Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ogoonek - pewnie pamiętasz też z dzieciństwa przetacznik ożankowy (Veronica chamaedrys). JA mam właśnie do niego taką sympatie z dzieciństwa. Kiedyś jakoś było go więcej, teraz rzadko go widuję. :(
http://chwastowisko.wordpress.com/categ ... -ozankowy/
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Safadera
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 kwie 2013, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja najbardziej lubię cytrynę :P Sama mam, ale jeszcze nie owocowała... Muszę zaszczepić :) Poza tym kocham mirty, kto ma? :)
Poznam regulamin forum
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Mike22 pisze:Ogoonek - pewnie pamiętasz też z dzieciństwa przetacznik ożankowy (Veronica chamaedrys). JA mam właśnie do niego taką sympatie z dzieciństwa. Kiedyś jakoś było go więcej, teraz rzadko go widuję. :(
http://chwastowisko.wordpress.com/categ ... -ozankowy/
Oczywiście, że pamiętam! :) Niestety to prawda, ja również rzadko go widuję... W tym roku chętnie go poszukam i wkleję fotki ;)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 938
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ogoonek pisze:
Mike22 pisze:Ogoonek - pewnie pamiętasz też z dzieciństwa przetacznik ożankowy (Veronica chamaedrys). JA mam właśnie do niego taką sympatie z dzieciństwa. Kiedyś jakoś było go więcej, teraz rzadko go widuję. :(
http://chwastowisko.wordpress.com/categ ... -ozankowy/
Oczywiście, że pamiętam! :) Niestety to prawda, ja również rzadko go widuję... W tym roku chętnie go poszukam i wkleję fotki ;)
widuję często na spacerach! piękny ;)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Myślałam że lubię wszystko co zielone, kolorowe. Niestety, jestem w tej materii niedoskonała, Nie lubię wrzosów. Nie wiem sama, myślę że przez moją mamę. Od kiedy pamiętam mawiała, że wrzosy przynoszą nieszczęście. Utrwaliła we mnie tą bzdurę - zabobon i ....po prostu nie lubię wrzosów i już :(
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

@Safadera - a jakie ma ładne kwiaty! I jak ładnie pachną!
@Ogoonek - ten link który wkleiłem ma fotki makro. Ładne, ale to jeszcze nie to. Najładniej wygląda w lesie wśród niskich traw, ale to chyba żaden aparat nie uchwyci co ludzkie oko. :(
@santia - a w jakim rejonie mieszkach, że tak dużo tego przetacznika widujesz?
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Wybaczcie, że się wtrącam, w razie potrzeby usuńcie mój post :D

Ja mieszkam na Mazowszu i u mnie przetacznika jest bardzo dużo! Mam go przy bramie na działce i widuję go też na łąkach nieopodal :) Piękny jest, to mu trzeba przyznać :)

Tu na zdjęciach w towarzystwie jaskrów polnych

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Amanito ale super fotki, dziękujemy. Musisz mieć działkę w ładnym miejscu, że takie kwiaty rosną na wjeździe. 8-)
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Mike22 pisze: @Ogoonek - ten link który wkleiłem ma fotki makro. Ładne, ale to jeszcze nie to. Najładniej wygląda w lesie wśród niskich traw, ale to chyba żaden aparat nie uchwyci co ludzkie oko. :(
Zachwycające zdjęcia:) Są Twoim dziełem? Sama lubię fotografować, ale niestety mój aparat... szlag trafił :( Masz rację, ale od tego są fotki, żeby tak jak my zachwycać nawet w zimie w kwietniu! :tan Mm, jak ja lubię spacerować po lesie :D
santia pisze: widuję często na spacerach! piękny ;)
Szczęściara! :D
Amanita pisze:Wybaczcie, że się wtrącam, w razie potrzeby usuńcie mój post :D
Ja mieszkam na Mazowszu i u mnie przetacznika jest bardzo dużo! Mam go przy bramie na działce i widuję go też na łąkach nieopodal :) Piękny jest, to mu trzeba przyznać :)
Ej, ale ja się cieszę, że dyskutujemy/rozmawiamy :) Piękny widok, naprawdę! Tylko pozazdrościć. :)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ogoonek - fotki nie są moje dlatego wstawiłem jedynie link. Jak wcześniej napisałem, rzadko spotykam te rośliny, a takie widoki jak na działce u Amanity to pamiętam tylko z dzieciństwa. Jak się na swojej działce dorobię jakiegoś większego drzewa, to założę sobie takie leśne poletko. 8-)
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Mike22 pisze:Ogoonek Jak się na swojej działce dorobię jakiegoś większego drzewa, to założę sobie takie leśne poletko. 8-)
Ciekawy pomysł :) A czy może ktoś z Was nie przepada za mniszkiem lekarskim? Ogólnie to kojarzy mi się z bzyczeniem owadów wszelkiej maści (nie przepadam za owadami :roll: ). Nie przepadam za nim, bo jest go wszędzie pełno i ciężko się go pozbyć. Owszem, gdy byłam dzieckiem to plotłam z jego kwiatów wianki i był przysmakiem mojego królika i szczurka :) Tylko później rąk nie szło domyć! :D
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Bardzo podobają mi się złote trawniki na osiedlu, natomiast wręcz nienawidzę mniszka na działce.
Waleria
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Nienawidzę podagrycznika,chyba tak się nazywa.Ma kłącza jak perz,jak się go pozbyć?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”