Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 815 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 55, 56, 57, 58, 59
Autor Wiadomość
Jolek
 Tytuł: Re: Efektywne mikroorganizmy EM
PostNapisane: 11 lip 2015, o 05:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nie wiem jaka jest prawidłowa ilość EMów w przeliczeniu do wody w basenie ale należy wg mnie bardzo z nimi uważać. Przedawkowanie rodzi nie przyjemne skutki. Wiem to tylko z własnego doświadczenia gdzie wykorzystałam je do wody w basenie dla kaczek. Być może przedobrzyłam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ekobel
PostNapisane: 11 lip 2015, o 17:35 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Jolek opisz coś więcej. Jak duży był basen i ile EM dałaś? Po jakim czasie woda Ci się zepsuła? Twoje spostrzeżenia mogą sporo wnieść do tematu. Utrzymanie czystości w basenie za pomocą naturalnych środków to trudna sprawa. W książce o EM Mau opisuje temat basenów ale i on wskazuje na porażki jakie ludzie ponieśli. Mnie zależy nie tylko na czystości wody ale i na tym aby po sezonie móc ją wylać na ogród. Chlorowanej albo słonej wody wylać na rośliny nie mogę. Pomyślałam sobie, że za pomocą EM i wiedzy o akwarystyce coś wykombinuję. (Mąż się przestraszył, że chcę mu glonojady do basenu wpuścić! ;:224 Muszę się nad tym poważnie zastanowić?! :;230 ). Lubię eksperymenty, dobrze się przy tym bawię. Najwyżej, jak woda zrobi się zielona to ją wyleję, ( a glonojady oddam do zoologicznego) :pogon

lorenzo77
PostNapisane: 17 paź 2015, o 13:30 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Jak radzą sobie te mikroorganizmy zamknięte w pojemnikach. Czym się żywią i jak oddychają ? :wink:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 815 ]  Idź do strony nr...        1 ... 55, 56, 57, 58, 59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości