Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

andzio65 pisze: MATERIA ORGANICZNA + EM-y = PAPU DLA ROŚLIN ( czytaj substancje mineralne)

Inaczej to nie funkcjonuje.
I to jest ważna,jak nie najważniejsza informacja,zwłaszcza dla osób,które wierzą w "cudowność"tego eliksiru czyli Piach + Em-y= cudowne plony :wink:
andzio65
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2014, o 02:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

danutka66 - piach to nie materia organiczna, lecz podłoże (mineralne). Materia organiczna pochodzi z obumarłych części roślin lub zwierząt. Nie znaczy to jednak, że gleba piaszczysta nie zawiera materii organicznej. W Twoim piaseczku na pewno coś jej jest, no chyba, że masz działkę na Saharze ;:oj to może być gorzej.
Piach natomiast, jak najbardziej może być nośnikem dla materii organicznej.
Jacek2111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 kwie 2014, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Dziękuje
andzio65 za odpowiedz
Odnośnie ilości EM w glebie i przykryciu ich wodą czy ziemią wszystko ok. Co do oprysku roślin,drzew wiadomo,że UV je zabija,ale przy pochmurnej pogodzie myślę ,że będą wchłonięte przez liście,korę i jest również ok natomiast podniosłeś temat opryskiwania roślin kwitnących i tutaj jestem dno,dlatego,że jak to się ma np.do kwitnących i zarazem owocujących malin,truskawek itp,to kiedy je opryskać lub podlać EMami.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Witam :)

Ja nie mam żadnej wiedzy na temat opryskiwania roślin kwitnących.
W ulotkach informacyjnych też nie ma takich wiadomości.
Co w takim razie z kwiatami ozdobnymi, przecież normalnie je "psikam" i jest ok.
Od lat też zasilam dolistnie maliny podczas całego okresu kwitnienia i owocowania. Nie widzę żadnych negatywnych oznak.
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Witam stosuje EM - Api bio farma i jestem bardzo zadowolona z efektów w pasiece ,ale chciałabym jeszcze zastosować w oczku ale jakoś nie mogę znależć odpowiednich emów. Może ktoś pomoże.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Ewo, zadzwoń do producenta. Tam udzielą porady. Jest tel do konsultanta.
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Dzięki za odp. czyli też korzystacie z tego samego żródła skąd kupiłam emy dla pszczólek.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Ja korzystam :)
Bez pośredników i można zawsze się poradzić.
andzio65
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2014, o 02:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Co do oprysków EM-ami w trakcie kwitnienia.
Nie upieram się przy tym, że nie wolno. Jak wiadomo odkrycia możliwości stosowania EM-ów w dużej mierze zawdzięczamy ich użytkownikom, ich pomysłowości i chęci doświadczalnego sprawdzenia.
W moich notatkach o Em-ach mam zapis, by nie pryskać. Na podlewanie zakazu nie ma.
Przeczytałem dużo materiałów z róźnych źródeł i teraz tak myślę, gdzie natknąłem się na taką informację.
;:218
grazka100 pisze:Co w takim razie z kwiatami ozdobnymi, przecież normalnie je "psikam" i jest ok.
Od lat też zasilam dolistnie maliny podczas całego okresu kwitnienia i owocowania. Nie widzę żadnych negatywnych oznak.
Przy ozdobnych raczej nie zależy nam na owocach. Co do malin to bardzo przydatna informacja, spróbuję u siebie. I właśnie na tym polega rozwój wiedzy o EM-ach. Ty coś robisz, ja coś robię, on coś robi, a na koniec wymieniamy się doświadczeniami. O to właśnie chodzi.
Dziękuję Wszystkim.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

andzio65 pisze:Co do oprysków EM-ami w trakcie kwitnienia.

W moich notatkach o Em-ach mam zapis, by nie pryskać. Na podlewanie zakazu nie ma.
Na oprysk też nie,ale z zupełnie innego powodu.Oprysk wskazany jest przeważnie przed kwitnieniem i po kwitnieniu/mam na myśli tylko te fazy w okolicach kwiatu/,jeśli więc miałoby być jeszcze w czasie kwitnienia to w zasadzie non stop,zważywszy ,że sam moment kwitnienia to zaledwie parę dni.
Więc oprysk co parę dni jest kompletnie bez sensu,ale z drugiej strony nie jest szkodliwy...jak się ktoś uprze :wink:
emet
200p
200p
Posty: 231
Od: 6 maja 2011, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Belsko-Biala

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Do pryskania kwitnących nie dajemy EM5,EM1 jak najbardziej.Szanujący się sprzedawca powinien wraz z towarem dać papierek lakmusowy o szerokim paśmie niskiego pH 3-5.EM o pH pow.4 jest zepsuty ,wystarczy powąchać.

Pozdrawiam Emet :uszy
andzio65
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2014, o 02:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

danutka66 - pięknie to ujęłaś ;:138 , nic dodać, nic ująć. No chyba, że ktoś się spóźnił z opryskiem i chce nadrobić. :wink:

W uzupełnieniu postu emeta, jeśli ktoś nie ma problemów z powonieniem to polecam wąchać i zapamiętywać zapach EM-ów w różnych momentach przetrzymywania. Ja już wyczuwam zmiany zapachu. Moje namnożone Em ma pH w granicach 3,0 - 3,2 i na mój nos pachnie to mocno kwaśnymi jabłkami. W mierę upływu czasu ( nie określę tu, jak długiego, bo zależy to od kilku czynników) zapach ten zaczyna zanikać, jest coraz mniej intensywny i mniej kwaśny. Z ciekawości zmierzyłem wówczas pH i okazało się, że wynosiło prawie 4,0. To ostatni dzwonek, aby je zużyć. Później to już tylko ewentualnie wylać na kompost. Dalsze przetrzymywanie będzie powodowało narastanie smrodku zgnitych jaj. Opisywałem taki przypadek z własnego podwórka w jednym z wcześniejszych postów.
Pomiarów pH dokonywałem za pomocą pH-metru, którego jestem posiadaczem.
Jacek2111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 kwie 2014, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Dzień Dobry.
Znów pytanie
W 2007 r.Mikrobia podała przepis na EM5
1L EM Farma, 1L wody, 100ml alkocholu 40%, 100ml.octu.
Wszystko byłoby ok.lecz w składzie EM5 jest ocet winny,a ja wlałem ocet spirytusowy.co teraz,wylać do kompostu czy czekać na fermentacje.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”