Ścinacie kwiaty w ogrodzie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

ale jeśli mam kilka dużych piwoni,to nawet nie widać ubytków,po to sadzę kwiaty w ogrodzie ,żeby były równiez w bukiecie
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Przez 2 sezony tworzenia mojego "ogrodu" nie ściełam ani jednego kwiatka bo mi było ich żal :cry: Wszyscy żartowali sobie ze mnie ,bo znali mnie i wiedzieli, że ja i ogrodnictwo to jak woda i ogień:lol: Co ta natura zrobiła ze mnie :lol: Teraz mam sporo kwiatów i te posadzone w tylnej części ścinam do domu i w pracy na biurku mam zawsze bukiet kwiatów. Mogę się wtedy nimi pochwalić,a jak przyjdzie jakiś wielbiciel/a kwiatów to robimy wymiany. Nie polecam margaretek, strasznie śmierdzą już na drugi dzień chociaż są takie śliczne w wazonie.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

W tym roku posadziłam bardzo głęboko mieczyki, zobaczymy co z tego będzie.

palik przy mieczyku nie wyglada zachęcająco
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Ja ścinam te kwiaty, których mam tak duzo, że wycięcie jednej trzeciej nie jest widoczne oraz te, które sieję czy sadzę właśnie w tym celu - o ile jest ich dużo. Czasem po kryjomu zetnę jakiś ulubiony, bo z okna nie widac ogródka.
Uwielbiam miec kwiaty w domu, ale najbardziej lubię "zjeśc ciastko i miec ciastko" :wink:
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Aniu ja też przycinam z premedytacją cynie i dalie - po tym zabiegu jest jeszcze więcej kwiatów! Pisząc ten temat nie byłam pewna, czy ktokolwiek coś napisze. Ale widzę, że nawet trafiłam! :P :P :P
W kwietniu mój 7 letni siostrzeniec, którego na chwilę spuściłam z oczu pobiegł i nazrywał swojej mamie krokusów - oczywiście z mojej łąki. Stwierdził, że myślał, to to samo sobie tak urosło. Uświadomiłam go, że u mnie w ogrodzie "nic" samo nie rośnie! :twisted:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ścinam kwiaty, żeby mieć kawałek działki też w domu.
Waleria
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

lawenda pisze:A łubinów nie ścinam ,może ktoś wie czy długo stoją w wazonie ?
Stoją bardzo krótko ... i szybko ich kwiatuszki się sypią. :(
W poprzednim ogrodzie, miałam łubinową plagę, tych zwykłych, niebieskich - więc miast wyrzucać
od razu na kompost, zabierałam do wazonu. :wink: , ale tylko do czasu, gdy przekonałam się,
iż nawet godzinnej podróży w samochodzie nie mogły przetrwać.
Nie polecam ich do wazonu ! :D
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Nie ścinam kwiatów - szkoda mi a poza tym mam w domu dwa koty i żaden bukiet się nie ostanie.
Jak widać nie ma to sensu w moim przypadku.
julka1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 15 maja 2007, o 11:09
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Szpilka napisała, że nie poleca margaretek, ja je polecam. Stoją w wazonie 3 tygodnie. A co do zapachu to nie zauważyłam.
Dzisiaj Dzień Matki, może jednak chociaż jednego przeznaczyć?
Pozdrawiam
Jola
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

W takim dniu (Dzień Matki) to nawet trzeba. Własnoręcznie wykonany bukiet z kwiatów w ogrodzie jest najpiękniejszy. Nie potrzebne są ozdobne folijki i kokardy. Pozdrawiam cieplutko!!! ;:97
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

A ja ścinam.Uprawiam kwiatki po to bo je kocham, by cieszyly moje oczy i pieknie pachly.A przecież calych dni nie moge spedzać wsród nich w ogrodzie.A tak mam je w domu.Oczywiście ścinam te kwiaty, które wiem, że długo się trzymają w wazonie.
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.
Uważam, że kwiaty najpiękniej wyglądają w ogrodzie . U nas w domu są głównie sztuczne, też ładne .
Nieraz , szczególnie jak ktoś przyniesie to są również żywe .
Pokażę kilka zdjęć ciekawe czy wszyscy bezbłędnie wskażą które są naturalne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przepraszam, że zdjęcia robiłem na tarasie ale chciałem żeby wszystkie miały takie samo światło.

Pozdrawiam Krzysztof.
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Ja ścinam kwiaty. przynoszę je do domu od świąt Wielkanocnych (krokusy) do pirwszych przymrozków(chryzantemy). Oczywiście mam ich dużo więcej i przez cały prawie rok mam odrobinę ogrodu w doimu. Nie lubię sztucznych kwiatów, stawiam je tylko wtedy kiedy w moim ogrodzie już nic nie ma ale w tym roku posiałam zatrwian, więc będe miała swoje kwiaty cały rok. ;:108 ;:108
moje roślinki moja radośc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”