Allelopatia - wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
antek5
50p
50p
Posty: 77
Od: 26 gru 2012, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska(charsznica)

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

kazko47 pisze:Witam.Chcę się podzielić doświadczeniami z ub.roku.Zmienialiśmy miejsce pryzmy kompostowej i na tym miejscu(resztki kompostu) posadziłem pomidory,obok ogórki (dzieliła ich tylko ścieżka).Przy pryzmie rośnie orzech włoski,owocujący.Wszystko niezgodne z zasadami dobrego sąsiedztwa.Pomidory i ogórki były super.Nigdy nie mieliśmy tyle ogórków i pomidorów.Bez chemi,tylko gnojówka z pokrzywy.
Według mnie przyczyną dobrych zbiorów było właśnie miejsce po kompostowniku.
Oprócz próchnicy i składników odżywczych, było ta dużo pożytecznych mikroorganizmów glebowych. I to właśnie one blokowały rozwój patogenów.
Przejrzyj wątek efektywne mikroorganizmy EM. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=18&t=5546
janewa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 25 lut 2013, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Ogórki prowadzone na sznurkach uprawiam od lat. Dobrze się sprawdza. Tyle że oprócz pracy przy postawieniu stelaża, trzeba jeszcze sukcesywnie okręcać łodygi wokół sznurków. Ale warto. Łatwiej podlewać, zbierać a ogórki czyste no i ta oszczędność miejsca bezcenna.
barkaskarfre
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 11 lut 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno, woj. Wielkopolskie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Witam
Chciałbym posiać ogórki na sznurki w gruncie. By zaoszczędzić miejsca na zioła ok. 2m x 5m- estragon, majeranek, tymianek, bazylia, ostropest plamisty, oregano, hyzop, stewia, kozłek, lebiodka -- bo przeznaczałem na nie 3,6m x 5 m - dwa rzędy długości 5m a między nimi 180 cm, a po brzegach 90 cm -- no i przeglądając forum znalazłem ,
Wg forumowicz
"Najbardziej praktyczny jest system rzędowo-pasowy.

Obrazek


Przy takiej uprawie jest swobodny dostęp do każdego rzędu roślin"

"Jeśli ktoś zechce posadzić 1 szpaler ogórków to proponuję taki oto schemat sadzenia/ siewu/ "


Obrazek

I wczoraj 18.04 wymierzyłem pod ogórki rozstawę:

Obrazek

I mam takowy zamiar wysiać oprócz NADUSHA i POTOMAC jeszcze ogórki TESSA
Do JANEWA :
może masz jakieś zdjęcia swoich ogórków na sznurkach w gruncie i jakieś rady co do takowej uprawy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam Alfred
mordzio
50p
50p
Posty: 51
Od: 23 paź 2012, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Jaki krzew owocowy (najlepiej jadalny) polecacie posadzić w bliskim sąsiedztwie orzecha?
Niestety moja działka sąsiaduje z wielkim orzechem, który to rośnie przy samym płocie.
Pozdrawiam Marcin
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Witajcie,

czy możecie mi podpowiedzieć, gdzie mogę przeczytać o prowadzeniu ogórków po sznurku? Rozumiem, że w taki sposób można prowadzić zwykłe gruntowe ;:173.
Joasia
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Yoannak, zerknij na warzywnik renzal
lili173
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 mar 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kórnik, Wlkp

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Poradźcie mi bo nie wiem czy dobrze kombinuje. Czy jeśli pomidorami a ogórkami mam już posianą bazylię i aksamitki, a posieję jeszcze buraki i cebulę to nie będą już sobie przeszkadzały? Myślałam też żeby obok nich posiać fasolę szparagową ale nie wiem czy to dobry pomysł :?
Pozdrawiam Lili
Awatar użytkownika
kosa4321
50p
50p
Posty: 51
Od: 15 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bieszczady
Kontakt:

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

A ja mam pomidory z ogórkami posadzone w szklarni ;:14 , w następnym roku może papryka pójdzie zamiast ogórków :wit
Ciekawi mnie czy coś może odganiać miniarkę ? Jedyny problem w szklarni...
Dzięki Erazm za tworzenie tych świetnych tematów.
miisia
100p
100p
Posty: 146
Od: 5 lut 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Zaczęłam ten wątek czytac,dopiero 1 str ale w pełni zgadzam sie z Erazmem ze rządek marchewki naprzemiennie z dymką daje swietne wyniki. :tan .Robię tak juz 3 lata z rzędu i rzadko mi sie trafi robaczywa marchewka ;:215 ,a to zasługa forum poniewaz gdzies wyczytałam i tak stosuję i tego na pewno nie zmenię.Natomiast zrobiłam babola bo posadziłam jezyny blisko malin i nie wiem czym je przegrodzic ;:145 .Prosze o radę.
Marianna
missjellyfish2
50p
50p
Posty: 75
Od: 17 lis 2013, o 02:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Bazylię powinno się sadzić między pomidorami, jej aromat chroni pomidory przed szkodnikami. :D
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Też w tym roku miałem marchew posianą obok cebuli-dymki i nie było w niej robaków ale niezbyt duża wyrosła bo woda wiosną długo stała.
Marchew słabo rośnie na żyłach wodnych.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

... i ja tez posadzilam ceubule miedzy marchewka. niestety moja cebula zostala calkowicie zagluszona natka marchewki :? jednakze na jesien udalo mi sie wykopac troche malych i srednich cebulek. wniosek - trzeba zrobic wieksze odstepy...

Pytanie - jak duze odstepy robicie miedzy marchewka a cebula?
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Wzajemne oddziaływanie roślin... - 1cz.

Post »

Chyba czas odświeżyć wątek :lol:
Planując warzywnik zastanawiam się nad wzajemnym odziaływaniem marchwi z burakiem ćwikłowym-nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji, może ktoś pomoże.
Druga sprawa to burak ćwikłowy z czosnkiem...Na tej stronie http://docs8.chomikuj.pl/211446418,0,1, ... edztwo.doc mam wrażenie, że coś nie gra...Dla buraka czosnek jest ble, ale dla czosnku burak jest ok...więc mogą rosnąć koło siebie czy nie mog a? :roll:
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”