Zysk - co najlepiej uprawiać?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Mirek to pocieszyłeś :D
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Nie napisałem najważniejszego.... odrobinę wiedzy by się przydało :wink:
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

ale tutaj są zalążki pomysłu i biznesu :D właśnie-pomysłu :wink:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Jakoś mam dziwne przekonanie, że parę osób już dość dawno na ten pomysł wpadło. :)
Szkółkarstwo całkiem nieźle się rozwija... a czasem i zwija :lol: bo konkurencji nie wytrzymuje.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

MirekL pisze:...Nie zapomnijcie o...
I tu można wyliczać, wyliczać, wyliczać ;) Oczywiście nie można nikogo zniechęcać do prowadzenia jakiejkolwiek uprawy - choć uważam, że należy to pozostawić profesjonalistom. Raz - posiadającym nieco wiedzy, dwa i przede wszystkim - którzy już nie raz "sparzyli się" na jednej, drugiej, trzeciej uprawie. Trzeba brać pod uwagę bardzo wiele czynników - zaczynając od tego co to ma być za zysk i jakiej wielkości dochód, jakimi środkami (możliwościami technicznymi, zapleczem, powierzchnią uprawy) dysponujemy i jakie ma być użytkowanie roślin. Najpierw business plan (nawet w formie mini) a potem po rozważeniu "za" i "przeciw" decyzja. Bo wiele roślin pięknie wygląda... szczególnie na zdjęciach i w sprzedaży ;)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Technik21
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sty 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

no właśnie :D tak jest ze wszystkim. jeżeli ktoś w coś nie wsadzi serca,kasy,pracy i "oleje" to to przykro mi :D
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Ktoś kiedyś powiedział coś takiego:żeby do czegoś dojść, trzeba z czymś zaczynać, a od ZERA można tylko liczyć nawet na wszystko

Ja swoją hodowlę kwiatów zaczynałam od 5 cebulek mieczyków i kawałka ziemi. Byłam w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Chory mąż i gromadka dzieci. Gdy już po kilku latach, rozmnożyłam trochę te cebulki, wymieniałam je u jednej pani na rynku na nasiona warzwek, siałam je aby mieć czym wykarmić moich domowników. I to też przez parę lat trwało. Gdy już miałam bardzo dużo cebulek, a co za tym idzie kwiatów mieczyków, znalazłam kupca na cmentarzu. Pojawiły się jakieś pieniądze które mogłam zainwestować w opryski, nawozy, małą folię. Co za tym idzie miałam gdzie posiać flance innych kwiatów. Dopiero od jakichś czterech może 5 lat mam jakieś zyski. Inna sprawa, że dzieci się usamodzielniły, a mąż świeć Panie nad jego duszą umarł nieboraczek. Tak, że i wydatków mniej.
To tak jak z tym Rockefellerem, który zaczął od ogórka , kupił go w jednej dzielnicy taniej, w drugiej sprzedał drożej, za te pieniądze kupił dwa ogórki i też sprzedał z zyskiem. Aż się dorobił milionów. No mała poprawka, w międzyczasie umarł mu dziadek i zostawił mu wielki spadek, ale to już szczegół.
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Ja bym postawiła na warzywa orientalne, taka np. kapusta PAK CHOI, można już u nas dostać nasiona, ale gotowych warzyw już nie. Sama wysiałam, oczywiście w ogródku. Zobaczę co będzie, podobno szybko rośnie.
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Hej
czy ktoś wie o jakim sklepie mówił Pacmanek?
pacmanek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 kwie 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Steasi - adres sklepu wysłany na Twój email.
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Dzięki wielkie :wink:
Pytam bo poważnie się zastanawiam czy aby nie byłoby głupim pomysłem wzięcie się za jakąś szkółkę czy sklep wysyłkowy
pacmanek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 kwie 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Steasi pisze:Dzięki wielkie :wink:
Pytam bo poważnie się zastanawiam czy aby nie byłoby głupim pomysłem wzięcie się za jakąś szkółkę czy sklep wysyłkowy
No cóż, ciężko doradzić...proponuję przynajmniej lokalne rozeznanie rynku, obczajenie "co się dzieje", ew. co może w niedalekiej przyszłości "chcieć" Unia (tzn. stare kraje członkowskie) i próbować....powodzenia!
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Co najlepiej uprawiac dla zysku?

Post »

Wiem, trzeba pojeździć po ogrodniczych, popytać. Nie będę przecież na rynku z krzakami stać.
Nie dziękuje żeby nie zapeszyć :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”