Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III





Moim zdaniem najważniejsze jest przygotowanie odpowiedniego podłoża.Moje hortensje ogrodowe rosną na jednej rabacie z pnącymi.Przed posadzeniem wykopany był" rów "o gł. ok 50 cm i na całej długości budynku.Przygotowałam odpowiednią mieszankę ziemi czyli ..moja ziemia + kwaśny torf+przekompostowana mielona kora.Tak przygotowaną ziemią napełniliśmy "rów "i zostały posadzone rośliny.Wiosną po przycięciu daję nawóz do hortensji,pierwszy raz ,drugi raz jak zaczynają kwitnąć.No i bardzo ważna jest woda.Jak sucho trzeba podlewać żeby nie dopuścić do więdnięcia liści.W jednym roku ściółkę uzupełniam kwaśnym torfem a w drugim korą sosnową.To wszystko co robię z hortensjami ogrodowymi.

Hortensje

Obrazek
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

A ja choćbym na głowie stawała to nie mogę się doczekać takich efektów u ogrodówek Ale w tym roku mam już kilka ogrodowych kwiatnących na pędach jednorocznych to może coś z tego będzie
Paulina
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Igor _ 89 pisze:Nie mogłem wytrzymać i odkryłem na chwilkę moje bukietówki, chyba przeżyły, są zielone pączki na każdej :)
Igor albo miały cieplarniane warunki albo to nie są bukietowe tylko ogrodowe ;:224
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

:wit No masz Ci los!!!! Myśle o jednym pisze o drugim, no oczywiście, że chodziło mi o ogrodówki!!! :heja Na moje usprawiedliwienie mam tylko to,iż radość z przezimowanych ogrodowych hortensji zamieszała mi w głowie!!!! ;:224 :tan
Awatar użytkownika
Sajgonka
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 wrz 2007, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Witam serdecznie! Jestem w dziale hortensji nowicjuszką :) Wczoraj dostałam w prezencie piękną, białą hortensję. Czytam niniejszy dział ale nie wiem jaki gatunek to jest (na etykiecie widnieje tylko hortensja). Pytanie do Was jest takie: jak dbać o hortensję i czy w warunkach domowych jest w stanie przeżyć? Oto zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Monika

Moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47082" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Tak wygląda na dzisiaj moja hortensja ogrodowa, niczym nie okrywana. Pomachałam jej tylko sekatorem na jesień i pogroziłam, że jak przemarznie - to wypada z ogrodu. Chyba się wystraszyła :wink: .

Obrazek Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Moja wygląda prawie tak samo, a w zeszłą zimę była opatulona suchym igliwiem sosnowym i włókniną, a mimo to zmarzły gałązki i pąki, ale rosła w miejscu gdzie grunt jest mało przepuszczalny i trochę zawiewa.Wiosną przesadziłam w miejsce po wykopanym spróchniałym pniu drzewa, ogólnie jest tam lżejszy grunt. Odrosła z pąków przy gruncie pogroziłam i nie okryłam.Wczoraj usunęłam z podstawy zgniłe liście i wsunęłam parę gałązek iglastych, by ochronić nieco wydelikacone przez osłonę z liści pąki. Myślę, że ważny jest grunt, musi mieć przepuszczalny, wtedy lepiej zimuje.
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Selli7, to Twój wcześniejszy post w tym wątku natchnął mnie do refleksji dotyczących hortensji. Pomyślałam, ze masz w 100% rację twierdząc, że hortensje ogrodowe wymagają cackania się z nimi i nie zawsze kończy się to sukcesem (kwitnieniem). W większości mamy tylko ogromny, lisciasty krzew. Dałam im w tym roku ostatnia szansę. Mam przecież tyle bezproblemowych bukietówek, które są przepiękne.
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Selli, ja tą hortensję zostawiłam w gruncie(nie mam chłodnego pomieszczenia żeby przechować), no po prostu zaryzykowałam :) Temperatura spadła zimą nawet do -30 st.C. Chyba żyje, ale upewnię się póxniej. Niedawno w Kauflandzie były takie same - to wzięłam na wszelki wypadek jeszcze 2 szt, tym bardziej że były po 2 zł :D I jeszcze 2 szt o niebieskich kwiatach, trochę przekwitnięte ale liście zielone, ciemne...
aleksandra9999
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 22 sie 2011, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

:wit Zbyszku - liczę na to, że wykażesz jeszcze trochę cierpliwości w sprawie, która już na forum była poruszana, a mianowicie "podciągnięcie" koloru hortensji bukietowej. Chciałabym dopytać, czy wystarczy podsypać hortensję tylko dolomitem, czy mieszanką dolomitu z kredą? W niektórych źródłach podają, że wystarczy tylko dolomitem. I jeszcze jedno pytanie. Czy wystarczy użyć jednorazową dawkę na początku okresu wegatacyjnego, czy kilka w trakcie?
-------------------------
Pozdrawiam
Jagoda :wink:
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Jagoda było trochę dolomitu i trochę kredy , sypnąłem jednorazowo tak na oko dobrą garść przy każdym krzaczku :D
dla tych którym to ociekło -chodzi o "zaróżowienie" Limelight i mocniejszy róż/czerwień w innych bukietowych
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

A po co Limelight ma się zaróżowić ,skoro jej uroda polega na limonkowym kolorze??Co innego bukietowki ,które różowieją-te niech się różowią i czerwienią. ;:7
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.III

Post »

Nie zdążyłem dopisać to co jest napisane już gdzieś tam w tyle że Limelight ma odpuszczone różowe fantazje, chociaż jak teraz mam Magical Moonlight o ona przejmuje ten odcień
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”