Ślimaki - to nasz wielki problem

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

"...zlikwidować miejsca sprzyjające bytowaniu i rozmnażaniu ślimaków ..." - podaj jak to zrobić... :P :P
Spotykamy je w ogrodach wśród krzewów i innych wysokich roślin. Najchętniej żerują na młodych częściach roślin. Chętnie zjadają kapustę, ogórki, sałatę, seler i owoce truskawek, a także rośliny ozdobne, uprawiane w ogrodzie, tunelach, szklarniach ….
Czy mamy to wszystko zlikwidować i co dalej. Wylać beton….
:wink:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na temat ślimaków polecam do przeczytania: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1202

Na działce pod kamieniami odkryłem kilka ślimaków: Pomrowik plamisty - Deroceras reticulatum i zacząłem z nim walkę. Czy ktoś ma jakies doświadczenia w tym kierunku, oprócz wiadomości, które są zapisane wyżej. :wink:
Macio

Post »

Jak podają na stronach internetowych pod rożnymi adresami : Pomrowik plamisty to ślimak nagi. Zimują glównie jaja i mlode osobniki oraz niewielka część osobników doroslych. W ciągu życia ślimak sklada do 700 jaj. Jaja są przezroczyste, wielkości 3 mm x 2,5 mm. Skladane są po 10-20 sztuk w jednym miejscu, w glebie, pod resztkami roslinnymi, pod kamieniami i grudami gleby. Skladanie jaj odbywa się glównie latem i jesienią. Wylęganie następuje późną wiosną, jesienią i wczesną zimą. Po wylęgu wiosną, ślimaki są dorosle jesienią i po kopulacji składają jaja, z których część wylęga się przed zimą.”
Poszukaj więc tych jaj pod kamieniami, resztkami roślin jak tez w trawie i zniszcz je, a ograniczysz ich wystepowanie na dzialce.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Macio jesteś dobry. Około 2 lat temu na działce przy tujach odkryłem takie przezroczyste jajeczka w trawie. I co zrobiłem? Zacieniałem je od słońca i podlewałem wodą. Myślałem, że to żabi skrzek. Jak człowiek mało wie ... . Pytałem się o te jajeczka na dwóch forum działkowych i nikt nie wiedział, co to jest. Poinformuję o tym tych uczestników zaraz. W tym roku też te jajeczka widziałem. Zaraz jadę na działkę i je zniszczę. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Macio

Post »

Bardzo dziękuję za pochwalę. Ja na szczęście mam na dzialce malo slimakw, a pomrowika nie widzialem jeszcze. Spróbuj pulapek na slimaki. :lol:

ślimaki odstrasza też - begonia i czosnek. Czy ktos sprawdzil ten sposób i jakie byly rezultaty.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Mam sporo czosnku i ślimaków, które notorycznie zwalcza moja ślubna przez rozdeptywanie. I to wydaje mi się najlepszy sposób pozbycia się ich.
Podsypki trucizn mogą negatywnie wpłynąć na inne formy życia w ogrodzie. Natomiast nie sposób wszędzie sadzić czosnek, begonię i inne rośliny doprowadzając do chaosu w ogrodzie.
Mój sąsiad ma ścieżki wysypywane co roku piaskiem. Wyłapuje tam co rano ślimaki i w ten sposób ogranicza ich ilość.
Ciekawe, czy rozdeptane ślimaki nadają się na żer rybkom w oczku wodnym.
Jakub . . . . .
jaJacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 paź 2005, o 07:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Nikt nie wspomina o pułapkach piwnych
Skuteczne, ekologiczne ale wymaga pewnej dyscypliny - trzeba je oczyszczać codzień
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja to kiedyś robiłem, ale efekty były słabe. :cry:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ślimaków nigdy nie wytrzebisz. Jak je zlikwidujesz to przyjdą od sąsiada następne. :idea:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ależ jest metoda!

2- 3 letni brzdąc z wiadereczkiem w ręku. Ja zawsze mam wyzbierane wszystkie ślimaki i jeszcze słyszę skargi ,że mało...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja mam inny, ale też dobry choć niehumanitarny sposób. Jak popada deszcz to chodzę betonową alejką od furtki do altanki i depczę ślimaki.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Andrzej piszesz, że depczesz ślimaki a czy to nie przyciąga innych ?... :roll:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Nie wiem. Następnego dnia po tych zadeptanych nie ma śladu. Może korzystają z tego dwie jaszczurki i ropuchy, które mam na działce. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”