Żywa wiklina w ogrodzie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Jak nie dzieło , bardzo fajnie to wygląda :wink: Nie każdy ma takie zdolności i materiał , że takie piękności wykonać :oops:
Bożena
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

dresiu pisze: ..... wyplatać każdy może. Zachęcam do czynów. :D
To poproszę uprzejmie o szczegółową instrukcję jak się zabrać,jak wypleśc i jak zakończyć
najniższy i najprostszy płotek .
Np. taki jaki ostatnio zobiła Jola "na szybko" ;:180 choć w moim wykonaniu pojęcie szybko stanowi problem,
bo ja pewnie będę go robić rok o ile zacznę ;:306
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Jolu, szacun! Piękna palisadka. Jak zbrązowieje, będzie fajnie się eksponować na tle zielonego trawnika. ;:oj Już wcześniej pisałem, że własne wyroby cieszą najbardziej i Ty o tym już wiesz. ;:138
KaRo, takiego gościa na naszym wątku się nie spodziewałem. :wit Przyznam, że jak wchodziłem na forum i zobaczyłem kto napisał ostatni post, to byłem pewien, że znowu mam coś nabrojone. ;:145 ufff.
Oczywiście cały czas podtrzymuję, że każdy wyplatać może. Nawet kiedyś była taka piosenka tyle, że o śpiewaniu. :wink: Obiecuję, że w najbliższym czasie zrobię foto-instruktaż palisady. Najbardziej zadowolona będzie żonka, bo od jesieni ten temat był już poruszany. ;:224
W tym tygodniu muszę jeszcze skończyć żniwa wierzbowe. Wszak wszystko już ścięte, ale jeszcze trzeba to zebrać i ułożyć. Obecnie jest to praca podwyższonego ryzyka, bo wierzba ma piękne bazie i pszczółki ostro harcują. Póki co, cały czas z nimi rozmawiam, żeby robiły swoje, a ja swoje. :wink: Chyba działa, bo żadna mnie jeszcze nie "upszczyła" W sobotę jadę do Bydgoszczy na plenerowe warsztaty, plecenia - budowania z żywej wikliny (organizator "Żywa Architektura"), mam nadzieję, że parę fotek będę mógł wrzucić na forum. ;:215
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Pewnie, że z przyjemnością popatrzymy na zdjęcia z imprezy. ;:138
No i nie zazdroszczę Ci pracy w towarzystwie tych brzęczących owadów...
czy mialeś już kiedykolwiek tę wątpliwą przyjemność być użądlony?
Odnośnie brojenia... zdarza się każdemu z nas,ale przecież istnieje kompromis?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
jolalaser
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 7 sie 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Gora/Steyr, Austria

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

limonkaa pisze:Jak nie dzieło , bardzo fajnie to wygląda :wink: Nie każdy ma takie zdolności i materiał , że takie piękności wykonać :oops:
Co do materiału to zbierałam go całą (prawie) zimę:

Obrazek Obrazek
Ale to na drobniejsze wyroby.

Do płotka użyłam patyki z wierzby ściętej jesienią - ponieważ były one dość grube, musiałam zrobić większe odstępy między palikami. Niestety wyszła mi tych palików parzysta ilość i był problem z pleceniem na okrągło. Tak to jest, jak się robi na szybko...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Ja na razie skromniutko. Podcięłam derenia białego i wybrałam nadające się do wyplatania pędy.
Jakieś maleństwo mam zamiar wypleść, bo na więcej nie mam materiału.
margo_grace2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 mar 2014, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dziękuję za wszystkie wskazówki i liczę na więcej :shock: Trochę zmartwił mnie fakt żarłoczności rośliny. Jeżeli będę chciała oddzielić część rekreacyjną od uprawowej to roślina pozbawi grządki całości pokarmu. Musze to zatem przemyśleć.
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Jakby ktoś miał wątpliwości, czy przy wierzbie jest dużo pracy, to wrzucam parę fotek ;:129
25 arów ścięte sekatorem ;:131 , tydzień czasu i dłoń jak imadło ;:215

Obrazek Obrazek

zwożenie i układanie, czyli niekończąca się opowieść ;:224

Obrazek Obrazek

o dźwiganiu nie wspomnę ;:219 2 x po 5 ton, najpierw na przyczepę a później na stóg (praca idzie nad podziw szybko, ale to dzięki pszczołom szalejącym w baziach)

Obrazek Obrazek

za tydzień znów będę chodził wyprostowany ;:215 (oprysk przeciw grzybom, MAROLEX plecakowy działa korekcyjnie) ;:333
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Wiesław, zainwestuj w kosę spalinową z tarczą, bo się zajeździsz.

Czy może trzeba je ciąć właśnie sekatorem?
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Widzę Jolu, że sezonu narciarskiego jeszcze nie zamknęłaś, bo narty stoją razem z wikliną. No, ale w Austrii sezon trwa o wiele dłużej. Tobie to dobrze. ;:173

Comcia, witam Cię w naszym wątku. Jak wypleciesz jakieś maleństwo, to wrzuć foto. :tan

margo_grace2, wierzba jest "żarłoczna", to fakt, ale jak rozsądnie oddzielisz część uprawną od rekreacyjnej, to nie ma się czego obawiać. Myślę, że metr wystarczy, bo wierzba ma płożące korzenie. U mnie trawa przy samym płocie wiklinowym wygląda tak samo, jak na pozostałym terenie. ;:108

Farel, witam Cię również. Z kosą i tarczą już próbowałem. :? W trakcie cięcia pręty 3-4 metrowe lecą gdzie popadnie utrudniając dostęp do karpy. Robi się straszny bałagan. Sprzedawca przestrzegał mnie, że tarcza ta nie jest przewidziana do cięcia wierzby, i w sytuacji jakiegoś pęknięcia, mój wzrost może ulec diametralnej zmianie. ;:145 (powiedział mi wprost, ja bym na pana miejscu nie ryzykował) Także na dzień dzisiejszy jestem skazany na "zajechanie się" ;:131
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
piastowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 23 mar 2014, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

W sobotę zrobiliśmy 40 m płotu. Nie tak równiutki jak Twój Dresiu ale dlatego że z bardzo rożnych gatunków wierzby dostępnych na naszej działce, krótszych i dłuższych, grubszych i cieńszych, zielonych, białych brązowych (nie znam odmian)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Owijka nie okazała się trudna jak myślałam wcześniej. Jednak wierzba była krucha i w niektórych miejscach łamała się
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

piastowa, ;:138 ;:215 ;:138 , po prostu jestem z Was dumny! Przy takich problemach z materiałem, wygląda to super, bardzo retro. Zaoszczędzone sporo kasy, a własna satysfakcja bezcenna. :heja Pamiętajcie, że dla waszego dzieła najważniejsza jest teraz woda.
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
jolalaser
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 7 sie 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Gora/Steyr, Austria

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

piastowa, dołączam się do gratulacji - gdybym miała gdzie, też bym sobie wyplotła płotek. No, może miejsce jeszcze znajdę... W każdym bądź razie sztangę do robienia dziur już mam. Mój chłop miał się u kowala dowiedzieć ile będzie kosztować i przyszedł do domu z gotowym sprzętem... ;:304
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”