Żywa wiklina w ogrodzie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Widzę Jolu, że sezonu narciarskiego jeszcze nie zamknęłaś, bo narty stoją razem z wikliną. No, ale w Austrii sezon trwa o wiele dłużej. Tobie to dobrze. ;:173

Comcia, witam Cię w naszym wątku. Jak wypleciesz jakieś maleństwo, to wrzuć foto. :tan

margo_grace2, wierzba jest "żarłoczna", to fakt, ale jak rozsądnie oddzielisz część uprawną od rekreacyjnej, to nie ma się czego obawiać. Myślę, że metr wystarczy, bo wierzba ma płożące korzenie. U mnie trawa przy samym płocie wiklinowym wygląda tak samo, jak na pozostałym terenie. ;:108

Farel, witam Cię również. Z kosą i tarczą już próbowałem. :? W trakcie cięcia pręty 3-4 metrowe lecą gdzie popadnie utrudniając dostęp do karpy. Robi się straszny bałagan. Sprzedawca przestrzegał mnie, że tarcza ta nie jest przewidziana do cięcia wierzby, i w sytuacji jakiegoś pęknięcia, mój wzrost może ulec diametralnej zmianie. ;:145 (powiedział mi wprost, ja bym na pana miejscu nie ryzykował) Także na dzień dzisiejszy jestem skazany na "zajechanie się" ;:131
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
piastowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 23 mar 2014, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

W sobotę zrobiliśmy 40 m płotu. Nie tak równiutki jak Twój Dresiu ale dlatego że z bardzo rożnych gatunków wierzby dostępnych na naszej działce, krótszych i dłuższych, grubszych i cieńszych, zielonych, białych brązowych (nie znam odmian)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Owijka nie okazała się trudna jak myślałam wcześniej. Jednak wierzba była krucha i w niektórych miejscach łamała się
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

piastowa, ;:138 ;:215 ;:138 , po prostu jestem z Was dumny! Przy takich problemach z materiałem, wygląda to super, bardzo retro. Zaoszczędzone sporo kasy, a własna satysfakcja bezcenna. :heja Pamiętajcie, że dla waszego dzieła najważniejsza jest teraz woda.
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
jolalaser
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 7 sie 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Gora/Steyr, Austria

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

piastowa, dołączam się do gratulacji - gdybym miała gdzie, też bym sobie wyplotła płotek. No, może miejsce jeszcze znajdę... W każdym bądź razie sztangę do robienia dziur już mam. Mój chłop miał się u kowala dowiedzieć ile będzie kosztować i przyszedł do domu z gotowym sprzętem... ;:304
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Jolu, dziewczyny z forum zaraz będą chciały namiar na tego kowala "od gotowego sprzętu" ;:306

Do robienia dziur, mój sprzęt prezentuje się tak. ;:333

Obrazek
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
jolalaser
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 7 sie 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Gora/Steyr, Austria

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dresiu, no nie powiem - jako profesjonalista masz prawo mieć taki sprzęt... ;:180
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Fajniutki ten płotek Piastowa Ci wyszedł ;:108
Bożena
Awatar użytkownika
jolalaser
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 7 sie 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Gora/Steyr, Austria

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Witam!
Nie mogę sobie odmówić umieszczenia nowego dzieła. Zostałam poproszona o zrobienie kosza na zakończenie kursu survival, do którego uczestnicy włożą prezenty dla prowadzących kurs. Długo się zastanawiałam nad nim, w końcu spontanicznie zrobiłam taki:

Obrazek

A poniżej moja sztanga do robienia dziur w glebie....

Obrazek

Miłego weekendu życzę i do usłyszenia w poniedziałek!
:tan
piastowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 23 mar 2014, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Wierzby podlane :heja
Rożne drzewka i krzewy posadzone :heja
Pleców i nóg nie czujemy :oops:

Dresiu fajny świderek
Jolu super sztanga a koszyczek najpiękniejszy ! ;:303 Co to za zielone gałązki?
Awatar użytkownika
jolalaser
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 7 sie 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Gora/Steyr, Austria

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

piastowa, dziękuję za komplement - te zielone gałązki pochodzą z krzewu gatunek derenia - dokładnej nazwy niestety nie znalazłam.

;:173
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Cześć Dresiu!
Świetny wątek założyłeś, uwielbiam takie rzeczy! Ta altanka, kosz i cała reszta to coś wspaniałego! Ja też chcę mieć takie koło domu :D to kiedy wpadniesz w okolice Krakowa??
A tak całkiem serio to tak mnie zaciekawiłeś tematem, że w najbliższym czasie muszę się rozejrzeć czy w mojej okolicy jest możliwość zdobycia takiej wierzby. Ale pierwsze co to chyba muszę zakupić książkę...
Na pewno będę tu zaglądać, zresztą jeszcze nie przeczytałam wątku od deski do deski, a widzę że już sporo rzeczy się pojawiło i ciekawych instrukcji.
Pozdrawiam serdecznie!
Anna
Mój wątek --> U Ani
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Coś cicho tutaj...
No to może jeszcze raz ja :mrgreen:
Wpadłam pochwalić się moim pierwszym płotkiem:

Obrazek

Obrazek

Chyba wyszedł całkiem nieźle.
I na pewno na tym nie poprzestanę.
Udało mi się zdobyć wierzbę od znajomych. Jutro ciąg dalszy plecenia :D


Zdjęcia zostały usunięte z hostingu.
bab...
Anna
Mój wątek --> U Ani
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Planuję dzieciom zrobic żywy szałas/żywe tipi... czy teraz jest ku temu dobry czas? Mam już namiary na okoliczną plantację wierzby, więc materiał to nie problem. Pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie takiego szałasu?

I drugie pytanie - czy pierwsze podejście do wyplatania czegokolwiek lepiej zrobic teraz, czy jesienią (chodzi mi o np elastycznośc teraz ciętych witek?)? Wierzba jw, dereń też w okolicy...
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”