Ale tak prawdę mówiąc, żyję już Hiszpanią , to mój 4 wyjazd do Hiszpanii tylko dzięki kwiatkom mogłam na te wyjazdy sobie pozwolić.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

Też mi się wydaje, że najbardziej opłacalne są kwiaty, tylko należy mieć zapewniony zbyt.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”