KORZENIE - system korzeniowy drzew i krzewów

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Weigela pisze:A jakie bylinki mogę do tego posadzić? Słońce jest tam do od rana,tak do 13-14 godziny.
No to już jest zbyt skomplikowane pytanie jak dla mnie :roll: .
Trochę zależy od tego na jakie krzewy się zdecydujesz, jakie kolory, jakie pokroje lubisz....
Ja bym się zaopatrzyła na Twoim miejscu np. w 'Katalog bylin' Związku Szkółkarzy Polskich.
Trochę drogi ale warto :). Kompaktowe informacje na temat mnóstwa roślin. Ja mogę go wertować w kółko (do spółki z innymi książkami ogrodniczymi) i nigdy nie mam dość. Mogę tylko żałować, że mam tak mało miejsca wokół domku :mrgreen: .

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Weigela
100p
100p
Posty: 166
Od: 14 maja 2007, o 19:37
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Ja mam podobny katalog-ten dodatkowo z krzewami i drzewkami.Też wiecznie go wertuję :D .
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Tą wersję katalogu tez mam :).

No to śmigaj do wertowania, na pewno coś w końcu wybierzesz pod te krzaki :)


Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Możesz to miejsce upiększyć tujami. Mają one płytki system korzeniowy. Poleciłbym tuję kulistą, która świetnie układa sie nawet bez przycinania.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Weigela pisze:Ja mam podobny katalog-ten dodatkowo z krzewami i drzewkami.Też wiecznie go wertuję :D .
To mamy te same całodzienne lektury :D Te moje katalogi są już tak wyświechtane, że powinnam je znać na pamieć od ciągłego czytania i oglądania. Dziwne, bo wcale tak nie jest, ciągle znajduję w nich coś nowego, w sam raz do kupienia :lol: :lol: :lol:

Przepraszam za off-topic, ale nie mogłam się powstrzymać :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Nalewka pisze:
Weigela pisze:Ja mam podobny katalog-ten dodatkowo z krzewami i drzewkami.Też wiecznie go wertuję :D .
To mamy te same całodzienne lektury :D Te moje katalogi są już tak wyświechtane, że powinnam je znać na pamieć od ciągłego czytania i oglądania. Dziwne, bo wcale tak nie jest, ciągle znajduję w nich coś nowego, w sam raz do kupienia :lol: :lol: :lol:
To naprawdę nie ja napisałem ten post? :shock: . . . :lol:

A co do tematu to już chyba kiedyś był podobny problem ale dotyczył iglaków płytko korzeniących, dobrym iglakiem do takiego miejsca byłaby choina kanadyjska, znakomita do miejsc mało słonecznych, doskonała na cięcie a korzeni się bardzo płytko.
KrystianGolasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 kwie 2008, o 23:32
Lokalizacja: Chorzów

Choina z płytkim systemem korzeniowym

Post »

A co do tematu to już chyba kiedyś był podobny problem ale dotyczył iglaków płytko korzeniących, dobrym iglakiem do takiego miejsca byłaby choina kanadyjska, znakomita do miejsc mało słonecznych, doskonała na cięcie a korzeni się bardzo płytko.[/quote]


jeśli chodzi o Choine kanadyjską to nadaje sie tylko odmiana o karłowym wzroście np. Choina kanadyjska Jeddeloh lub Nana, podstawowy gatunek Choiny to spore drzewo dlatego nie nadaje się .
zapraszam na wystawę kwiatów w Chorzowie
w Parku Kultury i Wypoczynku w dniach 16 maja do 19 maja.
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Choina z płytkim systemem korzeniowym

Post »

KrystianGolasz pisze:podstawowy gatunek Choiny to spore drzewo dlatego nie nadaje się .
Buk, grab to chyba jeszcze większe drzewa, cis pospolity także ale wszystkie doskonale rosną w formowanych żywopłotach. I o to mi właśnie chodzi, ja mówię oczywiście o choinie przycinanej i formowanej a nie puszczonej samopas.
kozariusz
50p
50p
Posty: 52
Od: 20 maja 2008, o 17:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Jakie korzenie mają czereśnie i śliwy??

Post »

mam pytanie co do korzeni czereśni i śliw
czy ich korzenie idą w głąb ziemii czy są tylko wszędzie płytko pod powierzchnią gleby??
chce je zlikwidować i nie wiem jak bardzo będę musiał drążyć aby usunąć korzenie
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Obetnij wszystkie które rozchodzą się na boki - generalnie płytko ale i tak trzeba je będzie wyrywać gdyż główny korzeń idzie pionowo w dół. Ja osobiście jak likwidowałem wyrywałem ciągnikiem. :D
kozariusz
50p
50p
Posty: 52
Od: 20 maja 2008, o 17:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Jak głębokie ma korzenie jaśmin??

Post »

chcę usunąć JAŚMIN z działki
czy ktoś wie jak on mocno się zakorzenia??
czy bardziej na boki czy w głąb gleby??
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Trochę o usuwaniu tych drzew jest tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0
Pozdrawiam Andrzej.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Głębokość, na jakiej znajduje się teraz system korzeniowy Twoich drzewek zależy od tego w jakim są wieku i z jaką podkładką mamy do czynienia. Niestety śliwy i czereśnie należą do dość "zatwardziałych przeciwników" :D (choć najgorzej jest z usuwaniem korzeni grusz)... Polecam raczej wizytę traktorzysty z mocnym ciągnikiem i liną - idealnie by było ze specjalnym urządzeniem zwanym karczownikiem. Ostatnio usuwaliśmy pniaczki po 10 - letniej śliwie japońskiej - system korzeniowy był bardzo rozbudowany, na ok. 3 m szerokości i prawie 2 m głębokości...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”