Zielone pędy u roślin tarasowych zimą

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Zielone pędy u roślin tarasowych zimą

Post »

Moje roślinki w doniczkach, które przechowuję w piwnicy, wypuszczają zielone pędy... co mam zrobić są to: męczennica, datura i fuksja na pieńku(ma nawet pączki kwiatowe). Pomocy!
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ja po raz pierwszy zimuję datury i też zauważyłam młode pędy (takie blado zielone).
Pomyślałam sobie ,że chyba je usunę po prostu ale teraz to poczekam na rady bardziej doświadczonych :P
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

To oznacza tylko jedno - rośliny zakończyły okres bezwzględnego spoczynku, a ponieważ w pomieszczeniach jest za ciepło rozpoczęły wegetację.

W przypadku męczennicy i fuksji trzeba je wynieść na światło w miarę możliwości w jak najchłodniejsze miejsce.

Co do datury to się nie wypowiadam bo nie mam jej i nigdy nie uprawiałam.Ale wyłamywanie zielonych pędów nie wydaje mi się dobrym sposobem. Roślina jeśli zaczęła wzrost to za 2 tygodnie wybiją następne pąki śpiące i co?
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

czyli męczenniny i fuksji pozwolić rosnąć?
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

jak schodziłem dziś do piwnicy to wziąłem ze sobą miarę... i odrosty na męczennicy mają juz ponad 30 cm. Skandal!
Ogrodnik111
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 8 sty 2007, o 18:17
Lokalizacja: Oleśnica

Post »

przede wszystkim rośliny muszą być w pomieszczeniu widnym o niskiej temp ,ogranicz podlewanie do minimum i nie stosuj nawozów podcczas zimowego spoczunku.Problem z Daturą zawsze występuje gdy przechowujesz ją w domowych warunkach postaraj się już od lutego dostarczyc jej więcej światła np jak najbliżej okna a w dni pochmurne doświetlaj idealnie jest kupić do tego celu specjalne żarówki. :wink:
Ogrodnik
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

U mnie w piwnicy stale wybijały fuksje. Nic nie robiłam do lutego, a potem te nowe przyrosty skracałam do pierwszej nowej /bladej / pary liśći. Wystawiałam w cieplejsze miejsce- roślina się stopniowo aklimatyzowała i potem już wolniej następowały normalne przyrosty. Tak robiłam z własnymi kwiatami...nowe blade przyrosty i tak trzeba potem przyciąć , bo są wyciągnięte...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A co proponujecie zrobić z moją datura. Pisałem tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=285
Pozdrawiam Andrzej.
Ogrodnik111
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 8 sty 2007, o 18:17
Lokalizacja: Oleśnica

Post »

Erazm pisze:A co proponujecie zrobić z moją datura. Pisałem tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=285
Ta mniejsza wygląda nieźle ale ta większa to mały koszmarek :cry: W twojej piwnicy jest zdecydowanie za ciepło i za ciemno w tych warunkach to ja nie daje im szans na przetrzymanie . Jak najszybciej zmień miejsce a pędami się nie przejmuj nawet jak je skrócisz to się nic nie stanie wiosną szybko odrobi straty ale uważaj też na mszyce i przędziorki one uwielbiają takie młode przyrosty nawet o tej porze roku :shock:
Ogrodnik
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ogrodniku proszę o udzielenie jeszcze jednej odpowiedzi w tej sprawie w temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=49177#49177
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
karolina7787
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 15 mar 2007, o 19:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Na dwór

Post »

Jest na tyle ciepło na dworze że bez obaw można je wystawic na dwór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”