Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Karool - napisz jak robiłaś tę gnojówkę z pokrzyw i z Ema i czy faktycznie tak
nie śmierdzi, bo nie tylko ja jestem tym zainteresowana.

Namnażam od wtorku (a może od poniedziałku? :? ) EMa i coś mi się nie podoba, bo
na powierzchni wytworzył się jakiś osad. Czy to normalne? Namnażam pierwszy raz i
nie wiem, czy czegoś źle nie zrobiłam.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No to wyjaśniło się - sięgnęłam znowu do książki "EM - Niezwykłe rezulataty stosowania Efektywnych Mikroorganizmów w domu i w ogrodzie dla lepszego wzrostu roślin i dla zdrowia"
i tam doczytałam się, że namnażanie może skończyć się niepowodzeniem, jeżeli do zbyt
dużego pojemnika damy zbyt małą ilość mieszanki. A u mnie właśnie tak było.
Przelałam do mniejszych butelek - mam nadzieję, że teraz będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Witaj Wisieńka! Dopiero dzisiaj znalazłam czas i mogę Ci napisać o gnojówce z pokrzywy o którą pytałas.Robiłam ją tak-dobre wiadro pokrzywy zalane wodą i do tego 5 litrów EMa .
Fermentacja przebiegała w zamkniętym naczyniu,ogromne wiadro po farbie pewnie ze
20 litrów.Zaglądałam tam codziennie coby toto pomieszać i uważam ,że zapach jest conajmniej znośny,a jak dla mnie to nawet miły.
Robiłam też gnojówkę z kurzych odchodów i też nie śmierdziała.Dzisiaj właśnie popodlewałam pomidory,cukinię,patisony i bakłażany. ale boję się,że zastosowałam zbyt mocne stężenie 1:10.Może mi nie spali roślin bo przed chwilą trochę popadało to rozcieńczyło lekko moją miksturę.
A jak Twoje namnażanie przebiega?
:)
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Gnojówka z pokrzyw

Post »

o kurka, nie wiem, czy nie za dużo EMa na 20 litrowe wiadro pokrzyw...w sumie powinien wystarczyć 1 litr.
Parę dni temu nastawiłam gnojowicę do fermentacji, aż 2 zbiorniki po 1000 litrów (gnojowica od trzody chlewnej )

Obrazek
Do każdego zbiornika dodałam po 5 litrów EMa.

Masz rację Wisienka, zbiornik powinien być wypełniony cieczą, tzn. wolna przestrzeń powinna zajmować możliwie jak najmniej miejsca, trzeba tylko pamiętać o tym, że podczas fermentacji całość trochę buzuje. Możliwy jest białawy nalot, natomiast gruby kożuch jest niewskazany. Może świadczyć o rozwoju Geotrichum candidum, który dla roślin szkodliwy nie jest, ale zużywa kwas mlekowy z roztworu, przez co obniża jego trwałość (ten sam kożuch występuje przy źle poprowadzonym kiszeniu kapusty lub ogórków).
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Do mikrobia.Taką proporcję 5 litrów na wiadro pokrzyw zaproponował mi fachowiec z waszej firmy,który mi te EMy dostarczył.2lipca spryskałam tym całą szklarnię i część roślin i wygląda na to ,że nic złego się nie dzieje a pomidory tak jakby mają lepszą kondycję zwłaszcza te w ogrodzie bo w momencie sadzenia były dość liche.No i mszyca ,która te pomidorki natychmiast obsiadła ,po oprysku dała sobie z nimi spokój.
-pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Gnojówka z pokrzyw

Post »

to dobrze, że wszystko gra....ja tylko twierdzę, że powinno wystarczyć mniej..jak ktoś kupuje produkt już gotowy, to raczej stara sie go jak najlepiej wykorzystać. Szczerze mówiąc nie wiem, czy ktoś poza mną z mojej ekipy robił kiedyś gnojówki z pokrzyw...

Dokładny przepis na gnojówkę z pokrzyw (bez EM) jest taki:
!!! zbierać rośliny przed kwitnieniem, używać świeże lub po wysuszeniu.
* 1 kg świeżego ziela lub 250 g suszu (sproszkowane pokrzywy) zalać 5 litrami wody, po 2 tygodniowym przefermentowaniu stosować:
*** w rozcieńczeniu 1:20 - pobudza wzrost roślin uprawnych, stosować w przypadku żółknięcia lub więdnięcia roślin;
*** w rozcieńczeniu 1:10 oprysk na glebę - powoduje aktywizację życia glebowego (obowiązkowo jesienią!)
*** po krótkim przefermentowaniu (5 dni) w rozcieńczeniu 1:10 zwalczamy mszycę
*** po 24 godzinach od zalania wodą (wyciąg) stosować jako preparat wzmacniający rośliny (bez rozcieńczenia)

!!! jeżeli zbieramy pokrzywy w czasie ich kwitnienia, to możemy z nich zrobić tylko wyciąg:
* 1 kg świeżych pokrzyw lub 250 g suszu zalać 5 litrami wody (czyli tak, jak wyżej), moczyć przez 24 godziny, używać nierozcieńczony - PRZECIW MSZYCOM
Obrazek

A to już moja plantacja pokrzywy :) we wierzbie energetycznej :)
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Post »

także jak komuś zabraknie, to służę pomocą :D
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

He he... na brak pokrzyw akurat nie narzekam :wink: .

Przelałam moje miksturki do mniejszych butelek i już było ok.
Tylko bardzo długo fermentowały (może te wysokie temperatury tak podziałały?)
Wczoraj zrobiłam opryski Ema z Em 5.
Nie podlewałam Ema bo za bardzo lało i rośliny i tak miały za dużo wody.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

mikrobia,ja też wolałabym ekonomiczniej wykorzystać gotowy produkt ,jednak wytyczne fachowca z waszej firmy były dla mnie laika w tym temacie wiarygodne mimo pewnych zastrzeżeń.W moim przypadku dodatkowy pożytek jak już pisałam jest taki,że chyba nigdy mój warzywniak nie był tak zadbany ,bez chwastów i bez żadnej chemii bo nawet nornicę przepędzam gnojówką z bzu czarnego.
Przy okazji pytanie-czy przeterminowane EMa nie mają już żadnego działania?
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

"... bo nawet nornicę przepędzam gnojówką z bzu czarnego. "

karool,
czy mogłabyś podać dokładny przepis?
ew. na P.W.
Dzięki
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Lepiej tutaj :lol: Przyda się .....
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Witam.Czy preparat EM jest w stanie oczyścić glebe skażoną dioksynami? Jaka jest skuteczność preparatu?
___________
grzesiek.
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Przepis wzięty z naszego forum -1kg świeżych liści bzu czarnego zalać 10 litrami wody.Po 4-6 dniach używać do zalewania nor-
W międzyczasie mieszać bo liście podchodzą do góry.Z tym zalewaniem nie bardzo rozumiem bo do niektórych nor wchodziła nieskończona ilość tej gnojówki.Miałam 120 litrów i mi zabrakło,właśnie nastawiłam nową.Jak na razie w miejscach zalewanych nie pojawiają się nowe korytarze ale zobaczymy co dalej.Może przeniosły się głębiej.

-pozdrawiam
Alicja
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”