Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Ha, ha Loki, ale szybka odpowiedź :D
... Najpierw dwupłatkowa tygrysówka, teraz podwójna cantedeskia... W pierwszym roku zabawy z balkonem miałem powój trójbarwny o płatkach wolnych ...
Wiesz co, we Francji podobno jest dużo elektrowni atomowych, może .... ;:181 ;:224
Oczywiście żart, ale teraz na poważnie - ciekawa sprawa z tymi anomaliami, trzeba by sprawdzić jak często występują u danego gatunku/odmiany, czy się powtarzają, bo mógłbyś się stać zupełnie przypadkowo jedynym posiadaczem takiego okazu. ;:215

Poprosimy jeszcze o nazwy odmian calli.
Aha, napisz jeśli możesz, od kiedy je uprawiasz w donicach, jak u Ciebie długo kwitną, ile masz po sezonie bulw potomnych (u mnie z 2 zrobiło się po roku 8), jak je przechowujesz itp.?
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

@ Mike22 ? A wiesz, ja się w sumie w pobliże elektrowni atomowej przeprowadzam, więc może więcej będę miał takich mutantów, LOL !

Co do cantedeskii ? pierwsze, które wkleiłem (białe z fioletowym środkiem) to Picasso. Żółta pochodzi z mieszanki kolorów, więc odmiany nie zidentyfikuję. Czarna to Black Star.

Co do reszty pytań ? cantedeskie mam na balkonie od tego roku, posadziłem do skrzynki 3. marca, więc nie mogę na nie odpowiedzieć. ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

I ja sie doczekałam calli na balkonie ;-)


Druga tez kwitnie - na żółto. Zdjecia pózniej
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Moniko - Fajna głębia ostrości - dlatego pytałem :wink:
Magdo - A czym Ty karmisz te rośliny, że mają takie wielgachne liściory (i to w doniczce) :?: ;:oj
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Tak, mam je w doniczce, podlewam regularnie nawozem do balkonowych, w końcu na balkonie stoi :D Liście rzeczywiście ma ogrone i ładne - takie nakrapiane. Ale nie wiem, czy to akurat dobrze- kwiatki mimo wszystko jednak ładniejsze a tych z dwóch bulw miałam tylko dwa...
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Druga połowa sierpnia, a tu żadnych kwiatów nie przybywa.
Jacku, Andrzeju, a co z Waszymi uprawami?
Ja w tym roku posadziłem maje Zantedeschie w nowym miejscu, ale przez te upały i susze są takie rachityczne, że nawet nie będę zamieszczał zdjęć, żeby ludzie nie pouciekali. ;:174
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Ja miałam tylko te dwa kwiaty, po 1 na każdą bulwę. Słabizna. Za to liście piękne, monstrualnej wręcz wielkości rekompensuja brak kwiatów.
Awatar użytkownika
maszkowa
50p
50p
Posty: 95
Od: 23 kwie 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Wita, dawno mnie tu nie było... no i jestem bo... w tym roku ŻADNA mi nie zakwitła!
CO jest do diabła?
Obecnie mają piękne wielgachne grube gęste liściory, bulwki przechowały mi się rewelacyjne były na wiosnę ładne i zdrowe. Stoją w wielgachnych donicach z dobrym drenażem na ogrodzie pod iglakami żeby słońce nie za bardzo je paliło (jak już jest to słońce) i wiatr nie targał. Na wiosnę dostały do donic swojski kwaśny kompościk. Teoretycznie powinny kwitnąć jak szalone. Ach.. NAWÓZ DO KWITNĄCYCH TEŻ DOSTAWAŁY. I nic...
Zaznaczam że w zeszłym roku miałam przepiękne kwiaty z tych samych bulw. Kwiaty były bardzo duże i okazałe. Co im jest? Pomóżcie...
Twórczość i pasja http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=82818" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu mnie trafia szlag ! http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=3&t=82946" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Wątpię, czy cantedeskie aby na pewno kwitną co roku. Ja też posadziłem w sumie siedem bulw, z czego zakwitły mi trzy, a reszta poszła w liście. I jakoś się tym nie przejmuję ? Może za rok będzie lepiej.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Naprawdę nie wiedziałem, że cantedeskie są kwiatami jesiennymi, zakwitającymi dopiero po pierwszych przymrozkach. :;230 A jednak!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Dzięki Magdallena

Loki ja kiedyś sadziłam w donice i trzymałam w domu , kwitły mi zimą i wczesną wiosną .

Miałam kiedyś taką białą o czysto zielonych liściach w donicy na działce i ktoś mi ukradł o tej pory nie udało mi się takiej kupić .
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kalla Zantedeschia aethiopca cz.2

Post »

Sęk w tym, że ja swojej nie trzymam w domu i że naprawdę już kilkakrotnie było nocami -3°C i rano wszystko było pokryte szronem... Cantedeskia również. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”