Allelopatia - wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
x-m-h
---
Posty: 205
Od: 3 gru 2013, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Tak, wiem. Dzięki. Jest jasność. :) Z sałatą to miała być druga wersja, ale nie ukrywam, że pierwsza wersja (z psiankowatymi) mi bardziej odpowiada. Skoro jak dotąd nie padło żadne przeciwwskazanie, to obieram za cel plan pierwotny. A sałata będzie sobie rosła tylko z rzodkiewką, jak zakładałam wcześniej, obok marchwi.
Awatar użytkownika
agu_rodniczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 sty 2015, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Allelopatia - wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

już częściowo ogródek rozplanowałam na ten rok, biorąc pod uwagę Wasze informacje z tego posta, trochę mi się nie zgadza i parę sprzecznych informacji znalazłam, na przykład niektórzy piszą z Was, że koper z marchwią działają na siebie niekorzystanie, inni, że super :) i tu powstają dylematy początkującego ogrodnika, ale postaram się jak mogę, żeby pomimo tych sprzeczności dobrze wszystko zaplanować.

Pozdrawiam Was serdecznie
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Allelopatia - wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Kapusta i rzodkiewka, posadzone w pobliżu pomidorów, opóźniają ich kwitnienie nawet o 2 tygodnie.
Ogórki posadzone w pobliżu pomidorów mają mniej kwiatów i zawiązują mniej owoców.
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Allelopatia - wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Jeśli chodzi o sąsiedztwo dla ogórka, to nieco przypadkowo, a nieco z inspiracji męża pozwoliłam mu piąć się po kukurydzy i zauważyłam, że wchodzi na nią chętniej niż na szorstki słonecznik. (Dotychczas sadziłam słoneczniki w ogórkach, rzadko rozrzucone, jako dodatkowe podpory dla pionowo prowadzonych ogórków.)
A dziś dokopałem się przypadkowo do informacji w starej książce o uprawie warzyw, że można kukurydzę sądzić współrzędnie z ogórkiem jako roślinę osłonową, cokolwiek to znaczy.
Ogórki Śremskie już mi wschodzą na parapecie, a kukurydza zasiana w tym samym terminie ani drgnie.
Pozdrawiam, Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”