Jakie rośliny kwitnące lubią glinę?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Jakie rośliny kwitnące lubią glinę?

Post »

Mam działkę położoną na południowym niewielkim stoku i glinę. W najniższej części działki jest granica z sąsiadem.Gdy jest mokro to tam najdłużej nic nie można robić.Ziemia jest zbita i długo zimna na wiosnę.Jakia bylina lubi takie warunki? Wszystko co tam dotychczas rosło było bardzo mizerne i często gniło. Natomiast wspaniale rosną pokrzywy,ale sąsiad nie jest tym zachwycony.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Może trzeba zdrenowac teren? Albo zrobić oczko i zasadzić w nim i w okolicy rośliny wodne?

(Coś mi zjadło kawałek odpowiedzi??? Poprawiam więc)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie rośliny kwitnące lubią glinę?

Post »

Kaja pisze:Mam działkę położoną na południowym niewielkim stoku i glinę. W najniższej części działki jest granica z sąsiadem.Gdy jest mokro to tam najdłużej nic nie można robić.Ziemia jest zbita i długo zimna na wiosnę.Jakia bylina lubi takie warunki? Wszystko co tam dotychczas rosło było bardzo mizerne i często gniło. Natomiast wspaniale rosną pokrzywy,ale sąsiad nie jest tym zachwycony.
Np. irysy bródkowe...
...z drzew np.buk....
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Z tego co wiem na gliniastej glebie dobrze rosną lilie azjatyckie :) / u mnie rosną
Awatar użytkownika
allize
50p
50p
Posty: 58
Od: 3 lis 2006, o 14:09
Lokalizacja: Oświęcim

Post »

U mnie też gliniasto. Nie przeszkadza to m.in. funkiom, floksom, piwoniom, irysom, złocieniom, barwinkowi, tawułce, konwaliom. Wymienione powyżej rozrastają się bardzo solidnie i nie muszę je zbytnio podlewać :)
Jolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sie 2007, o 16:55
Lokalizacja: miły zakątek Polski

Post »

Piszecie o barwinku. Ja miałam niezłe problemy z pozbyciem się go z ogródka. Ma gęste korzenie i rozłazi się szybko, więc bez użycia wideł odrogniczych trudno sobie z nim poradzić. Co do gliniastych ogródków, to powiem, że u mnie w pełnym słońcu pięknie rośnie różowa jeżówka, właśnie w glinie :lol: Natomiast inne sadzonki rosną w innej, myślę, że lepszej ziemi, ale są dużo brzydsze bidulki. Bo chyba glina in pasuje!. Latem ten kawałek ziemi jest jak skała, ale może właśnie jeżówki tak lubią :shock:
dobroć powraca
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1291
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Byliny na glinę (wg mojej ściągi): dąbrówka, orlik, bergenia, liliowiec, funkia, piwonia, głowienka, rudbekia, parzydło, ostróżka, sadziec, słoneczniczek, posłonek, rodgresja, rdest, języczka, rabarbar, tawułka, brunnera, nawłoć. Na grubo zaznaczyłam te, które mam lub widziałam na glinie i faktycznie ładnie rosną (bo ja też mam glinę :wink: ). Oprócz tego jeżówka też :D
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Na mojej glinie rośnie funkia , dzwonek karpacki , rudbeki , dabrówka , wrotycz , floksy .I są śliczne :D
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jeśli jeżówka i rudbekie, to i dziełżan powinien dobrze czuć się w glinie :)

U mnie świetnie rośnie też mięta (różne), lebiodka pospolita, jasnota plamista, lobelia lśniąca, żurawka (różne), mozga trzcinowata i ... koniczyna :(
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Jolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sie 2007, o 16:55
Lokalizacja: miły zakątek Polski

Post »

Kochani :!: , widzę, że jesteście fachowcami. Podajecie tyle nazw różnych roślin i kwiatów, że znam tylko znikomą część spośród nich. Mam słonecznika bulwiastego, nawłoć, piwonie (które nie chcą kwitnąć), funkie i irgę (różne kolory), sreduszka białe oraz wiele innych, których nazw nie znam. No i jeżówka, OKAZAŁA! Coraz bardziej utwierdzam się w postanowieniu, że wraz z wiosną muszę zrobić porządek w swym ogrodzie, gdzie wiele wszystkiego, ale generalnie rządzi przypadkowość. Życzę słoneczka :P
dobroć powraca
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Dziękuję za rady. Mięta faktycznie świetnie sobie radzi w glinie.Opanowała znaczną część działki,chociaż nie pozwalam jej kwitnąć.Posadziłam ją w dużym wiadrze,ale wiadro rozsadziła i rozpełzła się na boki.Przez to,że jest glina nie da się jej ręcznie dokładnie wybrać,bo zawsze się kawałeczek urwie i teraz bez chemicznego środka na chwasty chyba się nie obejdzie.To samo mam z trawą żubrówką. Po 2 latach jest w znacznej odległości od rośliny "matki".
finezja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 7 wrz 2007, o 11:28

Post »

Jolciu ..ja mam również barwinek rośnie sobie pod tujami .. ale ograniczyłam jego przestrzeń rozrastania się wkopując na głęb. ok. 20 cm starą papę.
Może to być również jakaś folia grubsza
Rośnie sobie pięknie i nie wychodzi poza wyznaczone terytorium.

Poprawiono polskie litery. Lila.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”