Nawóz zielony - poplon

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrq
100p
100p
Posty: 127
Od: 18 sie 2010, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Poplon niby fajna i pożyteczna rzecz, tylko jeśli się dopuści do sporej wysokości, to może być kłopot z przekopaniem.
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Piotrku, do tego właśnie mamy szpadel i podkaszarkę (co kto woli).Nie wiem jak peluszka,ale facelia dorasta do 50-70cm i ma bardzo dużo masy zielonej(plusem jest to,że jest bardzo krucha i łatwo ją posiekać szpadlem).Z seradelą jest większy problem w rozdrabnianiu,mimo że jest mniejszą roślinką.Zawsze nadmiar zielska możesz wrzucić na kompostownik,jak to robi np. moja teściowa z gorczycą... Na pewno się nie zmarnuje ;)
Pozdrawiam cieplutko
Kasia
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Mi nigdy nie uda się wszystkiego przekopać i część zielonego jest na powierzchni, nic temu nie ma przez zimę i tak zgnije :)
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Posiałam w ostatnim tygodniu września żytko ozime i jakoś mi nie wzeszło... :( Nasiona leżą na ziemi i nic. Tylko sójki są zadowolone. Za sucho ma? Czy nasiona jakieś nie te? Żytko ze sklepu ogrodniczego jako poplon.
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

A wykopałaś zobaczyłaś czy kiełków nie mają??
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Przygrzebałaś ziarna ziemią :?: Powinny być przykryte.
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

W tym roku planuję wybudowanie na działce altanki lub też chociażby schowka na narzędzia, gdyż ten co istnieje grozi katastrofą budowlaną. Wymyśliłem sobie, że jak będę zajęty budową nie będę miał zbyt wiele czasu na pielęgnowanie roślin(kwiatów, warzyw). Aby działka przez cały rok nie leżała odłogiem i nie zarosła chwastami wymyśliłem sobie, że obsieje ją najpierw gorczycą, później w czerwcu gryką (pędraki) wraz z jakąś rośliną motylkową i na jesień dam jakieś żytko. Wszystko było by pięknie, choć nie wiem czy taki zestaw może być posiany, lecz na chwilę obecną nie wiem skąd zdobyć nasiona gryki?. Ile bym musiał jej mieć na obsianie około100m2?. Czy ktoś wie gdzie można nabyć nasiona gryki? W akcie desperacji chciałem już kupować nasionka gryki przeznaczone na kiełki, ale strasznie drogi by to był interes.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Czy używacie poplonu by użyźnić glebę w szklarni po pomidorach?
Za jakiś czas skończą się pomidory i chciałabym coś jeszcze wysiać by szybko urosło aby przekopać razem z ziemią kompostową na jesień.

Na warzywniku stosuję peluszkę, ale u mnie kilogram kosztuje 6 złotych.
Myślałam o jakimś zbożu ( jest tańsze od peluszki). Poradźcie jakie.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Sieją żyto, daje dużo masy zielonej, również owies.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Anno strasznie droga ta peluszka :shock: ja na targu w Chorzowie kupuje, w zeszłym roku po 2,5 teraz chyba była po 2,60zł/kg nie pamiętam dokładnie bo kupiłem jeszcze gorczycę też na poplon.
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

No Adrianie ja też pamiętam, że 3 lata temu kupowałam znacznie taniej. Nawet Ty mi ją wtedy polecałeś. :D
Kupiłam 2 kilo żeby obsiać miejsce po truskawkach, ale ze względu na cenę w szklarni posieję coś tańszego.
Suzana dzięki za info. Poszukam tego żyta.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

A żyto przekopujecie jesienią czy zostawiacie zimą? bo jeżeli jest to zboże ozime to trzeba pamiętać że szybko wiosną wysusza ziemię z wilgoci potrzebnej nasionom.
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Nawóz zielony - poplon

Post »

Adrianie ja chcę to jeszcze na jesień przekopać, dodaję też kompostu nie do końca przerobionego dlatego musi się to do wiosny przerobić.

Czy obsiewałeś już może coś peluszką? U mnie porosło bardzo dobrze i nie wiem czy już można ścinać i przekopywać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”