Żywa wiklina w ogrodzie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

A będziesz próbował z ławeczką?, a w ogóle to jak cokolwiek zechcesz tworzyć, to opisuj, bo dla mnie to Ty już jesteś mistrzem ;:215
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

iwona0042 pisze:No dobra, nie walczę, ale piszesz, że wiklina z nad rzeki nie koniecznie dobra, ale dla uparciucha wszystko dobre jest, ja koszyki z takiej wikliny plotę, a to, to już wariactwo przecież ;:306
Chodziło mi o wiklinę do altany. Tam potrzebne są bardzo długie pręty a najlepsze proste. Na koszyki wierzby z nad rzeki są bardzo dobre. Skoro z takiej robisz to potrafisz wybrać odpowiednie a to znaczy, że jesteś Debeściara ;:180 W tej branży wariactwo i uparciuchostwo to cnoty najlepsze ;:138 Czekamy Wszyscy na zdjęcia Twoich koszyków :tan
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Zdradź nam jeszcze swoje imię, bo tak jakoś mi ;:131 , a koszyki zrobiłam na razie 3, gorszy, mniej gorszy i trochę lepszy, zapraszam do mojego wątku :wit
Tu mi wklejać nie wypada, a dziewczyny widziały te dzieła, bo to one mnie do Ciebie skierowały, znając mojego nowego bzika ;:224
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

iwona0042 pisze:A będziesz próbował z ławeczką?, a w ogóle to jak cokolwiek zechcesz tworzyć, to opisuj, bo dla mnie to Ty już jesteś mistrzem ;:215
Obiecałem sobie, ze ławeczkę zrobię, jak pójdę na emeryturę. Jak będą przedłużać wiek emerytalny, to sobie nie posiedzę ;:145 dresiu to ksywa jaką dały mi dzieciaki. Biegam w szkole w dresie a na imię mam Wiesław. Jak się złoży wszystko do "kupy" (dresy + Wiesiu) wychodzi dresiu. Bo dzieciaki inteligentne są - ja bym na to nie wpadł ;:oj
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Pomysłowe dzieciaki ;:215 , ławeczka chyba zbyt wiele czasu nie zajmuje, myślę, że w tydzień się uporam z nią, jak teraz sobie zrobię, to za kilka lat ukorzeni się na tyle, żeby sobie klapnąć i odpocząć, a jak będziesz na emeryturze chciał ją pleść, to myślisz, że zdążysz posiedzieć wygodnie na niej? :wit
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

iwona0042 pisze:Zdradź nam jeszcze swoje imię, bo tak jakoś mi ;:131 , a koszyki zrobiłam na razie 3, gorszy, mniej gorszy i trochę lepszy, zapraszam do mojego wątku :wit
Tu mi wklejać nie wypada, a dziewczyny widziały te dzieła, bo to one mnie do Ciebie skierowały, znając mojego nowego bzika ;:224
Ekspresem przeleciałem Twój wątek. Powiem, krótko: Iwona - jesteś Wielka ;:180 i tej ławki sobie nie rób, bo i tak na niej nie posiedzisz :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dzięki, dzięki, że wielka jestem to już mi M cały czas przypomina, ale Ty ;:oj , tak na forum ;:oj a ławeczka no nie koniecznie do siedzenia, ale coś tam na niej postawię ;:108
Awatar użytkownika
Robert ZMC
50p
50p
Posty: 77
Od: 6 wrz 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

dresiu - pełen szacun !!!! za pomysły i mistrzowskie wykonania z tak nietypowego materiału . Efekty niesamowite i bardzo klimatyczne .Czuć że drzemie w Tobie dusza artystyczna i swobodnie uzewnętrznia się w postaci mistrzowsko zrealizowanych projektów . :D
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Wiesiu!/ dresiu/...pokrewna duszo.../ chyba zawodowo, ale nie wiekowo ;:306 ;:306 ;:306 bardziej utalentowana w kierunku"plecenia".W pobliżu mam rzekę,ale nie wiem czy jest wiklina. Tak mnie korci, aby coś "upleść". Wielki szacun dla Twoich "plecionek". Pozdrawiam z lubuskiego... ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

W ciągu ostatniego tygodnia, nasłuchałem się tyle komplementów na swój temat, że chyba dostanę do głowy ;:14 Psychika już prawie rozchwiana. Dla równowagi będę musiał chyba coś wypleść - póki co czasu brakuje. Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za uznanie.
Robert ZMC, jak odczytałem Twój post, to aż mi się laptop zawiesił. Szybko Żonce swej pokazałem, to może autorytet i w domu mi wzrośnie :heja ;:306

bwoj54, zawodowo to ja codziennie z gwizdkiem biegam ;:211 ale do rzeczy: Lubuskie to w sumie kraina rzek, raj dla wędkarzy. Przypuszczam, że wikliny w takich miejscach jest pod dostatkiem. Na takich terenach najczęściej rośnie wierzba "purpurowa", ceniona przez wikliniarzy. Jest wiotka i plastyczna - doskonała do wyplatania koszyków na sucho. Dla dużych, żyworosnących elementów ogrodowych może być za delikatna. Brak mi doświadczenia z tym materiałem. Skoro Cię korci do plecenia, to się nie zastanawiaj. Pędź nad rzekę i wybieraj dorodne witki. Małe elementy na żywo z pewnością wyjdą :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Wiesławie!....oczywiście ,ze popędzę nad rzekę...i dzięki za wskazówki.Pozdrawiam ;:180
P.S. Ja 34 lata / przedmioty zawodowe/...a teraz zasłużona ...emeryturka.
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Nad rzekami silne przyrosty mają wierzby bo wilgoci dużo, proponuję zrobić obchód i te najbardziej przydatne gatunki przyciąć przy ziemi wiosną, mają rozbudowany system korzeniowy i na przyszłą jesień będzie pełno jednorocznych długich pędów.
Bez pielęgnacji to najczęściej rosną rozłożyste krzaki.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

and777 pisze:Nad rzekami silne przyrosty mają wierzby bo wilgoci dużo, proponuję zrobić obchód i te najbardziej przydatne gatunki przyciąć przy ziemi wiosną, mają rozbudowany system korzeniowy i na przyszłą jesień będzie pełno jednorocznych długich pędów.
Bez pielęgnacji to najczęściej rosną rozłożyste krzaki.
Tak, to prawda, M ze swoimi pracownikami corocznie robi wycinkę takich krzaczków, żeby mieć dojście do znaków wodnych, dlatego mam takie fajne proste witki ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”