PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

U mnie też przy karmnikach jakoś leniwie ptaszki się zachowują. Czasami zaglądają sikorki, ale po 2-3 sztuki. W poprzednich latach miałam całe stada mazurków a w tym roku ich nie widać. Dzięcioły też się gdzieś pochowały, zresztą tak jak dzwońce. Przy karmnikach wieje ogromną nudą.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

:wit
Ja nie narzekam na brak ptasich gości. Jest ich zdecydowanie więcej niż w ubiegłym roku. Przylatują nie tylko do karmnika, dużym powodzeniem cieszy się poidełko.
Ewa
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Na brak fruwających i ja nie narzekam , szaleją od rana do wieczora
Sikorki w oczekiwaniu na nową dostawę a co dostaną ? :wink: smalczyk, słoninkę, twarożek ,nasiona słonecznika , mieszankę nasion dla papużek firmy Vitapol chwila i wymiotą wszystko do czysta , trzeba biec na nowo uzupełniać i pilnować by sójki i sroki się nie dobrały :evil:
Obrazek
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Dziś spadło trochę śniegu i ptaki zrobiły się aktywniejsze, sójki i sroki opanowały wszystkie miejsca gdzie jest coś do zjedzenia. Na początku reagowały na pukanie w szybę a teraz nic sobie z tego nie robią. Czekają aż osobiście się je wystraszy by po chwili wrócić na żarełko.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Kończą sikorki
Obrazek

Na słoninkę i twarożek wprasza się nieznajomy/dochodzący
Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Kiedy wychodzę na dwór z jedzeniem , nie wiadomo skąd nagle pojawia się stadko sikorek i krąży wokoło ,mnie . Jak wyłożę jedzenie to nawet nie czekają jak odejdę , od razu przystępują do pałaszowania .
Wracam do domu , siadam w oknie z komórą by zrobić zdjęcia od razu pojawiają się na parapecie . Biegają po nim , zaglądają .
Może to "sierotki" które wychowaliśmy a potem wypuściliśmy na wolność ?
Przez cały rok odnoszę wrażenie jakby mnie pilnowały ,ciągle krążą wokoło mnie, trudno to określić :roll: cały czas czuję ich obecność . Mogą pamiętać ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj jeszcze jakieś ptaszki załapały się na karmienie , niestety , bardzo płochliwe nie zdążyłam zrobić zdjęcia z bliska jedynie z oddali uchwyciłam jednego .
Może komuś uda się rozpoznać ;:180

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Na ostatnim zdjęciu kwiczoł
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Podobno mogą ;)

Zazdroszczę wam tych ptaszk?w. U mnie nadal nic. Obwiesiłam drzewa kulami jak bombkami na choinkę i tak wiszą,bujają się na wietrze. Ostatnio siedziałam na ławeczce i obserwowałam,ale cheętnych na ziarna nie znalazłam pomimo że słychać jak gdzieś w oddali popiskują.
Jedynie wrony przylatują grzebać w kompoście, mewy podjadają resztki gotowanych warzywek.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1807
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

U mnie w tym roku też mniej ptaków. Za to pod karmnikiem spory ruch, bo na ziarno, które rozsypały ptaki przychodzą myszy polne. Na myszki czai sie kot sąsiadów, a na kota mój pies :D Na razie obyło sie bez ofiar.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Łańcuch pokarmowy jednym słowem ;:306

U mnie też koty przychodzą na ptaszki i niestety całkiem nieźle polują. Bardzo często mam jakieś rozszarpane ciałko na działce. Dlatego zawsze staram się je karmić na tyle wysoko żeby koty nie miały dostępu.
Nie wiem czy się chwaliłam,ale jakiś czas temu pod moim oknem kot podziurkował gołąbka. Pięknego,białego, jakby rasowego. Sam wskoczył mi na rękę kiedy zeszłam po niego,jakby wiedział że mu pomogę. Odwiozłam do kliniki i tam go wyleczyli, teraz mieszka w gołębniku u mojej znajomej razem z innymi poszkodowanymi gołębiami,kt?re nie są już w stanie sobie poradzić.

Niestety dla ptak?w ciężko znaleźć pomoc. Mało jest weterynarzy kt?rzy się podejmują leczenia,a umieszczenie potem gdzieś takiej ofiary graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Oj, rzeczywiście z weterynarzami od ptaków ciężko bywa.
Doświadczyłam tego na własnej skórze nie tak dawno temu, kiedy w wolierze rozpanoszyła się trudna do zidentyfikowania choroba.
Ostatecznie znalazłam weta od drobiu, który jednak niechętnie zajmuje się czymkolwiek innym niż drób fermowy.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Trzy takie grubodzioby przylatują do karmnika.
Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Jakie śliczne te wasze grubodzioby. W życiu na żywo takiego nie widziałam,a szkoda.

Chyba wykrakałam o tych weterynarzach z ptakami,bo w piątek znalazłam na osiedlowym skwerze pod marketem gołębia. Nic dziwnego gdyby nie mr?z a on siedział nastroszony w śniegu. Obdzwoniłam gdzie sie da,oczywiście spychologia - zadzwoń tu,zadzwoń tam... Wczoraj go znów spotkałam i już nie czekałam na służby tylko z marketu poźyźyczyłam karton i złapałam . Moja niezawodna znajoma odwiozła go do klikini,a ja szłam do domu i ryczalam,bo choć nie lubię gołębi to widok ptaka skutego lodem,pokrytego błotem i odchodami,skulonego pośród ludzi,mnie wstrząsnął. To był ostatni moment, jak dotarł do kliniki to już nawet serce mu słabo biło. Myślałam że ma złamane skrzydła,bo ciagnąl je po ziemi,ale wetka powiedziała że nie,on zwyczajnie nie miał już siły i ciągnął je za sobą skute lodem...
Koszmar. Mam nadzieję że przeżyje...
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”