Żywa wiklina w ogrodzie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Tak więc na razie ptaszkom przygotowałam dwa karmniki i dwa domki, coś na zimę i coś na wiosnę ;:108
Obrazek
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

annodomini, Witam Cię i pozdrawiam na Naszym wątku. :wit Jak tam dzisiejsze poszukiwania wierzby? Sam widzisz, że my tu ostro pleciemy, teoretycznie i praktycznie. :heja Najważniejsze, że jest Nas coraz więcej - chętnych do plecenia. ;:162 Pozwolę sobie również, odnieść się do tego co napisałeś. Stwierdzam: że kawał szczerego chłopa jesteś. Mało kogo w dzisiejszych czasach stać do przedstawienia swoich odczuć. Prawda jest taka, że jak rejestrowałem się na tym forum, moje przypuszczenia były dokładnie takie o jakich piszesz. Czyli "...cwaniaczek szuka jeleni..." Póki co, takich postów nie ma, jak się pojawią - trudno, trzeba to wziąć na "klatę" i dalej robić swoje. Szkoda czasu i energii na przepychanki słowne. Jeśli pojawi się jakaś dobra, konstruktywna krytyka, z pewnością Nam nie zaszkodzi. Spotykamy się tu po to, aby tworzyć coś, co ma moim zdaniem sens i sprawia Nam przyjemność. A to już wyższa wartość. Jeszcze raz dzięki za Twój wpis. ;:333

Iwonka, No co ja mam Ci odpisać? Po prostu dłonie klaszczą ;:138 ;:138 ;:138 Przecież Ty sama najlepiej wiesz, jaki postęp w wyplataniu poczyniłaś. Różnicę widać gołym okiem. Jestem dumny z Ciebie ;:108 Pokazałaś Nam Wszystkim, że szkoda czasu na zastanawianie się "...czy dam radę...?". Ty już żyjesz pleceniem. ;:180

limonkaa, Jak tam Twoja papierowa wiklina? Kolejny raz namawiam Cię do próbowania z materiałem naturalnym. Masz już doświadczenie w wyplataniu. :heja Sama widzisz jak "szaleje" Iwonka ;:oj
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Znalazłem dzisiaj wierzbę, ale nie taką zieloną jak Twoja. Pędy szare, z matowym nalotem. Pora roku taka, że jak wracam do domu to jest juz ciemno. Jutro poszukiwań c.d.n. Albo poszukam dzisiaj w necie namiarów na jakąś plantację w okolicy.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Nowy adres Oddziału

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział w Słupsku

ul. Poniatowskiego 4 A

76-200 Słupsk

tel. 59 877 12 88/ fax 59 847 12 81

Dzwoń - sądzę, że Ci pomogą. Ja przez PODR w Gdańsku, cztery lata temu dotarłem do plantacji oddalonej ode mnie o 15 km. Tam kupiłem sadzonki. :D


Test na wiklinę - Jak witkę obwiniesz na dłoni i się nie połamie, to wierzba nadaje się do wyplatania koszyków. :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dzięki ! Najśmieszniejsze jest to, że w słupskim ODR pracuje mój sąsiad prawie zza płotu... :oops: Jutro podpytam.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Wybieram się za miasto na poszukiwania odpowiedniej, takiej co się nie łamie wierzby. Może do Was dołączę, bo bardzo mi się to podobało.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dziękuję, dziękuję, dziękuję... ;:196 JESTEŚ MISTRZ... ;:138
Jak tylko będzie mi lepiej ze zdrówkiem, połażę nad Dunajcem i wynajdę jakieś witki... Czas najwyższy brać się do roboty... A jak się troszkę ogarnę w tym pleceniu, to wtedy z tej mojej czerwonej Nany coś pokombinuję w ogrodzie... :D
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Byłem na plantacji wierzby energetycznej i naciąłem jakieś 30 pędów. Nie będę na nich ćwiczył wyplatania, tylko posadzę na łące -niech się ukorzenią. Przywiozłem pęk jakiejś zwykłej odmiany, bo dla takiego "mistrza wyplatania" jak ja, wystarczy. Wiesiek, znalazłem duże skupisko dziko rosnącego derenia białego. Bardzo fajnie się gnie i poddaje. Czy wg Ciebie, dereń nadaje się na materiał do koszyków itp ?
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

To masz szczęście że spotkałeś wierzbę , u mnie w okolicy nikt tego nie sadzi , a ugorów pełno ....
Bożena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dereń nadaje się do wyplatania jak najbardziej, właśnie dojrzewam do wyplatania z jego czerwonych gałązek.
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

annodomini, potwierdzam, dereń jest bardzo elastyczny. Koszyki wyplatane na sucho są bardzo estetyczne, sploty mają piękne łuki, no i ten kolor ;:oj Adam poszukaj i poczytaj sobie o uprawie wierzby. Na łące może nic z tego nie wyjść :( Ziemia powinna być odpowiednio przygotowana (odchwaszczona, spulchniona... itd http://www.ze.strefa.pl/index2.php?main=poradnik.htm Czekamy na pierwsze wyploty z derenia ;:215

Maska, Witam Cię i pozdrawiam w Naszym "zagłębiu wikliniarskim". :wit Tu nie ma co dojrzewać, bierz przykład z Iwonki :D
Dzięki za wskazówki o dereniu - to dla mnie duża radość, że podpowiadamy sobie i cały ten przyjemny obowiązek nie spoczywa tylko na mnie.

dorkow0 Szybkiego powrotu do zdrowia Ci życzymy. Tak na marginesie to herbata z kory wierzby na przeziębienia najlepsza. Poważnie, gdzieś to wyczytałem :D

henryka Witam Cię również, bo Ty u Nas po raz pierwszy? :wit Sukcesów w poszukiwaniu wierzby. Zobacz, że Adam w jeden dzień wszystko sobie załatwił, a taki dereń to po prostu skarb.

limonkaa, Spokojnie, na pewno coś znajdziesz. Spacery, spacery, aż tu nagle ;:oj wierzba. Tak będzie.

Wrzucę jeszcze dzisiaj zdjęcia instruktażowe wiklinowej obręczy. Taki tam element dekoracyjny :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Witam! oczywiście dzięki Iwonce podczytuję od paru dni. Byłam w kwietniu w Muzeum Etnograficznym na warsztatach koszykarskich i pierwszym koszyk mam. Instruktor jak się dowiedział, że mam derenia z czerwonymi gałązkami obiecał przyjechać i wypleść koszyk, ale widać jest bardzo zajęty, a ja coraz bardziej zapominam kolejnych czynności. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

tomaszkowa pisze:Zaznaczę sobie wątek :)
Super, bo od tego się zaczyna. :wit Mam nadzieję, że za parę dni będziesz szukać wikliny. Dalej to już się samo plecie :heja
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”