Szpak - jak go zadomowić?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Nigdy mi sroki nie przeszkadzały, nawet jak podjadały z miski psa, ale teraz za ślimaki i myszy będą pod specjalna ochrona. Może przypadnie im do gustu jakaś żmijka?
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

U mnie zamieszkała 1 rodzinka szpaków na strychu i chyba niestety koty nocujące tam je w końcu zjadły :(
A mieszkały sobie te szpaki już przez 2 sezony czereśniowe, ale raczej ich nie jadły,latały dużo dalej,trochę dziobały je sikorki bogatki i kos :)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Szpak w ogrodzie to moim zdaniem skarb.Wiosną żywi się pędrakami!! ślimakami i innymi larwami- jest bardzo pożyteczny..Dopiero jesienią zmienia jadłospis ze zwierzęcego na roślinny.Wcale się nie dziwię Ci Januszu, że z utęsknieniem czekasz aż się zagnieżdżą.Ja wczoraj u siebie na trawniku i ogrodzie z prawdziwą radością gościłam dwie parki szpaków.Może się gdzieś zagnieżdżą, choć budki jeszcze nie mam dla szpaka-co tam moje czereśnie i wiśnie, pewnie i tak jakieś stadko przyleci.Czereśnie sobie kupię jak nie zdążę przed szpakami, a pędractwa nie jestem w stanie powybierać.Niech żyją szpaki!!
Zbyszek444
100p
100p
Posty: 163
Od: 30 sty 2009, o 19:41

Post »

Podobno najskuteczniejszym sposobem na szpaki jest zaproszenie szpaka do siebie.
Tak w każdym razie twierdzi mój znajomy myśliwy.
Radzi założyć budkę lęgową dla szpaka i jeżeli szpacza rodzinka zamieszka w tym domku, to żaden szpak nie będzie żerował w pobliżu. Takie jest niepisane prawo natury.
W tym roku spróbuję. :lol: :lol: :lol:

Innych jak wróbelki czy słowiki to przecież nie będę płoszył.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Mój znajomy właśnie na czereśni umieścił budkę lęgową dla szpaków. Twierdził,że dopiero wówczas jadł właukać czereśni
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Ta budka z tym małym terrorystą czereśniowym pomaga? :shock: :shock: :shock:
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Może i ja spróbuję zamontować to na czereśni.
Co roku mam ten problem-nawet głośno włączone radio(zawieszone w środku czereśni) nie pomogło.Słuchali muzyki i wyżerali moje czereśnie :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Pola65
50p
50p
Posty: 78
Od: 13 lut 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Fallenangelv pisze:Może i ja spróbuję zamontować to na czereśni.
Co roku mam ten problem-nawet głośno włączone radio(zawieszone w środku czereśni) nie po mogło.Słuchali muzyki i wyżerali moje czereśnie :;230 :;230 :;230
Dokładnie, tak samo robiłam, radio ,muzyka i wielka uczta :D
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

u mnie tez szpaczków pod dachem sporo.Zakleiliśmy sporo otworów bo nie nadążaliśmy z myciem okien i elewacji ale....co roku każdy z nas z utęsknieniem wypatruje tych śpiewaków.Są dla nas zwiastunem wiosny.Potem można rankami i wieczorami słuchać ich śpiewu i nastroszonych piórek.Potem nie można spać jak są małe...I to koniec radości chociaż muszę im oddać sprawiedliwość...do naszych drzewek przylatują na końcu.Jesienią już ich nie lubimy :D :D :D :D ale w końcu też coś muszą jeść wrrrrrrrrrrrrrr
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Droga Lilu, trafilam na ten watek przypadkiem, przeczytałam i juz Cię kocham całym sercem. Ja przepadam za zwierzętami. Wszystkimi, choć niektórych zbytnio nie lubię. Jak zobaczyłam tę wielką masę szpaków to mi okulary spadły z nosa!!! Aż takiego zlotu nigdy nie widziałam, a przeżyłam już (albo tylko) 50 lat. Cała nadzieja, że w następnej 50-ce je zobaczę. Ja mam w ogrodzie sikorki, przylatują gołębie-cukrówki, sroki, kopcuszki, coś wielkości gołębia ale z brązowym brzuszkiem, szpaki też mnie odwiedzają, szczególnie po skoszeniu trawy, no i oczywiście mnóstwo wróbli, które mieszkają pod dachem i po ociepleniu domu nie pozwalają dokończyć elewacji. Wróble ponoć mają nawet 3 lęgi w roku. I co mamy robić, aby nie poniszczyć gniazd. Uwielbiam ptaki podpatrywać. Niby jestem nerwus, ale kiedyś jak chciałam zrobić zdjęcie sikorce, to siedziałam na twardym prawie 2 godz. Bo co przyleciała nakarmić młode, to mi zniknęła z "oczka" aparatu. Ze złości sfotografowałam wróbla i to aż jednego. W ogródku mam mnóstwo poidełek, miskę do kąpania i dokarmiam je ziarnem i mokrym pieczywem. (nawet teraz latem) Przylatują, szukają - dlatego trochę im sypię. W zimie mam ponad 50 pojemniczków z ziarnem i tłuszczem rozwieszonych na drzewach i krzakach. Ale się rozgadałam. Na razie kończę, ale wrócę. Pa, pozdrawiam stasia
poidełka dla ptaszków: Obrazek Obrazek,
pozostałości po zimie: Obrazek Obrazek,
wróbelek elemelek: Obrazek,
moja sikoreczka: Obrazek, Obrazek
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
jagaba
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 maja 2011, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Jak wychować szpaka - poszukuję lila31

Post »

Witam wszystkich forumowiczów!!
Szukam kontaktu z lila31. Widziałam na forum, że w 2007 odchowała szpaka. Ja teraz mam podobny problem, tylko, że ja mam 3 szpaki... wczoraj pod gniazdem (gniazdo na wysokości 7m) znalazłam jednego szpaka, włożyłam go do pudełka i stoi pod gniazdem... po godzinie obok pudełka pojawił się drugi. Dzisiaj rano w pudełku pojawił się 3!!! Zaczełam je karmić surowym kurczakiem, potem trochę dżownic... teraz trochę jajka na twardo. Nie wiem jak dużo powinnam im dawać robali. Bo jak nawet wyglądają już na najedzone 2 i zasypiaja, to trzeci otwiera dziób i krzyczy i... zaczynają od początku. Boję się, żeby nie pękły. Czy ktoś wie ile taki ptaszek powinien jeść? I jak długo będzie trzeba je dokarmiać, nie wiem jak duże powinnam mieć zapasy robaczków. Może piszę trochę chaotycznie, ale to moje pierwsze wystąpienie na forum i pierwszy debiut w kwestii ptasiej mamy. Obrazek
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Jak wychować szpaka - poszukuję lila31

Post »

Słuchaj ja trzy lata temu znalazłam młoda wilgę z nią to ja miałam przerąbane.O 4,30 rano budziła mnie żeby jej jeść dać a jak mocno spałam to podlatywała do mnie i siadała mi na głowę i włączała swojego szejkera hehe.
Co do karmienia to jest taki fajny pokarm dla gwarków w sklepie zoologicznym trochę drogi bo 22zł jak nie trochę drożej.On ma tam w sonie robale, zmielone owoce wszystko co potrzebne miękko jadom.Małe ptaki bardzo dużo jedzą.Wiec nie przejmuj sie ich nienasyceniem.Po prostu karm.
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
jagaba
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 maja 2011, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Jak wychować szpaka - poszukuję lila31

Post »

dzięki za podpowiedź a'propo karmy. Muszę taką kupić, bo miażdzenie dżownic wywołuje gęsią skórkę! Co do porannych godzin wstawania to ja mam roczne dziecko. Właśnie zaczełam się rozkoszować wysypianiem do 7.00 rano, a tu karmienie szpaków... a wilga przeżyła?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”