Jak się pozbyć jaszczurek?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
inż.ogrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2007, o 10:04

Jak się pozbyć jaszczurek?

Post »

Witam!mam problem z jaszczurkami zwinkami w ogrodzie, zdaje sobie sprawę że jest to pożyteczne stworzenie ale ja jednak chciałabym się tego pozbyć, po prostu nie lubię takich istot. :?
mam w ogrodzie jaszczurki zwijki jak mam się ich pozbyć, ja nie lubię takich okazów, proszę o pomoc Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Są pod ochroną więc eksterminacja jest niewskazana, mimo że zdaję sobie sprawę że może Ci to chodzić po głowie :)
1. Wyłapać i wywieźć
2. Usunąć kamienie na których się wygrzewają, kochają skalniaki
3.Usunąć sterty piasku, ziemi w których składają jaja (piasek działa jak inkubator)
4. Zaprzyjaźniź się z kotem sąsiada

To łagodne metody, ale myślę że dość skuteczne, bez siedliska jaszczurki sie wyprowadzą. Potrzebują ciepła, schronienia, miejsca na składanie jaj. Nie lubia cienia i wilgoci.. Jeśli znajdziesz jajka i nie masz serca ich zniszczyć, wsadź do wiaderka z odrobiną piachu i wywieź gdzieś poza ogród (jaszczurki nie wracają) postaraj się to tak położyć jak wzięłaś, nie za głęboko zakop.

Możesz się jeszcze z nimi zaprzyjaźnić, ale jeśli ktoś ma wstręt to rozumiem. Mnie wiele kosztowało żeby przemóc strach przed pająkami, nie lubię ich nadal, ale toleruje ich obecność.
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

Bardzo mile i przyjemne są jaszczurki. U mnie jest ich bardzo dużo, i jeszcze nikogo nie ugryzły ani nie zjadły.

Obrazek
Obrazek
tragopan to ja
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

No wiesz, też tak uważam, ale dostawałam ataku epilepsji jak widziałam pajaka i tłumaczenie że boi się mnie bardziej niż ja jego jakoś mi nie pomagało.
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

Ale ja nie słyszałem żeby jakiś pająk w Polsce zjadł kogoś. A już nie mówiąc o jaszczurce. Ciekawe czy lubisz wypady na łono natury lub pod namiot. Tam dopiero cały arsenał owadów i gadów czeka na ciebie. Po prostu jak polubisz pająki to atak epilepsji minie. A z czasem idzie je polubić. :wink:
tragopan to ja
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Teraz już polubiłam to może złe słowo, ale sie przyzwyczaiłam, nie wchodzimy sobie w drogę. Postanowiłam że nigdy nie uszkodzę żadnego z nich.. no i jak już jakiegoś znajdę w łóżku to łapię w słoik ;:112 jesteś pewny że nikogo nie zjadły.. może powinnam była uwierzyć :D Namitu nie toleruje bo nie bo odczuwam pewien dyskomfort kiedy coś po mnie łazi, zwłaszcza jeśli to coś ma powyżej 4 nóg. Wypady 'za miasto' uwielbiam i wtedy nic mi nie przeszkadza :) Większość moich badań prowadzę poza pomieszczeniem.. Gadów się nie boję.
Co do jaszczurek to ludzie się boją, bo słabo je znają i nie mają ochoty się zaprzyjaźniać. Większość moich koleżanek boi się węży a argumemnt: bo są obślizgłe. Ale nigdy nie dotknęły ich skóry. Natomiast żaba według nich nie jest obslizgła. Nie wiem, myślę że to wynika z tego że częściej widują zwierzęta w TV: mleko ze sklepu a krowa ma fioletowe łatki
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

Ania Banaszek pisze:jesteś pewny że nikogo nie zjadły.. może powinnam była uwierzyć :D
Raczej tak jestem, ja dużo czasu spędzam w lesie, na łące i działce. I czasami łażą po mnie różne miłe i nie mile owady. Tylko kleszcze mogą nam zaszkodzić.
Ania Banaszek pisze:Namitu nie toleruje bo nie bo odczuwam pewien dyskomfort kiedy coś po mnie łazi, zwłaszcza jeśli to coś ma powyżej 4 nóg.
Ja też nie lubię jak coś po mnie łazi, jak ma więcej jak 2 nogi. ;:87

Wiem coś na temat węży i żmij. Są zabijane na każdym miejscu, nawet jaszczurki. A jaszczurki takie beznogie, są brane jako żmije i zabijane bezlicości.
Ania Banaszek pisze:mleko ze sklepu a krowa ma fioletowe łatki
;:1

A wiesz że te krówki dają różowiutkie mleko. ;:8
tragopan to ja
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

tragopan pisze:
A wiesz że te krówki dają różowiutkie mleko. ;:8
Chyba też sobie otworzę piwo ;:112
rózowe mleko, tak..?

Szkoda węży, zmije są i tak bardzo rzadkie. Jedna jaszczurka już w Polsce wyginęła. Zamiast wpisywać je na listy chronionych powinno się uświadamiać ludzi :(
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Uważam że należy usunąć z ogrodu kamienie, stare sprzęty lub stare dachówki, a także piasek. Kiedyś mój mały brat (miał ok 2-3 lat)bawił się w piasku i podeszła do niego jaszczurka. Zaczął wołać babcie że coś przyszło i jak babcia przyszła to oniemiała. Jaszczurka uciekła tym bardziej że przyszedł też kot. Na szczęście nic nikomu nie zrobiła.
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Priam pisze:Na szczęście nic nikomu nie zrobiła.
:?: :?: :?: To jedne z najbardziej płochliwych zwierząt. Nie są jadowite :!: :!: Nawet jakby ją wziąl do ręki to ze strachu odrzuciłaby ogon i uciekała gdzie pieprz rośnie. Jaszczurka nie gryzie.. bo NIE MA ZĘBÓW ;)
hanka_zewsi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 1 lip 2007, o 13:47
Lokalizacja: dolnośląskie

ropuchy contra jaszczurki

Post »

co tam jaszczurki-ropuchy to dopiero okropność...Ja mam takie mieszkanki w kilku miejscach w ogrodzie i w ogole tam boje się podchodzić i żadne tłumaczenia, że pożyteczne, że nic nie zrobią..Po prostu ohyda i z daleka omijam
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Re: ropuchy contra jaszczurki

Post »

hanka_zewsi pisze:co tam jaszczurki-ropuchy to dopiero okropność...Ja mam takie mieszkanki w kilku miejscach w ogrodzie i w ogole tam boje się podchodzić i żadne tłumaczenia, że pożyteczne, że nic nie zrobią..Po prostu ohyda i z daleka omijam
:D Ja ostatnio trzymałam jedną ledwo mieściła mi się na OBU dłoniach złączonych razem, była wieeeelka i chropowata :D Myślałam że to kretowina :D Potem musiałam głodować do wieczora bo to były zajęcia w terenie i nie miałam gdzie rąk umyć..blee zdenerwowała się i (na szczęscie mnie nie obsikała) spieniła gruczoły jadowe na grzbiecie..fuu :D
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Jeżeli macie nadmiar jaszczurek i ropuch chętnie przyjmę do swojego ogrodu. :D

Tylko jakim wytłumaczyć, że mają się przenieść? :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”