Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Według mnie Bros jest najlepszy tylko trzeba regularnie go stosować. Wolę trochę chemii niż działkę bez roślin. W tym roku udała mi się sałata pomimo ślimaków, jakoś jej nie zjadły i zdecydowanie zapobiegł temu Bros.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Sól na działce to może nie najlepsze rozwiązanie, ale równie zabójczy jest dla nich siarczan amonu. Dosłownie się w nim rozpuszczają a nawóz to zawsze nawóz :uszy :uszy :uszy
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

U mnie obecnie jest ,,wysyp" pomrówa wielkiego. Widocznie na terenach za płotem namnożyło się go w dużych ilościach i przechodzą przez płot.Jak by było ich ,,mało" to jeszcze wszędzie składają jajka.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Właśnie teraz składają duże ilości jaj. Trzeba odnajdywać takie mniejsca i jaja utylizować. Ja niechcący znalazłem między gęstymi kępami niezapominajek kiedy wyrywałem z między nich mniszki. poza tym ślimaki bezdomne chyba najbardziej lubią przebywać pod stosami kamieni.

Polecam artukuł poniżej:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1202
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

U mnie te dziady chowają się w grubej korze, którą mam wysypane niektóre fragmenty działki. Mam ich tak dość, że się zastanawiam nad usunięciem tej kory, nawet za cenę późniejszego pielenia :evil: A oprócz tego wpełzną wszędzie ;:223
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Bazyla, a póki co często przegrabiaj tą korę , szczególnie jak jest słońce - jaja ślimakowe łatwo wysychają, albo... zaproś jeża.
Basia
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Że o tym nie pomyślałam ;:14 , basiaamatorka dziękuję za podpowiedź :) Co do jeża, to nie mam nic przeciwko, nawet zaproszenie bym wysłała, ale nie znam adresu :wink: , a poważnie to chyba na jeża nie mam co liczyć, bo musieliśmy naszą działkę dość szczelnie ogrodzić siatką, żeby chociaż trochę ograniczyć wizyty kotów, które zrobiły sobie z niej wychodek ;:223 .

A wracając do ślimaków, to czy ktoś ma jakieś doświadczenia w relacji ślimaki-włóknina ściółkująca? Bo pod tą korą w niektórych miejscach mam ją położoną (to jeszcze po poprzednich właścicielach).
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Witam raz jeszcze :wit , nawiążę do zadanego przeze mnie pytania w sprawie agrowłókniny ściółkującej a sprawa ślimaków. Część jej już usunęłam i usunę chyba wszystko, bo pod tymi usuniętymi połaciami było sporo ślimorów :evil: i złożonych jaj :evil:
Więc jeżeli ktoś będzie planował ten materiał do wykładania, a ma problemy ze ślimakami, szczególnie tymi nagimi, to niech rozważy ten aspekt.

Zrezygnuję chyba też w przyszłym roku z nasturcji, usuwając ją teraz przy jesiennych porządkach stwierdziłam ogrom tych szkodników ukrytych w jej cieniu.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Wszystko zależy pod jakie rośliny i miejscu rozkładamy agrowłókniny. Niestety nie unikniemy ich. Dlatego warto jesienią po zakończonej uprawie ściągnąć agrowókninę. Ja z niej nie zrezygnuję :D W wilgotne dni też trzeba nieraz przejrzeć rośliny bo pod nimi jest ich sporo.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Heja. Ja po inwazji tych paskud w tym roku, będę "konstruował" kij z przykręconym na dole widelcem. Powalczymy. Truchła polecą kompost :heja
:)
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

U mnie na Warmii słychać już o gigantycznych zniszczeniach upraw rolnych ,Ślimaki zjadają rzepaki całe hektary ,walka jest ciężka ponieważ po ciągłych opadach deszczu ,maszyny nie są w stanie wjechać a tym bardziej wyjechać .Ten rok to najbardziej dla nich odpowiednie warunki do rozmażania się i składania jaj
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Będą musieli kaczki paść na tych zaślimakowionych polach, swoja drogą nie zazdroszczę plantatorom.
Basia
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw

Post »

Plantatorzy kupią niebieskie granulki w ilości kilku ton i rozsypią na pola. Warzywa wchłoną jeszcze większe ilości chemii, która zjemy ze smakiem :?
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”