Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przemo ;-)
Podobają mi się palmy ale w takich warunkach o których pisałam... natomiast w domu a zwłaszcza w małych mieszkaniach są one takie bidne, stłamszone i zabiedzone. Dobrze wiesz, że palmy potrafią urosnąć spore i co potem z nimi? Jednak jest to organizm żywy! Może się mylę ale palm się nie przycina tak jak fikusy czy hoje i nie można ich modelować.
No i chyba źle się czuję przy roślinach z ostrymi liśćmi - a większość (o ile nie wszystkie) takie właśnie liście ma. Kiedyś nawet czytałam (nie pamiętam gdzie ale była a w zasadzie były to ksiązki o radiestezji i energetyce), że palmy nie są dobre tzn ich oddziaływanie na naszą energetykę może być szkodliwe (chodzi oczywiście o te palmy w pomieszczeniach).
Z tego powodu wrażliwsze osoby nie lubią palm i kaktusów w swoim otoczeniu.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Amlos pisze:
Waleria pisze:No wreszcie, skojarzenia!
Nie lubię hortensji, bo kojarzą mi się z grobem..
Podobne cmentarne skojarzenia mam w stosunku do begonii. Nigdy bym ich nie posadziła
na swoim ogrodzie czy balkonie :? .
.
A ja do chryzantem i bratków. Jak idę na cmentarz to gdzie nie spojrzę tam bratki :? Poza tym nie lubię jeszcze surfinii(miałam raz na balkonie i wszystkie kwiatki się do siebie lepiły, a poza tym szybko więdną) i rdestu. :roll:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Karo! Hortensje podziwiam z daleka, piękne białe , wysokie rosną koło któregoś kościoła we Wrocławiu, ta na zdjęciu jest prześliczna, całkiem nie przypomina tych doniczkowych w jakimś smętnym kolorku.
Przemo! Twoje porównanie palm do modelek ubawiło mnie. Modelki z kolei kojarzą mi się z anorektyczkami. Mam to nieszczęście, że w pobliżu mieszka takowa. Bez kosy i białego przebrania straszy ludzi. Do palm nie czuję awersji, jakbym miała mieszkanie o 200m2 większe, pewnie bym miała parę.
Waleria
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witam. Ja nie lubię floksów. W dzieciństwie w ogródku mojej babci rosły jak chwasty i pojawiał się na nich biały nalot. Ochyda!
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

aurynka pisze: A ja do chryzantem i bratków. Jak idę na cmentarz to gdzie nie spojrzę tam bratki :?
Bratki toleruję tylko na balkonie, bo wczesną wiosną nie ma wielkiego wyboru :

Obrazek
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja lubię wszystkie roślinki kwitnące.
No może poza mikołajkiem :D :D
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

jeżeli chodzi i skojarzenia cmentarne to funkie. Ale awersji nie mam do żadnych póki co.
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Od trzech dni głowię się i nic nie wymyśliłam. Ja to nawet kwitnące chwasty lubię :lol:
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ariel pisze:jeżeli chodzi i skojarzenia cmentarne to funkie.
A i tak mi nikt nie zdyskredytuje moich ulubionych funkii ;:50
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Nie lubię nawłoci bo się rozsiewa tam gdzie nie powinna i zawsze fruwają koło niej żądlące owady z szerszeniami włącznie.
alabedz
50p
50p
Posty: 93
Od: 4 lut 2007, o 17:31
Lokalizacja: Luboń

Post »

A ja nie darze sympatia dali- mszyc eje lubia :-(. To pewnie dlatego, ze nie mam jak ich przechowywac. I powoli , zaczynaja mnie draznic male fiolki, ktore jakis czas temu skusilam sie nasadzic. Rozsiewa sie to to wszedzia. Najbardziej drazni mnie gdy juz wlaza na trawe.
Pozdrawiam
ANka
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Wyobraziłam sobie, że gdybym dostała w prezencie domek obsadzony tujami, to na pewno bym je wykarczowała. Jak ja ich nie lubię, a w dodatku jeszcze ten zapach!
Waleria
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

A ja nie lubię chryzantem i nie posadzę na działce białych kwiatków, bo są dla mnie po prostu jak wyprane z koloru, a wiosną i latem ma być kolorowo na działce! (chociaż kwitnące na biało drzewa i krzewy baardzo mi się podobają. Ale dziwni są Ci ludzie :wink: )
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”