Glicynia siła wzrostu

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Glicynia siła wzrostu

Post »

Posadziłam 2 lata temu białą glicynię (krzaczek 20cm) i jak do tej pory tylko wymienia listki na nowe, a nie urosła ani w ząb, a podobno to taki szybkorosnący i krzewiący się krzew??
Prosze o radę bo juz tracę do niej cierpliwość.

Pozdrawiam Joanna
sadzić, sadzić sadzić:-))))))))))
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Moja, posadzona w gruncie, przez rok wypuściła tylko 2 liscie. W tym roku przesadziłam ją w końcu maja do dużego pojemnika do ziemi kompostowej, dałam Osmocode i już ma przyrost 70 cm. Oczywiście pojemnik stoi w słońcu prze większą część dnia.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Miałam ten sam problem w zeszłym roku, kupiłam różową glicynie, po wsadzeniu do ziemi raz mi liście jej padały, a potem zaczynały rosnąć, przyrosty były słabe, w końcu padła, w tym roku kupiłam fioletową glicynie, przyrosty, które były na pnączu przestały rosnąć, a teraz zaczeła mi rosnąć, co będzie - zobaczymy ale cały czas się zastanawiam gdzie popełniam błąd w uprawie, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Post »

inne rosliny rosną mi jak szalone , nawet krzewy przesadzane w środku lata w pełnym słońcu, a do glicynii chyba ręki nie mam :?
sadzić, sadzić sadzić:-))))))))))
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Głowa do góry, rośnie i to jest ważne, może tym razem się uda, ja następnym razem kupie sobie milin, jest bardzo ładny.
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moje glicynie też miały być wsadzone do gruntu, ale postanowiliśmy hodować w mieszkaniu jako pokojową :P
Latem stały na balkonie, a teraz wywiozłam do pracy gdyż tam ma niższą temperaturę :P
Kupiłam sadzonki na A i takie jakie kupiłam takie zimują nic nie urosły :cry: zobaczymy w przyszłym roku :P
Mam nadzieję że pokarzą co potrafią :P
Moje linki
KATARZYNA
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Katarzyno czy dobrze zrozumiałem że są w donicy, a nie na działce. Glicynia musi mieć dużo ziemi i jest rośliną bardzo żarłoczną . Jaka duża jest Twoja glicynia?
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moja glicynia jest malutka ma około 10cm i chciałam ją tak poprowadzić jak widziałam na necie jak bonzai :P
tylko nie wiem czy mi się uda :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Grzesiu wpisz w Google "Wisteria bonsai" - zobaczysz setki takich zdjęć!!!
Przed sobą ma książkę"Rosliny w domu-Bonsai" wydawnictwo MUZA, otwartą na zdjęciu 60 letniej wisteri formowanej na bonsai ( ma wysokość 40 cm ).
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Moja wistaria będzie mieć już 4-rok i stanowczo domaga się trejażu jak u Haliny :)
przy sadzeniu dostała wiadro kompostu i wiadro przegniłego obornika, co roku jeszcze jakiś sztuczny do końca czerwca maksymalnie i podlewam sporo bo rośnie na piasku przy południowej ścianie domu.Zaczęła w ubiegłym roku kwitnąc ale słabo, chyba ma zbyt dobrze
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ważne jest cięcie, to ono stymuluje kwitnienie ( zagrożenie życia) :-)
Gratuluję Ci "zielonej ręki" MarioTereso :P
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Mario Tereso glicynia jest rośliną bardzo żarłoczną trzeba ją często nawozić i mocno podlewać ,a to już wiesz natomiast aby pięknie i bujnie kwitła musimy mocno ciąć najlepiej po 6 liściu każdego pędu.Glicynia po prostu lubi cięcie (mocne cięcie). :D :D :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Grzesiu przychylam się..tylko ciąc..nawet jak serce boli..Swoją pierwszą glicynię zakupiłam za niewielkie pieniądze-nie szczepioną..nie wiedziałam wtedy,że taka z nasion zakwita po wielu latach.Na szczęście w nieszczęściu przemarzła na amen.Dowiedziałam się ,że u mnie za zimnoi żadna nie zechce rosnąc..ale uparłam się bo byłam bardzo urzeczona jej kwiatostanem i zakupiłam nową roślinę..tym razem szczepioną.Przez 5 lat wymarzała do korzenia,ale odbijała.Dwa lata temu nie przemarzła..postanowiłam ładnie jej pędy porozkładac na pergoli.Ponieważ były silnie poskręcane..połamały się nieco.Ale wyszło jej to na zdrowie,bo w ubiegłym roku zakwitła.przycięłam ją silnie po kwitnieciu..zobaczę co teraz pokarze...??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”