Nawozy naturalne - koński, kurzy itd.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

chatte pisze:..... Wspominałeś o głębokim przekopywaniu obornika. Jeśli przekopujesz go głęboko, to marchew rosnąc w ogóle się z nim nie styka, bazując na tym, który został przykopany wcześniej i zdążył się rozłożyć. Czyli wszystko sie zgadza :D
Izo, wymyśliłaś nową, świetną teorię. ;:1
Pozostań jednak lepiej przy swojej wiedzy książkowej, popartej codzienną praktyką milionów rolników i ogrodników.
Obornik się nie rozłoży, korzenie marchwi, pietruszki, buraków i roślin kapustnych pobierają pokarm z głębokości 60-70 cm a nie na "sztych" gdzie leży obornik, a on tylko bezużytecznie traci większość składników pokarmowych. Przy świeżym oborniku świetnie rozmnaża się połyśnica marchwianka (niszcząca również pietruszkę). Same zyski. :twisted:

Przemo jak chce, to niech sieje warzywa korzeniowe na świeżym oborniku. Marnuje obornik i je warzywa kiepskiej jakości.
Mietek.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mietku ja wcale nie zamierzam zmieniać sposobu uprawy :D
Wysnułam tylko taką teorię, na wyjaśnienie twierdzenia Przemka, że jego warzywa nie smierdzą :lol:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Marchew nie urośnie gdy posiejemy ją na zagonie
gdzie był wkopany świeży obornik.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

No to ja pokażę wam na przyszłą jesień fotki przed zbiorami jakie mam warzywa ok? Niestety zdjęć z obornikiem nie da rady już zrobić bo w październiku został przykopany. I wyślę Wam po paczuszce byście sami ocenili jaki mają smak, zapach i wygląd piszecie się na to? :D :D :D
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Najlepszy na działeczke jest obornik krowi. Ja daje obornik na całą część warzywną co 3 lata. Nie stwierdziłem tak jak Przemo by obornik wpływał na zapach marchewki czy pietruszki w pierwszym roku nawożenia.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Przemo pisze:I wyślę Wam po paczuszce byście sami ocenili jaki mają smak, zapach i wygląd piszecie się na to? :D :D :D
Oczywiście ja piszę się na eksperyment, tylko może umówimy się i posiejemy tę samą odmianę marchewki i Ty również spróbujesz moją ekologiczną jesienią.
Ja sieję zawsze FLACORO a Ty?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Też taką wysiewam i jeszcze inne. No to sprawa załatwiona.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Izo a Ty nie chcesz spróbować marchewki Przemo :D :D :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nie, Mariolko. Pomyślałam, ze ja mam chyba bardziej wyostrzony zmysł powonienia niz większość ludzi, bo sąsiadka zajadała z apetytem marchewkę, która mnie wyraźnie "pachniała" obornikiem. Gdyby nawet jednak marchew Przemka jakimś cudem tego zapachu nie miała, to i tak nie zmienię sposobu uprawy, ani zdania na ten temat. Przecież wiadomo, ze najlepiej przyswajalny dla roślin jest nawóz całkowicie rozłożony, a nie jest możliwe, żeby rozłożył się od wiosny do jesieni. Z takiego częściowo rozłożonego rośliny mają znacznie mniej korzyści i w związku z tym mogą mieć dużo mniej składników odżywczych.
lena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lut 2007, o 19:33
Lokalizacja: Oborniki wielkopolskie

Post »

Witam :)

Tak odnosnie tematu obornika, to wiem, iż sprzedaje się w sklepach ogrodniczych, obornik suchy (granulowany czy coś takiego).
Czy ktoś się z tym zetknął? może stosował? A tak w ogóle, to obornik należy rozkładać jesienią :?: :?: :?:
marzena
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

lena pisze:Witam :) A tak w ogóle, to obornik należy rozkładać jesienią :?: :?: :?:
Obornik przekopujemy jesienią. Suchy - granulowany można rozsypać też wiosną i zagrabic powierzchnię ziemi. Można go podsypywac pod wszelkie rośliny.
lena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lut 2007, o 19:33
Lokalizacja: Oborniki wielkopolskie

Post »

Dzięki Kacperku :) :) :)

Znaczy to, że mogę bezpośrednio sadzić i siać na tym suchym, nie muszę odczekać jakigoś dłuższego okresu czasu? No i warzywka mają swój własny smak?
marzena
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Ja dawałem w ubiegłym roku nawóz granulowany pod sadzone pomidory w gruncie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”