Szerszenie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Lucia
200p
200p
Posty: 222
Od: 17 paź 2011, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: szerszenie

Post »

Historia mrożąca krew w żyłach. Co do szerszeni w domach zastanawiam się jak wleciały bo chyba nie oknami/drzwiami wtedy przecież od razu by się je zauważyło?
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: szerszenie

Post »

Też się nad tym zastanawiam ...
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: szerszenie

Post »

Zanim coś się zniszczy proponuje poznać odmienny punkt widzenia http://forum.przyroda.org/topics9/broni ... 81,225.htm
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: szerszenie

Post »

Do tej pory gniazda os czy szerszeni w domu usuwała straż pożarna, teraz ponoć przepisy się zmieniły i trzeba wynająć sobie odpowiednią firmę, albo samemu usunąć. Psp już się tym nie zajmuję.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Lucia
200p
200p
Posty: 222
Od: 17 paź 2011, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: szerszenie

Post »

To prawda, też słyszałam jak mówiono o tym w wiadomościach, interweniują teraz już tylko w miejscach typu np przedszkole
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: szerszenie

Post »

Ja się zastanawiam czy ten wzrost liczby szerszeni jest chwilowy, (bo np łagodna zima czy coś innego) czy zaczął się wieloletni wyż :( ,jeszcze jesienią obserwowałem po kilka sztuk szerszeni na jednym krzewie bzu obgryzały korę a może ostrzyły sobie zęby na nas :wink: ,późnym latem przy dojrzałych winogronach też co dnia widać było szerszenia.

W Lubuskim były śmiertelne wypadki po kontakcie z szerszeniami, nie tak dawno 3-4 lata temu chyba, szczegółów nie znam.
Pozdrawiam
leon
50p
50p
Posty: 53
Od: 26 paź 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: szerszenie

Post »

Straż pożarna nadal usuwa gniazda os czy szerszeni, trzeba tylko im zabezpieczyć specjalną gaśnicę. Pytałem tego roku strażaków.

Pozdrowienia
Leszek
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: szerszenie

Post »

Powiem tak - śmiertelnych wypadków z udziałem samochodów jest codziennie mnóstwo, a mimo to jakoś nikt nie wpadł na pomysł, żeby zakazać ich produkcji albo żeby ograniczać ich "występowanie" na terenach użytkowanych przez ludzi. Za to owady czy inne zwierzęta - a juści. Rozumiem, że gniazdo zbudowane przy drzwiach wejściowych może być niebiezpieczne, ale chyba za bardzo próbujemy pozbywać się tych owadów z naszego otoczenia, a jeszcze tzw. dziennikarze uwielbiają w sezonie ogórkowym donosić o śmiertelnych przypadkach spowodowanych użądleniem. Przy czym nawet nie zadają sobie trudu, żeby sprawdzić, jaka była prawdziwa przyczyna zarówno użądleń, jak i śmierci. Współczuję użądlonym, takim jak Simbi, bo to z pewnością nie jest przyjemne, ale szerszenie w lesie mieszkają, to my wchodzimy im w drogę, a nie one nam.
A prawda jest taka, że szerszenie są nam potrzebne, choćby do kontrolowania populacji innych owadów, które mogą nam uprzykrzyć życie. A, zapomniałam, przecież na wszystko pomoże chemia - spryskamy siebie, dom, rodzinę, domowe futrzaki, ogród i co tam nam jeszcze przyjdzie do głowy, i już szerszenie nie będą nam do niczego potrzebne. Jak niegdyś w Chinach wróble, a teraz we Włoszech czy Francji szpaki.
Powyżej domu mojego sąsiada od lat mają swoje gniazdo szerszenie. Codziennie spotykam jakiegoś w ogrodzie. Rzadko który zagląda do domu, w przeciwieństwie do os, które są niezwykle natrętne. Szerszenie najczęściej polują w ogrodzie, w miejscach, gdzie jest wiele innych owadów, a siedząc na tarasie obserwuję, jak zakręcają koło domu i lecą do lasu powyżej.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: szerszenie

Post »

anwi pisze: Jak niegdyś w Chinach wróble, a teraz we Włoszech czy Francji szpaki.
.
O co chodzi ze szpakami u żabojadów i makaroniarzy? Co znowu wymyślili?
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: szerszenie

Post »

Uważają je za szkodniki, bo im winogrona ponoć wyjadają... I tępią. A na szkodniki to wolą pryskać chemią.
pozdrawiam
Aneta
Lucia
200p
200p
Posty: 222
Od: 17 paź 2011, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: szerszenie

Post »

Co kraj to obyczaj.
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: szerszenie

Post »

Pewnie że jak wszytko inne i szerszenie mają swoja role do odegrania, ale stwarzają czasem zagrożenie i wtedy lepiej się ich pozbyć, np uczulone dziecko, czy osoba ze stwierdzona wrażliwością na ukaszenia, wtedy pewnie koleżanka Aneta nie siedziała by na tarasie obserwując, prawda? Ale ja w sumie głównie zabrałem głos bo byłem ciekaw czy użytkownicy forum również dostrzegają duży wzrost liczebności? a może się mylę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: szerszenie

Post »

Jestem uczulona, a mimo to obserwuję. I nie wpadam w panikę. Reaguję racjonalnie, nie wytępię wszystkich niebezpiecznych dla mnie owadów (nawet ukąszenie komara powoduje u mnie przykre konsekwencje), jak też i nie pozbędę się wszystkich potencjalnie niebezpiecznych substancji z mojego otoczenia, bo to po prostu niemożliwe. Powtórzę jeszcze raz, bo jak zwykle każdy czyta to, co chce - rozumiem usuwanie gniazd z miejsc tzw. wrażliwych (np. wejście do domu, okno). A wzrostu liczebności nie dostrzegam. Czasem os się może więcej kręci, ale i też one bardziej wścibskie, przez co i niebezpieczniejsze.
pozdrawiam
Aneta
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”