Zysk - co najlepiej uprawiać?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

A owoce do sprzedania na Warmii i Mazurach, bo z borówkami tu kiepsko, ziemia chyba nie taka i klimat, więc i ceny detaliczne skandalicznie wysokie... Konkurencji chyba nie ma, jeśli ktoś hoduje, to tylko na własne potrzeby, a w większych ilościach nie ma :( W środku sezonu borówkowego można kupić tylko w małych pudełeczkach, od jednego dostawcy, w tym roku o ile pamiętam po 8-9 zł. za pudełeczko. Nie pudełko, tylko pudełeczko... Ale jaka to waga, nie wiem, chyba ze ćwierć kilo...

To samo z czarną porzeczką, co ja się naszukałam czarnej porzeczki, która teoretycznie powinna rosnąć wszędzie... W końcu kupiłam za relatywnie duże pieniądze od gospodyni z sąsiedniej wsi z jej ogródka... Dziwne, że kilkanaście kilo porzeczki to już taki problem :shock:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

Nalewko a jaki ja miałem problem z dostaniem czerwonej porzeczki :shock:
koniec końców......musiałem odwiedzić piwnicę mojej nieżyjącej babci....
ona zaprawiła kilka lat temu w słoiczki
bo u siebie nie dostałem nigdzie :(
więc albo za tania..i nie opłacało się nawet zebrać.....albo nie uprawiają ludziska
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co najlpiej uprawiac dla zysku?

Post »

Grzesiu - przez kilka lat w Wielkopolsce masowo likwidowano uprawy porzeczek - czerwonej i czarnej. Nasi sąsiedzi (Niemcy) przestali ją kupować - więc nie opłacało się jej trzymać. Za to na dużą skalę uprawia się szparagi - przynajmniej w Wielkopolsce.
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

witam wszystkich :D . jestem tu nowy. czytam to forum od kilku miesięcy i postanowiłem się zarejestrować. potrzebuje porady.
jestem młodym mężczyzną. urodziłem się i wychowałem na wsi. ukonczyłem technikum agrobiznesu.posiadam tytuł technika. moją przyszłośc wiąże z gospodarstwem. w najbliższym czasie rodzice przepiszą na mnie 10 ha gospodarstwo(niestety większość ugoru). chciałbym je zmodernizować. mam odłożone pieniążki. Myslałem o postawieniu na początek kilku tuneli z pomidorkami,ogórkami lub papryką.

i tu pojawiają się schody dlatego zwracam się do Was z prośbą i pytaniami. od czego zacząć,jak się za to wziąć i ogólnie.
w dalszej części wątku podam w czym konkretnie mam "problem"
na początek słynne pytanie "pomożecie" ?? z góry dzięki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

dzięki za linki. przeczytane :) ja własnie już praktycznie zdecydowałem się na te tunele. i tu pojawia się cała masa pytań. wiem że są one(te pytania) zadane w innych tematach i są na nie odpowiedzi lecz nie tak dokładne jak dla amatora. myślę ze wypowiadam się nie tylko w swoim imieniu lecz w imieniu innych którzy szukają informacji lecz nie mają konta lub po prostu "wstydzą się" zapytać :) dlatego postanowiłem załozyć ten temat

potrzebujemy(my początkujący "amatorzy") ludzi którzy zbiorą to do "kupy" chwycą za głowę i wbiją jak powinno być. napiszą wszystko po kolei,tłumacząc jak chłop krowie na miedzy:) z góry dzięki wszystkim za zaangażowanie
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

Ale CO ma być napisane? Pytaj konkretniej, proszę.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

chodzi o te tunele. czy po jednym tunelu papryki ogórka i pomidora to nie za dużo jak na początkującego? chciałbym postawić te tunele z rurek. ceny orientacyjne foli znam. ile kosztowało by postawienie tunelu 30x7,5 -standardowy?
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

następnie chodzi o odmiany. takie z którymi sobię poradzę.
myślałem o tych:
papryka-socrates, yecla? lub red knight
ogórek-merengue
pomidor- i tu jest kłopot:) chodzi mi o odmianę w miarę nie trudną w uprawie lecz nadającą się do sprzedaży:)

wiem ze na forum jest mnóstwo odmian lecz nikt nie opisywał za bardzo trudności z uprawą ich.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

Uprawa po jednym tunelu danej uprawy raczej mały ma sens , trzeba pamiętac o zbycie ... Z kilkoma skrzynkami będziesz jeździł na giełde ? Taka min. ilośc to 3-4szt. . Tunelu za bardzo teraz nie opłaca sie stawiać nowego ( cena stali ) . Lepiej kupić używany . Trzeba poszukać w necie , popytać u ogrodników , może przejechać sie kiedyś na giełde i tam zasięgnąć języka , dać ogłoszenie itd. Same tunele nie przyjadą do Ciebie , dasz wiare . W naszej okolicy jeszcze ze 2-3 lata temu w super stanie chodziły 2-2.5 tys. Teraz nieco więcej , bo ogrodnicy mieli dość dobry rok na pomidorach :wink:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

Poszukaj przetargów w wojsku, ich namioty nadają się na tunele, dokupisz folię i gotowe.
Koleżanka kupiła bodajże za 200-300 zł.
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

mówiąc wprost stać mnie na postawienie 4 tuneli. mogę obsadzić wszystko pomidorkami lecz nie wiem czy dam rade je "utrzymać"
do duuuużej giełdy rolno-spożywczej mam około 50 km zbyt jest pewny. chodzi tylko o to aby "się opłacało".
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

Jeżeli pomidory jeszcze nie były uprawiane ,to masz idealną glebę i pewnie uda się każda odmiana ,bo ziemia nie jest zagrzybiona,musisz zdecydować gdzie będą sprzedawane ,na hurcie ,czy detalicznie, a wtedy można wybrać odmianę,np. carmello ,zmięknie przy sprzedaży hurtowej, a samemu można zaryzykować. Uprawiałem wiele odmian i każda się dała sprzedać ,ważnie ,aby prawidłowo odżywić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”