Doniczki torfowe

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Sam pomysł nie jest mój, zobaczyłem w jakimś angielskim filmie o ogradach wypraktykowałem i się sprawdził.
Nemo 56 zbieram przez zime te rurki po papirze t. i teraz ok 20 marca sadzę po 1 nasionku do takiej rurki napełnionej ziemią i ustawiam w skrzyneczce przez okres kiełkowania i wzrostu "rurka" namięknie tak ,że jak sadzę na miejsce stałe szybko się rozkłada w ziemi.Jaki plus? rurka jest wysoka i bób mając korzeń palowy ma idealne warunki.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

rozumiem, że ta rurka jest doniczką. Ale ile ziemi w tej doniczce. Całą, połowę, jedną trzecią?
Ciekawe zagadnienie.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Całkiem niezły pomysł. Muszę to sprawdzić w praktyce. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

nemo56 pisze:rozumiem, że ta rurka jest doniczką. Ale ile ziemi w tej doniczce. Całą, połowę, jedną trzecią?
Ciekawe zagadnienie.
Nemo 56, oczywiscie cała rurka, bo chodzi o wykorzystanie jej wysokosci :D
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Kilka razy uzywalem doniczek peczniejacych(dokladnie jiff7-srednicy bodajze 42mm-pH jezeli pamietam dobrze cos kolo 6-6,5) do wysiewu nasion-szczegolnie takich na ltorych nam bardzo nam zalezy nadaja sie idealnie-bardzo wysoki procent kielkowania.
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

A co ma do rzeczy doniczka (z czego by nie była) ze sprawnoscią kiełkowania??? :shock: :shock: :shock:
Mógłbyś jakoś tę zależnosć przybliżyć????
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Ano to ze pisze o doniczkach peczniejacych-jest juz tam dobrany odkazony substrat torfowy ktory zapewnia odpowiedni poziom wilgotnosci i dostepu powietrza.Kiedys robilem proby na nasionach w tych doniczkach(pastylki jiff7) zwykle doniczki torfowo(makulatorowe) wypelnione mieszanka ziemi,paper(press) poty i zwykle doniczki(twarde,foliowe i multipacki do rozsady) jakims dziwnym trafem zawsze najwyzszy procent wschodow byl w doniczkach jiff7-wiec jedna cos ma :wink:
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

No, to jednak chyba sprawa podłoża a nie doniczki. :)
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

A moja wina ze producent to nazwal doniczka :wink:
Awatar użytkownika
neferett
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 mar 2007, o 20:33
Lokalizacja: Poznań

Post »

A mi doniczki torfowe, po zewnętrznej stronie pokryły sie białym meszkiem (pleśnią ?) , chyba przesadze pomidorki do zwykłych doniczek .
Natomiast rolki po papierze sa świetne , szczególnie do roslin z długim korzeniem, w tym roku wysiałam w nich okrę. Fajnie sie z nich przesadza , trzeba podlać a kiedy tektura robi sie miękka , wystarczy chwycić za róg , rozwinąć i zostaje ładna bryła.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A po co rozwijać? Też "odgapiłam" rolki od papieru i teraz mam zamiar wsadzać do ziemi całość, roślinkę, ziemię i z lekka rozmiękniętą rolkę. Taki papier szybko sie rozkłada i nie będzie przeszkadzał roślinie w dalszym rozwoju.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
neferett
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 mar 2007, o 20:33
Lokalizacja: Poznań

Post »

Rozwijałam dlatego , ze okra rośnie jak szalona i musiałam ją przesadzić do większej doniczki.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Aaaa, to już rozumiem. A dasz jakieś zdjęcia tej okry? Gdzieś kiedyś pytałam czy kto siał i hodował, ale nikt nie miał doświadczeń własnych, więc dla mnie to jedyna okazja, żeby popodglądać tę roślinkę. Proszę :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”