Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11  
Autor Wiadomość
mala-p
 Tytuł: Re: Szerszenie
PostNapisane: 12 wrz 2013, o 09:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
U nas szerszenie urządziły sobie gniazdo pod podbitką.
Rzeczywiście bardzo rzadko atakują ludzi, poza tym zjadają owady wokół domu.
Ale jednak ich towarzystwo to nic przyjemnego, wieczorem strach było wyjść z domu bo pełno ich latało (pora ich polowania), ten odgłos lecącego gdzieś koło głowy szerszenia jest okropny. Generalnie siały postrach.
Mąż próbował czymś psikać w okolicy gdzie wchodziły, między struktonitem a podbitką, ale zlikwidował w ten sposób tylko kilka sztuk.
Zlokalizowaliśmy gniazdo i zadzwoniliśmy do straży pożarnej.
Przyjechali bez problemu, dwóch strażaków ubranych od stóp do głów w specjalne skafandry zlikwidowało gniazdo.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Kasienkar
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 14:38 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
A ja miałam całe wakacje problem z wejściem do mojego tunelu, bo ciągle jakieś szerszenie tam latały.
Nie wiem gdzie mają gniazdo ale gdzieś niedaleko tunelu.

Belfedor
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 15:02 
200p
200p

1 szt.
A ja informuje, że gaśnica na szerszenie nic nie pomogła. Musiałem podkładać ogień do kanału wentylacyjnego na tyczce .

Kasienkar
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 11:06 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Szerszenie giną od posypania talkiem skrzydeł i pancerzyka,
ja polecam antyperspirant w sprayu z talkiem
Muszę sprawdzić czy można kupić talk w sprayu, bo to by było lepsze

EDITA
PostNapisane: 19 sty 2015, o 18:39 
500p
500p

1 szt.
Ciągle zakładają gniazdo pod sufitem w komórce.
Sami niszczymy ich gniazda zagrażają pszczołom i osobom uczulonym.

viola123
PostNapisane: 20 sty 2015, o 00:13 
200p
200p

1 szt.
Szerszenie zazwyczaj nie atakują"swoich", których rozpoznają po zapachu. Ja co roku mam gniazda. I co roku objadają mi lilaki z liści. To ich przysmak. Pokąsały mnie raz, gdy naruszyłam ich gniazdo w ziemi. Wtedy wzięłam się za ich likwidacje. Jest preparat typowo na szerszenie R..d, to taka mała gaśnica. Działa z odległości 5 m i utrzymuje działanie przez 3 dni. Tak, że powracające do gniazda szerszenie jeszcze giną . I chyba się pozbyłam problemu, bo w ubiegłym roku nie było żadnego gniazda.

Belfedor
PostNapisane: 14 maja 2016, o 22:13 
200p
200p

1 szt.
viola123 napisał(a):
I co roku objadają mi lilaki z liści. To ich przysmak. .

U mnie ogołociły całą brzozę, która rosła przy moim domu :D
Swoją drogą zostały wbite. 3 razy podkładałem ogień do kratki wentylacyjnej aż w końcu gniazdo sie spaliło. ;:138

laxus5
 Tytuł: Szerszeń
PostNapisane: 30 maja 2016, o 13:35 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,

mam problem, w komórce u mnie na podwórku królowa zaczyna robić gniazdo. Nie wiem jak się jej pozbyć.
Myślałem o zabraniu gniazda jak wyleci na dwór po 'materiały' do budowania, albo złapać ją jak będzie w gnieździe np. do pudła plastikowego, albo wiadra z przykrywką i gdzieś wynieść.

PILNE

FCAM
 Tytuł: Re: szerszenie
PostNapisane: 3 sie 2016, o 10:06 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
stan65 napisał(a):
Ray dzięki, wygląda nieźle. ;:108 Jak zwykle niezawodny Bros.

Zastosowałem Bros gaśnica na osy i szerszenie i mam pewne obawy. Preparat zawiera: cypermetrynę 0,4 g/100 g (0,4%), permetrynę 0,17 g/100 g (0,17%), tertrametrynę 0,17 g/100 g (0,17%). Producent pisze, że oprysk można wykonać w odległości ok. 5m.
Jakie jest ewentualne skażenie terenu (obszarowo) gdy zastosuje ten preparat na działce – altana? I jaki jest ewentualny okres karencji?
Nie chciałbym się truć (gdyby istniało takie zagrożenie) warzywami rosnącymi w pobliżu altany. Pomimo moich poszukiwań w Internecie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie powyżej pytania.

Emilia
PostNapisane: 3 sie 2016, o 10:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
W zeszłym roku wzywałam straż pożarną do usunięcia gniazda os, większego od piłki nożnej, które wisiało w garażu tuż przy wejściu.
W tym roku szerszenie założyły gniazdo ...pod dachem pokoju, w którym śpię, tuż przy oknie. Włażą szparą między podbitką dachu i ścianą (drewniane). Pokój wyłożony jest boazerią i ze wszystkich szpar sypią się tony drobinek styropianu. Ciągle słychać odgłos dziesiątek bombowców. Nie było możliwości dojścia od zewnątrz, bo drabina za krótka i szerszeni latała masa, więc znajomy nawiercił kilka dziurek w boazerii w pokoju i napsikał z "gaśnicy na szerszenie" do środka, przy pomocy rurki plastikowej założonej na końcówkę . Dziurki zatkaliśmy kołeczkami. Z zewnątrz wejście było też popsikane z pewnej odległości. Na drugi dzień jeszcze widziałam szerszenie próbujące zaglądać do wejścia, ale odlatywały. W środku też już cicho.

x-ja
PostNapisane: 21 sie 2016, o 16:36 
---

0 szt.
Co roku w tym samym miejscu u szczytu dachu , szerszenie robią nowe gniazdo .
Co roku sami z nimi walczyliśmy . Najpierw eM drągiem naruszał gniazdo a później siatką je wyłapywaliśmy , w tym już nie miałam ochoty na taką zabawę , namówiłam go do zakupu gaśnicy.
Przy domu lilaki , brzozy i duży jesion są oblegane przez te owady . Do niedawna był spokój , na dworze zimno , zmniejszona agresywność . W dni gorące robią się nerwowe , potrafią napędzić strachu nagle pojawiając się przy twarzy plując jadem .
W ubiegłym roku roku miałam zaszczyt być ugryzioną . Leżałam przed domem opalając się , nagle poczułam ból , użądlił mnie w tyłek :wink: tak go walnęłam że łeb z żądłem zostawił . Nie wiem jak inni reagowali na ugryzienie , ja odczuwałam okropny ból dosłownie od pasa w dół nawet kości bolały , nie jestem uczulona więc innych atrakcji nie było ale i tak nie chciała bym tego powtórzyć .
Wczoraj wieczorem eM spryskał gniazdo . Dzisiaj rano kilka leżało martwych , co jakiś czas spadał kolejny którego dobijaliśmy co by się nie męczył . Dzisiaj oprysk trzeba będzie powtórzyć bo po południu ruch wokół gniazda się zmógł . Najważniejsze by ubić matkę , tylko weź się dostań do gniazda :roll:

Jak ktoś nie widział to tak wygląda gniazdo
W środku wylęgarnia
Obrazek

Kanały wentylacyjne
Obrazek

Belfedor
PostNapisane: 22 sie 2016, o 12:47 
200p
200p

1 szt.
tija natura potrafi zaskakiwać, to dzieło sztuki ;:oj

Karo
PostNapisane: 22 sie 2016, o 16:55 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Ja też patrzę z podziwem na tę misterną robotę.
Takie maleństwa a potrafią tak wielkie i doskonałe w budowie stworzyć arcydzieło.

❤ KaRolinki

x-ja
PostNapisane: 23 sie 2016, o 08:27 
---

0 szt.
Dokładnie , dzieło sztuki ;:333 a co powiecie o tym wzorze na zewnątrz ?
Celuloza z różnych drzew , widać po kolorach , brązy , beże różne odcienie , wszystkiego nie widać na zdjęciu i że im się chciało tak w te paseczki :roll:
Gniazdo było olbrzymie , ile materiału i pracy trzeba było w to włożyć
Obrazek
W tym roku mamy chyba podwójne gniazdo bo są dwa osobne wloty ;:oj ale i ten rok wyjątkowy . Później zaczęły budować gniazdo i było ich o 100% więcej , całe tabuny siedziały na drzewach .
Dzisiaj mogę powiedzieć , że bez największego wysiłku odnieśliśmy pełny sukces .
W gnieździe cisza i wokoło ani jednego owada . Gniazda jednak nie da się zdjąć w całości bo większość schowana jest w ociepleniu . Na razie tak zostanie bo to dość wysoko ,trzeba by budować specjalne rusztowanie lub wypożyczyć drabinę strażacką .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 144 ]  Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości