Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No nie wiem, czy to jest takie piękne. :wink:

Przede wszystkim - drogie, ponadto wymagające systematyczności
i wiedzy, a także czasu.

Ale - coś trzeba robić, coś trzeba próbować, żeby zacząć żyć bardziej
ekologicznie, bardziej świadomie.

I masz rację - naturalne specyfiki, stosowane niewłaściwie, również
mogą zaszkodzić. Ale nie wyobrażam sobie, że Unia faktycznie może
wprowadzić przepis zabraniający stosowania suplementów, ziół i innych
specyfików, które pomagają wielu ludziom.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

WISIENKO dziękuję za namiary . Tydzień temu robiłam znowu oprysk EMA mi zobaczymy . Pomimo deszczów wszystko się dobrze rozwija dolałam też do pokrzywy i kompostu . Zobaczymy Byłam zawsze pro-eko ,bo te parę warzyw ,które mam dla siebie chcę mieć zdrowe i bez chemii . Bobrowniki są w kierunku CZELADŻ-BĘDZIN . nie wiem czy o te się rozchodzi
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Magda, namiar na inną firme masz na pierwszej stronie tego tematu, w poście Mikrobi.
Pozdrawiam.
Ola
Aius Locutius
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2009, o 23:29

Post »

Widzę że forum ostatnim czasu ożywiło się i to mnie bardzo cieszy. Przedstawienia dowodów o skuteczności lub nie skuteczności działania EM proszę domagać się od obecnych na forum przedstawicieli firm produkujących owe "magiczne" specyfiki .O nie kompetencji świadczą chociażby takie zwroty jak ten za strony "Zawsze, kiedy rozpoczyna się wdrażanie EM-FarmingTM do uprawy, należy systematycznie ograniczać nawożenie nawozami sztucznymi, ograniczać stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, także dolistne zasilanie i stosowanie stymulatorów wzrostu. "
1 Moje pytanie co to są nawozy sztuczne ??
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 371
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Do Aius Locutius!Zapewne masz jakiś powód negatywnego nastawienia do EMów.Szkoda,że tak autorytatywnie stwierdzasz ,ze to ściema itp.bo czytając Twoje uwagi można się zrazić bez próby zastosowania we własnym ogrodzie.
Ja stosuję EMy drugi rok.W ubiegłym zrobiłam doświadczenie na pomidorach.Z tej samej rozsady w tym samym rzędzie 5 krzaków potraktowałam EMami a 5 nie.Te 5 z EMami wyrosły na piękne zdrowe krzaczory,miały więcej kwiatów ,ładniejsze pomidory i zacznie większe od tych nie pryskanych.
Poza pomidorami praktycznie cały ogród był pielęgnowany tylko i wyłącznie roztworami i gnojówkami z dodatkiem EMów.Trudno powiedzieć czy bez tych zabiegów wszystkie uprawy byłyby takie ładne ale na pewno winogrona i truskawki nie chorowały mi dzięki nim.
W tym roku znowu stosuję EMy i nawet brzoskwinie nie pryskane żadną chemią tylko EMami mają się znakomicie
a gałęzie mimo przerywki owoców trzeba było popodpierać , takie są dorodne.
Fajnie,że coś drgnęło w tym temacie bo wierzcie mi ,komfort używanie tych mikroorganizmów jest ogromny,a cenowo chyba w porównaniu ze środkami chemicznymi nie wychodzi drożej a może nawet taniej,wiem,że środki ochrony roślin są dość drogie,chemii nigdy w ogrodzie nie używałam ale też plony nie zawsze były zadawalające.
-pozdrawiam EMo-entuzjastów
Alicja :D
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Aius Locutius nie zmieniaj tematu, tu nie rozmawiamy o tym czym są nawozy sztuczne.
Chcesz się dowiedzieć, to jest takie coś jak GOOGLE.

" należy systematycznie ograniczać nawożenie nawozami sztucznymi, ograniczać stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, także dolistne zasilanie i stosowanie stymulatorów wzrostu " - wystarczy sie chwile zastanowić i odpowiedź nasunie się sama, widać stają sie zbędne :lol:

a tak na marginesie to poniżej mała cząstka do czego dotarłam :

- Naukowcy z Katedry Agronomii Wydziału Rolnictwa i Biologii warszawskiej SGGW technologię tę wprowadzili na polu doświadczalnym w Jaktorowie.

- Rolniczy Zakład Doświadczalny Chylice, do którego należy poletko SGGW, gospodaruje na nie zmeliorowanych glebach słabych klas, o tak zwanej niskiej zasobności. EM stosuje się tu już od pięciu lat w celu poprawy żyzności i urodzajności gleby. Zdaniem dyrektora RZD, mgr Jana Marczakiewicza, pojemność wodna gleb, na których zastosowano EM wzrasta z roku na rok, a zebrane na tym polu warzywa mają doskonały smak i zapach.

- EM wszechstronnie przetestowano i upewniono się że są bezpieczne dla ludzii zwierząt. epartament Rolnictwa USA zaliczył wszystkie mikroorganizmy EM do kategorii GRAS (ogólnie uznane za bezpieczne). Instytut Żywnościi Leków USA uznał, że większość z nich może być bezpiecznie spożywana jako pożywienie. Również PZH uznał EM za bezpieczne dla roślin zwierząt i ludzi. Początkowo EM opracowano i stosowano jako szczepionkę glebową przy produkcji zbóż, owoców i warzyw, jednak na przełomie lat 70-80 stwierdzono ze EM są skutecznym narzędziem korygowania i nadzoru rozmaitych ekosystemów.

- http://www.about-garden.com/a/pl/3702-r ... ogicznego/

- http://www.biotechnolog.pl/news-836.htm

- Gorącym propagatorem tej technologii jest pan dr Jacek Roik z Tarnowa, znany lekarz profilaktyk, autor książki "Choroby cywilizacyjne. Jak żyć w zdrowiu i nie dopuścić do choroby?". To dzięki niemu w Tarnowie zorganizowano akcję oczyszczania reprezentacyjnego stawu wokół mauzoleum gen. J. Bema w Parku Strzeleckim. O efektach można poczytać na jego stronie: roik.pl

Aius Locutius Ty powinienieś przedstawić dowody, bo Ty twierdzisz, że Emy nie działają czekamy :) .
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

Zgadzam się z ALICJA w 100% . Jak już pisałam poprzednio zaszczepiłam glebę pierwszy raz jesienią . Efekty mnie zaskoczyły . Nie mam tylu chwastów w ogrodzie i pomimo takich opadów deszczu . Wszystko zdrowo rośnie . Chemię stosowałam rzadko a z nawozów tylko sklepowy obornik żadnych typu AZOFOSKA czy tam innych .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

maakita pisze:
A co do EM to ostatnio pytałam o nie sklepie ogrodniczym i najpierw sprzedawca nie wiedział co to jest EM (Przecież to skrót chyba pospolicie używany), a potem jak powiedziałam efektywne mikroorganizmy to się się śmiał :roll: .
Czy ktoś może opisać firmy produkujące em i drogi dystrybucji?
Śmiał się, bo co miał zrobić jak nie wiedział o co chodzi.
Ostatnio w sklepie ogrodniczym zapytałam o ekologiczne środki ochrony roślin typu Bioczos, Grevit , Pani też mnie wyśmiała.
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Wisienka pisze: Ale nie wyobrażam sobie, że Unia faktycznie może
wprowadzić przepis zabraniający stosowania suplementów, ziół i innych
specyfików, które pomagają wielu ludziom.
Nie znam tej sprawy, ale faktycznie jest to głupota, bo przecież czasami sam efekt placebo może zdziałać cuda.
JAKUCH pisze:Jak już pisałam poprzednio zaszczepiłam glebę pierwszy raz jesienią . Efekty mnie zaskoczyły . Nie mam tylu chwastów w ogrodzie i pomimo takich opadów deszczu . Wszystko zdrowo rośnie . Chemię stosowałam rzadko a z nawozów tylko sklepowy obornik żadnych typu AZOFOSKA czy tam innych .


Nie rozumiem tego, dlaczego chwasty nie rosną, a to co trzeba ładnie rośnie.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Aius Locutius
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 cze 2009, o 23:29

Post »

Pisałem o nawozach sztucznych po to aby wytknąć niekompetencję osób produkujących EM W nie ma nawozów sztucznych. Proszę sprawdzić http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 71033L.pdf
Pytanie 2
Jak to jest że, EM zmniejszają zachwaszczenie lub działają chwastobójczo natomiast na roślinę uprawną wręcz przeciwnie pobudza wzrost, plonowanie rośliny, itd. Podkreślam że zarówno wiele chwastów jak i roślin uprawnych pochodzi z tych samych rodzin botanicznych np Pszenica zwyczajna (Triticum aestivum) i Perz właściwy (Elymus repens) ?
Pytanie 3
Skąd wiadomo co dokładnie jest w butelce z EM poza wodą i melasą trzcinową jak wygląda proces kontroli jakości i jaka jednostka nadzoruje ten proces ?
Pytanie 4
Jakie szczepy bakteryjne znajdują się w EM ?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

AIUS LOCUTIUS ZACZNIJ PROSZĘ CZYTAĆ ARTYKUŁY O EMACH OD PIERWSZEJ STRONY .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Post »

Strona, z której cytujesz została przygotowana w prosty, zrozumiały dla każdego sposób. W ustawie z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu rzeczywiście nie znajdziemy sformułowania "nawozy sztuczne", niemniej jednak nie wiem, czy wiesz, że kury znoszą "jaja" a nie jajka, mimo tego gdy poprosisz ekspedientkę w sklepie o "jajka" nie przyniesie Ci ona męskich genitaliów.......W żadnych aktach prawnych regulujących warunki przetwórstwa produktów spożywczych nie znajdziesz słowa "jajka" i obawiam się, że większości ludzi to w niczym nie przeszkadza......
Mamy też inne strony, może któraś Ci się spodoba: www.em-world.pl www.holografia.pl www.emy.com.pl ( w przygotowaniu nowe)

Otóż w naszej grupie EM-World pracuje wiele osób z wyższym wykształceniem kierunkowym, nie mam zamiaru dyskutować na tym forum o ich kompetencji, bo ten temat, przypomnę, dotyczy efektywnych mikroorganizmów , podam tylko dane dotyczące naszego dyrektora: S.Gacka, studia z wyróżnieniem na wydziale ogrodniczym SGGW, stypendysta Prof. Szczepana Pieniążka w USA, w latach 81-85 z-ca dyr. Zakładu Sadowniczego w Czerninie, swoją osobę przedstawiałam już na tym forum.

Swoją drogą znam mnóstwo osób, które zajmują się dystrybucją nawozów sztucznych (czytaj: mineralnych -produkowanych w drodze przemian chemicznych) a o chemii nie mają zielonego pojęcia, ale osobiście mi to nie przeszkadza, bo ważne jest to, że ja pojęcie o chemii mam.....jestem głęboko przekonana, że nasi klienci to ludzie świadomi znaczenia mikroorganizmów w życiu człowieka i nie muszą być do tego biologami, chemikami, ekologami, mikrobiologami.
:D :D :D
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aius Locutius pisze: EM nie wpływa na wzrost i rozwój roślin !!!
Ja tam nie wiem, ale...
Kupiłam w tym roku EM- farming i podlałam moje storczyki.
Po jakimś czasie zaczęły wypuszczać pędy kwiatowe.
Mam ich 10, z czego 6 właśnie ma pędy, a dwa już kwitną.
Nigdy się nie zdarzyło tak, aby tyle na raz miało pędy.
Zazwyczaj kwitły 2 - 3 jednocześnie, a storczykami zajmuje się już kilka lat.
Stosuje EM-y też na działce, ale czy tam to ma tak dobroczynny wpływ ?
Trudno mi coś na ten temat powiedzieć, może za jakiś czas...
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”