PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
jagusia111

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

U mnie wróblowate z sikorkami się dogadały i grzecznie żerują wspólnie. Pomogło wysypywanie pokarmu o późniejszej godzinie. Sikorki wstają później i jak przylatywały to karmnik był już opanowany przez wróblowate. A teraz wszystkie grzecznie siedzą i czekają aż wysypię i wtedy żerują na równych zasadach. Tłuszczyku w tym roku nie wywieszam bo wisi u sąsiada więc u mnie pojedzą orzeszków, a u sąsiada tłuszczyku i brzuszki pełne.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

tija Może jery. U mnie są, też nie specjalnie dadzą się podejść z bliska. Z daleka widać właśnie takie rudawe brzuszki. Ewentualnie rudziki
Pozdrawiam Lucyna
edinio47
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 wrz 2009, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Szczurbobik, rudziki o tej porze roku ?
pozdrawiam
Edi.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

edinio47 , ;:180 ;:180 ;:180 z wyglądu trudno mi do końca wywnioskować czy to krzyżodzioby ale jak odsłuchałam ich śpiewu to by się zgadzało , właśnie ten śpiew zatrzymał mnie koło drzewa , do teraz mam go w głowie . Las pod nosem , problemu ze znalezieniem pożywienia nie mają , ciekawe czy głóg też jedzą bo szalały na głogowisku.
Szczurbobik, dziękuję za pomoc ;:180 w tym sęk , że one się nie bały :roll: jak szłam przysiadły na niewysokiej jabłonce przy samej drodze , idealnie do zdjęcia ale zanim wyjęłam komórkę pies wyczuł trop , zaczął ujadać wtedy się rozpierzchły ;:145
jokaer , ;:180 kowalika już dobrze poznałam , specyficzny wygląd i lot , mam je koło domu to nie one


Nad łąkami lata jeszcze jedno duże stado ptaszków , też trudno opisać i sfocić , są w ciągłym ruchu :roll:
Wielkość sójki , bardziej ciut mniejsze niż większe , kolorowe , nie drą się jak sójki śpiew jest delikatny jak na takie duże ptaki , stadkiem latają ciut nad ziemią .

U mnie sikor od groma są bardzo grzeczne , żadnych ptaszków nie odganiają prędzej ze sobą się droczą strosząc piórka :roll: za to na stałe melinują się dzwońce , te ganiają , ptaszki żarełko muszą podkradać w locie inaczej dzióbkiem dostaną :( .
edinio47
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 wrz 2009, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Krzyżodzioby żywią się tylko nasionami drzew iglastych, które same sobie wyłuskują.
Mają dziób przystosowany do podważania łusek w szyszkach żeby umożliwić sobie dostęp do nasion.
pozdrawiam
Edi.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

edinio47 pisze:Szczurbobik, rudziki o tej porze roku ?
:wit
U mnie także rezyduje rudzik.
Ewa
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Foxowa- to są donice mojej roboty. W 2014 naleciało mnie na hypertufę :)

Tu suszą się już zrobione
Obrazek


tu jak robić bez formy Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
edinio47
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 wrz 2009, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

calka, ja też pod koniec poprzedniej zimy widziałem rudzika. Wygląda na to, że pojedyncze osobniki zostają na zimę u nas. Dawniej rudzików zimą nie obserwowałem.
tija pisała o stadku ptaków na drzewach, my natomiast obserwowaliśmy pojedyncze ptaki.
pozdrawiam
Edi.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

W zeszłym roku rudzik przylatywał do karmnika całą zimę
Pozdrawiam Lucyna
jagusia111

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Do mnie rudzik przylatywał dwie zimy pod rząd, a w tym roku go nie ma. Ciekawe co się z nim stało. W tym roku w ogóle jakoś tak mało różnorodnie jest. W zeszłych latach było sporo dzwońców w tym roku przylatuje jeden. Były różne gatunki sikorek, modraszki, ubogie, a w tym roku tylko bogatki i jedna modraszka. Zaglądał dzięcioł, gil i wspomniany rudzik. A w tym roku ich nie ma.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Weekend w karmniku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Świetne są wasze naturalne karmniczki. Mało, że spełniają funkcję to jeszcze wyglądają świetnie na zdjęciach. Ptaszory przecudne.
Też się wczoraj napalałam na obcykanie tego co dokarmiam, a tu klops - przyleciał fajny ptaszek, wyciągnęłam aparat i okazało się, że bateria została w ładowarce.
A ptaszek był ciekawy. Nie mogę zlokalizować co to. Takie ni to gil ni to czubatka.
Szare ale bardziej kolorem pod wróbla,wielkość wróbla,wstawki podchodzące pod rozmyty czerwonawo-pomarańczowy i brązowy czubeczek na łebku. Przez środek ciała (mniej więcej w połowie) biały pasek na wysokości końca skrzydełek.
Nic mi do niego nie pasuje z ptaków, które znam.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Systematyczne wykładanie żarełka daje to ,że w razie mrozów takich jak dzisiaj z całej okolicy zlatują się ptaszki .
W karmniku i pod nim gile, wszelkie sikorowate , dzwońce , mazurki i kowaliki . Na studni wysypane ziarno i wyłożone jabłka tam stołują się kosy , wiewióry , sójki i zgraja kwiczołów tak podejrzewam /zdjęcie poniżej dla sprostowania jak co / co najmniej sztuk 30 ;:oj było z rana , teraz podlatują pojedyncze
Kwiczoł ?
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”