Osy w ziemi!

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Wystarczy prysznic z węża, tak zlewam osy, gdy za dużo się panoszą w szklarni. Osy nie są aż takie agresywne, żeby mnie kiedy użądliła. Trzy lata temu miałem plagę os i szerszeni, to musiałem je zwalczać palnikiem gazowym, to jednorazowo zabijałem kilkanaście szerszeni i kilkaset os pod drzewami owocowymi, bo bym nie zjadł ani jabłka i gruszki. A takie małe nasilenie niechaj sobie pożyją, jedynie wodą przegonić.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Kup feromonową pułapkę na osy. np. taką :

foto przypadkowe Na forum nie publikujemy zdjęć nie swojego autorstwa/KaRo
http://mediasklep.pl/uploads/images/pulapka1.jpg

Takie pułapki są bardzo skuteczne. A osy nie są takie straszne. Zaczynają być denerwujące, gdy pojawia sie soki, słodkie itp. co je przyciąga.
W innym przypadku, pogadaj z jakimś pszczelarzem - mają odpowiedni strój, który pozwoli w miarę bezpiecznie podejść i zlikwidować (np. do worka) gniazdo os.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: osy na choince-pomocy

Post »

Palnikiem, to jak są w locie lub na ziemi. Wystarczy przybliżyć do owada i skrzydeł nie ma. Także wieczorem, jak szerszenie krążą przy zapalonym świetle, to łatwo trafić je rakietą tenisową, tylko wtedy warto mieć coś grubszego ubrane, bo zdarzało, że uderzał mnie w plecy.
Awatar użytkownika
krykiet66
50p
50p
Posty: 67
Od: 18 lip 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska zachodnia

Re: Ratunku - osy ziemne!

Post »

Witam
Mam na działce takie bzyczące stworzenia tylko nie jestem pewien czy to osy. Jako strażak ochotnik kilkukrotnie miałem styczność z osami i wydaje mi się że ten gatunek który występuje u mnie różni się nie tylko wyglądem ( u mnie są większe ), ale i zachowaniem . Te u mnie są zupełnie nieagresywne. Może dlatego że nie podchodzę do nich ubrany w "teletubisia" :D . W ubiegłym roku , pod koniec, jakieś zwierzę wykopało zawartość gniazda , może komuś uda się zidentyfikować gatunek ? Obrazek
Obrazek
Fiedor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 mar 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ratunku - osy ziemne!

Post »

Czy Raid można wykorzystać w pomieszczeniach "pseudo"mieszkalnych? Tzn. domek na działce, w którym pomieszkuję weekendami. I jeśli tak, to po jakim czasie można tam spać od rozpylenia? Buja mi się tam kilka szerszeni, planuję wyjazd na weekend, ale zastanawiam się, czy będę mógł zostać na noc.
Regulamin Forum
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Jak zabezpieczyć brzoskwinie przed osami

Post »

Kolejny rok mam sporo ładnych owoców i roje os.
Nie jedzą tych na ziemi tylko co ładniejsza sztuka to wbijają się przy ogonku i owoc zaraz spada.
Na ziemi roje, zgnilizna itp.
Jak się zabezpieczyć, odstraszyć owady??
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć brzoskwinie przed osami

Post »

Kiedyś, dawno temu, miałem ten problem z osami niszczącymi dojrzałe owoce renklody Uleny.

Za radą kolegi kupiłem pokarm dla kanarków i kolega pokazał mi jak wyglądają nasiona konopi indyjskich. Wysiałem kilka nasion pod Uleną i osy zniknęły. W następnym roku kupiłem solidną porcję pokarmu dla kanarków i wysiałem tych nasion znacznie więcej. Ku mojemu zaskoczeniu na drzewie nie było ani jednego owocu. Widać zostały otumanione także owady zapylające. Następnego razu już nie było bo w pokarmie dla kanarków nie było nasion konopi indyjskich. Gdy się o nie dopytywałem sprzedawca jakoś tak dziwnie na mnie patrzył, że wyjaśniłem mu o co mi chodzi. Doradził kupno butelki piwa, wypicie na działce połowy i powieszenie w połowie napełnionej butelki na Ulenie jak zaczną dojrzewać owoce. I tak robię co roku, a zniszczonych przez osy renklod prawie już nie ma.
rabatki34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lis 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy w ziemi!

Post »

A podpowie mi ktoś jak w ogóle sprawdzić czy jest się uczulonym na ukąszenie osy lub pszczoły? jest jakieś specjalne badanie?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy w ziemi!

Post »

Zgłoś się do alergoloa i poproś o skierowanie na stosowne badanie.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Osy w ziemi!

Post »

Dowiesz się po użądleniu, niestety bo chyba nie ma testów na osę.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Osy w ziemi!

Post »

Z samego rana wyszłam pooddychać powietrzem i co widzę? W miejscu gdzie było gniazdo os wetknęłam kawałek rurki pcv, żeby dzieci omijały, a tam, wielki dołek, resztki gniazda, zryte na pół metra wgłąb. Coś je zeżarło. Wcześniej czytałam, że lis. Ktoś miał takie doświadczenie? Bo mam jeszcze jedno, pod tujami...
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Osy w ziemi!

Post »

mam problem dziś odkryłam na działce w tzw.rupieciarni mam taki widok, czy to osy? strach czy dać sobie luzu?




Obrazek

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Osy w ziemi!

Post »

No Aniu mogą tam być osy, ale one teraz już chyba śpią bo nawet u mnie ich nie widzę. Warto też dodać, że jeżeli gniazdo nam nie zagraża i nie przeszkadza, lepiej będzie zostawić je w spokoju do później jesieni. Wtedy rój obumrze, a gniazdo z czasem opustoszeje i będziemy mogli je bezpiecznie usunąć.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”