Zysk - co najlepiej uprawiać?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

Technik21
Powodzenia, a tak z mojego doświadczenia to najważniejsze aby się nie poddawać nawet po kilku nieudanych próbach, sadzić obserwować robić nawet notatki, i zostawić kilka groszy, bo ze startem różnie bywa, a to cena do bani albo jakaś zaraza się przyplącze
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

Technik21,
powodzenia życzę, dużo pracy przed Tobą, rozeznaj dobrze jak ze zbytem towaru żebyś kiedyś nie musiał opuszczać poniżej kosztów produkcji.
Awatar użytkownika
aska73
100p
100p
Posty: 194
Od: 2 lip 2011, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Potrzebna porada - od czego zacząć?

Post »

A dlaczego przygoda z pomidorami okazała się wielką klapą? Napisz proszę bo może dzięki Twoim doświadczeniom ktoś inny uniknie takich samych błędów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

moi znajomi uprawiali kiedys cukinie kabaczki i patysony, roślin bardzo dobrze rosły , jednak wymagaja dosc dużo pokarmu, i sporo wody, potem sprzedawali je w siatkach po 10 -15 kg do sklepików warzywnych po okolicy . zysk był około 0,8 -1 zł za kg tego warzywa , nie licząc kosztów dojazdów , i bywały tyg. takie ze nie sprzedawało sie nic, bo ludzie w budkach kupowali po 1 zł a sprzedawali po 2,5 zł
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Ja sadzę dużo patisonów na korniszony, w zeszłym roku gdy mi przerosły oddałam na rynek do jednej pani, która sprzedaje warzywa, nawet po 1 zł jej nie poszły te patisony. Ludzie stali się wygodni, kupują już gotowe potrawy, komu chce się bawić, a że to niezdrowe, jeśli ktoś od razu nie zachoruje, to nie chce pamiętać o przyszłości. Liczy się tylko dziś.
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Dokładnie ludzie jadają tylko teraz na fastfood'ach a potem ludzie się dziwą że pojawiają się coraz częściej przypadki raków żołądka, jelita grubego, dwunastnicy.
Ogrodniczka91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 kwie 2014, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Witam,
a co myślicie o uprawie Bratków i Stokrotek?
jagusia111

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Bratki owszem - w mojej najbliższej okolicy w kilku gospodarstwach uprawia się bratki, tyle że są to gospodarstwa ukierunkowane na uprawę warzyw w tunelach foliowych, więc wykorzystuje się tunele, w których po bratkach miejsce zajmują najczęściej pomidory, papryka, ogórki. Pierwszy więc warunek takiej produkcji to posiadanie tuneli foliowych lub szklarni. Następnie należy skalkulować koszty zakupu nasion bratków holenderskich bo tylko takie "schodzą" w sprzedaży, odżywek, oprysków, nawadniania, doniczek, podłoża, transportu itp. Sprzedaż to najczęściej bazary (a tu wiadomo raz lepiej raz gorzej). Trafiają się też pośrednicy, którzy odbierają większe ilości bezpośrednio od producenta. Przy ilościach hurtowych i posiadaniu tuneli produkcja jest opłacalna, w innym przypadku mam wątpliwości.

Dość szczegółowy artykuł o uprawie bratków:
http://owocewarzywakwiaty.pl/kwiaty/art ... ratki.html
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: Zysk - co najlepiej uprawiać?

Post »

Witam :) Mam takie pytanie :) Zastanawiam się jakie krzewy ozdobne mógłbym uprawiać w tunelu foliowym na sadzonki . Jakie krzewy polecacie? Co teraz jest na topie :) Chodzi mi o łatwe w uprawie :) Pozdrawiam :)
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”