Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Nemaslug ceny

Post »

trzmiel pisze:Witam ceny NEMASLUG 250 mln/450zł, 30mln/78/zł
Pozdrawiam Maciek
Strasznie drogi. Nawet cena 50 zł. to dużo. Czy opłaca się go kupić na działkę? Wątpię. Lepiej z nimi walczyć domowymi sposobami. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Trafiłam tu przez wyszukiwarkę, szukałam informacji na temat preparatu Nemaslug....
Ale ja mam podobny problem jak Krajewska - ślimaki w skorupkach.... Ślimakole itp. jakoś im nie zaszkodziły.
Czy jest coś podobnego to preparatu z nicieniami ????
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nemaslug

Post »

Witam. Nemaslug działa na wszystkie ślimaki w tym również skorupkowe. Pisałem o tym w temacie Ślimaki. Pozdrawiam Maciek
Maciek
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Slimaki a nemaslug

Post »

Witam.
Czy ktos już zastosował Nemaslug i moze sie podzielić swoimi uwagami na ile jest on skuteczny? Mieszkam w rejonie gdzie ślimaki bezskorupowe są plagą i walka z nimi domowymi sposobami tzn. zbieranie, solenie itp to walka z wiatrakami.

I drugie pytanie czy teraz, czyli w październiku można go jeszcze zastosowac? temperatura nocą spada poniżej 10 stopni a to ponoć szkodzi nicieniom ?

Z góry dziekuje za wypowiedzi/
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

nikt nie podzieli się swoimi doświadczeniami z nicieniami na ślimaki?

Interesuje mnie dlaczego trzeba stosować Nameslug raz na miesiąc. Czy niecienie nie rozmnożą się na tyle by w sezonie stosowac środek tylko 2-3 razy?

Poza tym czy przez owe nicienie nie będzie robaczywych jarzyn?

z tego co czytalam w internecie stosowano go na kapuste i sałatę.

Czy trzeba zlewać tylko grządki czy trawniki też ?
Pozdrawiam.
Ola
ROCHCIO
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 lis 2007, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Cieszyńska

Post »

Witam,
mam pytanie odnośnie wilgotności. A gdyby tak użyć preparatu, jak ziemia będzie nasiąknięta np kilkudniowym opadem deszczu.
Chyba nie wszystko zrozumiałam. Ile trzeba wykonać zabiegów w sezonie, by ślimaki nie wróciły
Jak często trzeba powtarzać zabiegi, by zachować pełną ochronę
pozdrawiam Elżbieta
"Otwartą księgą jest natura dla tego, co w niej czytać umie." -Konstanty Damrot
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nemaslug na slimaki

Post »

trzmiel pisze:Potwierdzam Nemaslug jest przeznaczony głównie do zwalczania ślimaków bezskorupkowych a szczególnie pomrowników. Jednak jest skuteczny również na inne ślimaki nie tylko pomrowniki. Praktycznie wykazuje 0 skuteczności na slimaki ,,skorupkowe" .
Pozdrawiam Maciek
a parę stron dalej:
trzmiel pisze:Witam. Nemaslug działa na wszystkie ślimaki w tym również skorupkowe. Pisałem o tym w temacie Ślimaki. Pozdrawiam Maciek
No to w końcu która wersja jest ostateczna, bo już się pogubiłam...
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Odświeżam temat, może w końcu ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami :(
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

No to ja odpowiem na wasze pytania z racji zastosowania Nemasluga w moim ogródku.
Kupiłam opakowanie za około 100 zł i zgodnie z instrukcją rozlałam zawiesinę jakiś 1,5 miesiąca temu po ogrodzie.
Efekt tego działania jest taki.
Po trzech tygodniach było widać masę nieruchawych ślimaków bezskorupowych, które chyba zdychały bo były coraz mniejsze aż uschły o ile przedtem nie zjedli ich pobratymcy - brrrrrr.....- kanibale.
Ślimaki skorupowe czyli głównie winniczki w tym czasie miały się dobrze i żaden z nich nie wyglądał na zainfekowanego.
Na dzień dzisiejszy - ślimaki bezskorupowe są ale dużo mniej niż przedtem. Przy czym są zdrowe i w niczym nie przypominają tych zasychających na początku.
Oczywiście przy stałym utrzymywaniu wilgotności w podłożu - w tym roku pomogły dużo same deszcze.
Ślimaki winniczki nadal mają się dobrze i nie widać by gdzieś były puste skorupki po padniętych pod wpływem Nemaslugu.
Wniosek taki.
Można zastosować ze skutkiem pozytywnym Nemaslug, ale trzeba taki zabieg powtórzyć po 2 miesiącach, żeby odślimaczanie było skuteczne.
Ale dobrze robić to w grupie sąsiedzkiej gdyż i tak po czasie ślimaki przywędrują z sąsiednich działek.
Nemaslug na winniczki nie działa.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Czy skutkował na wszystkie ślimaki nagie, chodzi mi o wielkość duże też, czy tylko małe?
Zastosowałaś w ogrodzie tzn. na warzywnik też ? Czy na całość, kwiaty, trawa ??
Jeszcze zapytam o wilgotność, czy polewałaś dodatkowo wodą, czy same deszcze wystarczyły ?

Niestety firma, która sprzedaje Nemaslug nie odpowiada na żadne meile z zapytaniami :cry:
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Skutkował na wszystkie ślimaki nagie.
Nie podlewałam bo nie było sensu, każdy dzień padał deszcz.
Ale i tak akcja skończyła się po tym okresie opadów, pomimo podlewania.
Zamieszkałe ślimaki nagie nie żyją, ale przychodzą nowe - sąsiedzkie.
Nemaslug trzeba by było powtórzyć ale teraz nie ma to już większego znaczenia.
Jeśli powtórzę to w przyszłym roku.
Wylany został dookoła działki i przez środek.
Ślimaki jako wędrujące same go rozniosły gdzie nie było podlane.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nemaslug na ślimaki ?

Post »

Kto ma jakie doświadczenia ztym środkiem, gdzie kupowaliście, bo niby już spory czas jak środek wszedł na nasz rynek a ciągle prawie nic nie można o nim wyszukać.
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Re: Nemaslug na ślimaki ?

Post »

Wszystko o NEMASLUG można znaleźć na stronie
www.trzmiel.pl
chętnie też odpowiemy na wszystkie telefony.

NEMASLUG?

Biopestycyd do zwalczania ślimaków nagich


2).

PROBLEM

Ślimaki nagie

Ślimaki nagie są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych szkodników roślin uprawnych. Powodują poważne szkody w wielu uprawach rolniczych, ogrodniczych oraz ogródkach przydomowych. Atakują one cała gamę roślin, zjadając liście, kwiaty, nasiona, łodygi i system korzeniowy. Wszystkie gatunki ślimaków są w stanie stworzyć szkody podziemne. Środki chemiczne (granulaty) działają tylko przeciw ślimakom żerującym na powierzchni i są toksyczne dla zwierząt domowych, fauny i flory. Nemaslug działa pod ziemią, zapewniając kontrolę w miejscach gdzie szkodnik jest często obecny.


3).

ROZWIĄZANIE


Jak działa Nemaslug

Nemaslug zawdzięcza swoja stałą efektywność sposobowi działania. Zastosowany na glebę preparat uwalnia zawarte w nim nicienie w ich najbardziej energicznym stadium infekcji. Te agresywne organizmy poszukują i atakują ślimaki. Wnikają one w ciało ślimaka poprzez otwór grzbietowy, znajdujący się z tyłu płaszcza (wzniesiony obszar z tyłu ślimaka). Po przedostaniu się do wnętrza, nicienie uwalniają bakterie, które powodują, że ślimak przestaje jeść w przeciągu trzech dni. Płaszcz puchnie podczas namnażania się nicieni i ślimak ginie pod ziemią w przeciągu 7-10 dni. Nicienie kontynuują namnażanie podczas rozkładu ciała ślimaka i pojawia się następne pokolenie, które przechodzi do gleby i poszukuje swojej następnej ofiary.


4).


Zawartość

Każde opakowanie Nemaslug zawiera infekcyjne, młode nicienie w wilgotnym, obojętnym nośniku. Po rozpuszczeniu w wodzie, nicienie tworzą zawiesinę, która może być naniesiona na uprawy w łatwy sposób.



5).


Nemaslug, oparty na unikalnej odmianie patogenicznych nicieni rozwijających się w ślimakach Phasmarhabditis hermaphrodita, zapewnia doskonałe biologiczne rozwiązanie dla problemu ze ślimakami nagimi.

KORZYŚCI


? Jedyny w swoim rodzaju produkt biologiczny
? Produkt naturalny, bezpieczny dla użytkowników, konsumentów, fauny, flory i środowiska
? Łatwy w zastosowaniu - podczas podlewania
? Działa do 6 tygodni, jedna dawka chroni większość upraw podczas ich wzrostu lub etapu wzrostu siewek, koniecznie powtarzać aplikacje co 6-8 tygodni małymi dawkami!
? Szkodniki nie uodparniają się na preparat
? Kompatybilny z szeroką gamą pestycydów chemicznych
? Nie pozostawia osadu na uprawach. Może być stosowany przez cały czas.
? Kompatybilny z innymi systemami biologicznymi/zintegrowanymi systemami kontroli szkodników
? Nietoksyczny, nie wymaga specjalnych ubrań ochronnych
? Brak restrykcji dotyczących utylizacji



6).

DLA OSIĄGNIĘCIA NAJLEPSZYCH WYNIKÓW


Dla upraw zagrożonych podczas kiełkowania, zaraz po wykiełkowaniu lub po rozsadzeniu, zastosować preparat 5 dni przed pojawieniem się roślin/rozsadą. W innych wypadkach preparat stosować okresach narażenia upraw na zniszczenie.

Przełożyć zastosowanie preparatu na późniejszy okres dla upraw podatnych na zarażenie w ostatnim stadium uprawy. Dla przykładu, przy uprawie ziemniaków, zastosować Nemaslug 6-7 tygodni przed zbiorami, w okresie, kiedy bulwy są najbardziej wrażliwe na atak ślimaków.

Dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów należy używać preparatu, gdy temperatura gleby wynosi od 5?C do 25?C.

Pozdrawiam Maciek
Maciek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”