Żywa wiklina w ogrodzie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
cariewna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 mar 2021, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zaplatany, żywy płot z wierzby energetycznej

Post »

Cześć,
zamierzam ogrodzić mój ogród żywym, plecionym płotem z wierzby energetycznej. Czy ktoś z was próbował sadzić i zaplatać wierzbę energetyczną? Niestety w lupce nie znalazłam takiego tematu.
Jestem nowa w sadzeniu różnych rzeczy, więc mam kilka pytań:
1. Jakiej długości powinny być sadzonki? Czy przyjmą się dłuższe niż metr?
2. Czy jak wsadzę taki patyk w ziemię, patyk się przyjmie i nie będzie miał uciętego wierzchołka to będzie rósł wzdłuż czy na boki, z oczek?
3. Płot chcę posadzić wzdłuż szpaleru stuletnich drzew (brzozy, lipy, świerk, kasztany) - wierzby będą wsadzone w miejscach, gdzie będą sięgały korzenie dużych drzew. Czy oprócz wzmożonego podlewania powinnam czymś nawieźć ziemię?
4. Czy taką sadzonkę odciętą od wierzby-matki mogę po prostu wsadzić w ziemię? Czy trzeba coś odczekać, potrzymać je w wodzie etc?
Awatar użytkownika
Nawarona
50p
50p
Posty: 89
Od: 12 lip 2017, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Hej!

Widzę, że wątek podupadł i cariewna nie doczekała się odpowiedzi. A szkoda! Mnie samą - najwyraźniej - interesuje temat. Chcemy zrobić w naszym ogródeczku konstrukcję z wierzby purpurowej: płotek, idący po takim łuku-spirali zakończony szałasem dla dziecka. Mała rzecz, bo mała działka ;-)

Cariewno, udało Ci się zdobyć informację gdzieś indziej?

Czy ktoś ma namiary na jakichś wiklinowych magików w okolicach Krakowa? Albo plantację z witkami?
Kłączę wyrazy szacunku,
Asia
Awatar użytkownika
Nawarona
50p
50p
Posty: 89
Od: 12 lip 2017, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Żywa wiklina w ogrodzie

Post »

To znowu ja. Nie edytuję postu, bo ho ho, minęło dużo czasu ;-)
Patrzcie, jakie cudo u nas stanęło w marcu: szałas i płotek umacniający skarpę. Szałas poza funkcją estetyczną i rozrywkową ma też znaczenie praktyczne - osusza nasz podmokły kawałek gruntu.
Podaję link do mojego albumu na Flickrze: https://www.flickr.com/photos/149610072 ... 0300671811
Dzieło autorstwa znanego pana Jacka Gądka :)
Zdjęcia z marca, maja i czerwca. Teraz płotek jest już po drugich postrzyżynach.
Kłączę wyrazy szacunku,
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”